Ю. Гришина: ТОП-10 цікавих фактів про швейцарську освіту

Швейцарія взагалі третя у світі країна за кількістю вкладених коштів у дослідження

Ю. Гришина: ТОП-10 цікавих фактів про швейцарську освіту

Автор: Юлія Гришина, народний депутат України від політичної партії «Слуга народу», голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

Дошкільної освіти тут майже немає. Діти з народження і до 4-х років не відвідують жодні заклади освіти. Батьки розвивають своїх дітей самостійно, хто як може чи хоче.

Дитячі садочки маленькі швейцарці відвідують з 4-х до 7-ми років.

Більшість дитсадків у Швейцарії приватні. Тому на законодавчому рівні дошкільна освіта майже не регулюється. Все регулюється на місцевому рівні, так само і фінансується.

У системі професійної освіти навчається 70% випускників, а у вищій освіті – 30%. У нас навпаки!

Вся освіта в країні – дуальна: і професійна, і вища. Тут не знають іншої системи освіти, крім дуальної!

У Швейцарії всього 21 університет.

Найбільшу перевагу віддають викладачам, які є практиками. Теоретиків до навчального процесу майже не залучають.

50% викладачів у Швейцарії – не швейцарці. Тут гарно сприймають конкуренцію. І самі їздять, і до себе запрошують.

Дослідження та інновації. Сюди держава вкладає величезні кошти. Швейцарія взагалі третя у світі країна за кількістю вкладених коштів у дослідження.

Держава повноцінно фінансує кращі університети. Кращі - у яких більше студентів, інновацій, досліджень, результати яких впроваджуються в реальне життя, де більше співпраці з реальним бізнесом, який замовляє ці дослідження.

Оригінал

Освіта.ua
16.09.2021

Популярні блоги
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марія Олегівна
Цікаві нині депутати - нічого конкретного сказати не можуть, не кажу вже , що зробити щось корисне не здатні. Стаття Гришиноі- це замітка студентки третього курсу , яка вперше побувала з квадратними очима за поребриком…. А скільки дурості понаприймали під час турборежима!!? Хто це виправлятиме- мін 50 учнів для ліцею, а якщо 49 ?? До яких пір будуть дурнуваті правила прийому - навіщо кучу пустих заяв подавати в внз, ціле літо відволікати викладачів обробкою цих заяв, а потім тисячі вступників відмовляються від держмісць…. І такоі дурні повно. А про це депутатка ні чи- чирк !
Xayc
Ну разве не приятно смотреть как паразиты и выродки жиреют за наш счёт? Разсмеши очередное хубло, ведь это почти любоффф
Коментувати
ТТ
А скільки у Швейцарії вкрали з "освітніх"?.
Черкаси
Два світила в Українській освіті- Совсун і Ягришина. І обоє хочуть, аж з юпочок вискакують, бути міністрами!!! Ото заживемо , як в Гвеццаріі!
Єрусалим
Для Черкаси: гришина відпочиває, савсун- ка нарваніша, куди там грінєвіч
Кока
Для Черкаси, Бертольдо: А чому ні слова про швейцарську освіту? Тільки піна та бризки з рота
Коментувати
911
Сучасна Програма освіти у розвинених країнах і скоро для продвинутих слов’ян https://www.youtube.com/watch?v=rlxMMf1nLy8
Бертольдо
Наївне телятко побувало в Швейцарії , тепер асе буде в нас по швейцарськи... А завтра по фінськи , післязавтра по німецьки ... Віють вітри, віють буйні... в головах нардепів!!! А чи знає пані докторка ек.наук про Ввп Швейцарії , який з банківської діяльності на половину наповнюється. Там гроші ще Гітлера і , до речі, Путіна лежать!!!?? Ось чому жінки дома мають змогу бути і дітей виховувати!! Ще б з Монако чи Ліхтенштейном порівняли ... І ця людина чуть не стала міністром???? Горе- горе!!!
Правда
Для Бертольдо: а Путина деньги ты там лично видел? Или тебе об этом по укроговноканалу рассказали?
Katia
I see mani Putin,biq $ !!!!
Коментувати
399
У системі професійної освіти навчається 70% випускників, а у вищій освіті – 30%. Все, валимо в Швейцарію!!!
Sandomur
От вам,дорогі освітяни,і уся відповідь яким шляхом нам іти.Багата Швейцарія пропагує професійну освіту,а вища лише 30%.А у нас кричать про мало не загальну ВО,і що світ завалиться,якщо кількість наших фейкових ВНЗ зменшиться.
Леся
Для Sandomur: полудурок. Зарплата роботяги там-10 тис $$ , ось причина , що йдуть на профтех
Sandomur
Дорога Лесю,придурок ти,ще й округлий.Погугли скільки у Швейцарії коштує горнятко кави,житло,освіта,транспорт, і тоді до твоєї тупої голови дійде,що 10тис.дол.там,це не ті самі гроші у нас. Я про підхід, а ти про ковбасу по 2-10.
Коментувати
Володимир
А ВИ ВСЕ ВІДКАТАМИ НІЯК НЕ НАЇСТЕСЯ.