О. Охредько: черговий навчальний рік в окупації

У цьому році до шкіл Криму та м. Севастополь пішли діти, які були народжені в окупації

О. Охредько: черговий навчальний рік в окупації

Автор: Олег Охредько, експерт, аналітик Центру громадянської освіти «Альменда».

У цьому році до шкіл тимчасово окупованого Криму та м. Севастополь пішли діти, які були народжені вже після захоплення півострова Російською Федерацією. Що ж ми маємо на сьогодні?

Першого вересня в школи окупованого Криму пішло 222 тисячі дітей, що на 10 тисяч більше у порівнянні з минулорічним. А до севастопольських шкіл прийшло трохи більше 50 тисяч учнів та учениць (на тисячу більше, а ніж у минулому році). І кількість першачків теж збільшилась – в окупованому Криму їх було близько 22,5 тисяч, а в окупованому Севастополі їх кількість практично не збільшилась, у порівнянні з минулим роки, приблизно 5700 дітей вперше переступили поріг шкіл.

Також збільшується і вартість підготовки дитини до школи. Окупаційний Кримстат порахував, що в цьому році зібрати хлопчика до першого класу обійдеться у 18,200 рублів, а от для дівчинки потрібно буде викласти 22,5 тисячі.

Та й самих шкіл не збільшилось – в окупованому Криму їх кількість зменшилась на 2, і на сьогодні 545 шкіл приймають дітей. Кількість же севастопольських шкіл залишилось на тому ж самому рівні – 68 закладів освіти відкрились першого вересня.

Проте збільшується кількість мілітаризованих класів – і цього року відкриваються нові кадетські класи. А ще севастопольські школи отримають додаткові ставки – практично в усіх школах буде введена посада радника або навіть заступника директора з патріотичного виховання. Ну, а для ялтинських шкіл теж зробили подарунок – виділили 160 млн. рублів (2 млн доларів) … для будівництво парканів навколо навчальних закладів.

Проблеми, які були, практично такі ж і залишились – збільшення кількості учнів та учениць при зменшенні кількості шкіл веде до другої зміни; нестача вчителів приводить до нефахового викладання; мілітаризації; придушення демократичних проявів та багато інших проблем переслідують школи в окупованому Криму та Севастополі. А тут ще й COVID, який вирує на півострові.

Ще одне залишилось незмінним – це утиск всього українського, незважаючи на міжнародні зусилля, кількість дітей, які навчаються українською мовою на окупованому півострові скорочується. Так, уславнозвісній школі №20 м. Феодосія кількість дітей зменшилась до 142 (в минулому році – 162), а у Симферопольській академічній гімназії замість 3 класів, які «навчалися» українською мовою, залишилось 2. Не краща ситуація і з «навчанням» кримськотатарською мовою.

Не краща ситуація й у вищій освіті: у Севастопольському державному університеті недобір на деякі спеціальності, а кадавр окупованого Криму – Кримський федеральний університет вирішив розпочати навчання пізніше на два тижні.

Отже, ситуація в освіті окупованого Криму та Севастополя, незважаючи на переможні реляції окупантів, не покращується, а впевнено йде донизу.

P. S. На що потрібно звернути увагу – це обмежена інформація щодо початку навчального року в інформаційному просторі окупованого Криму та Севастополя, обмаль та малоінформативно.

Освіта.ua
03.09.2021

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Елена
Продажная шкура опять за своё. Кто оккупанты ещё надо разобраться.
Xayc
Грантоедский экс-перд-ононытик, если не совсем чернобыльский маразматик, срав-ни даже официальную статистику по йододефицитной "Украине" и в срезе 2010-13 года. А в следующий раз как будешь планировать очередную фейерическую историю перемоги для фанов "Великих крадивництв", указывай первоисточник (джерело; или хотя бы source/reference). Кстати, сказочный квази-из-торик, так почему почему переносят перепись гарцевитых козаков, не хотят возвращаться и портят былую велыч - оставшуюся 23-миллионную агломерацию?
Сагайдачний
Щось на відміну "вільній" Україні, так звані "окупанти" підключають електрику, ремонтують і будують нове, по новому мосту привозять воду, продукти, товари та необхідне, чомусь не забороняють канали і мови та навіть за мільйони нічого не переіменовують. А ще вдосталь укомплектованих лікарень та безкоштовних операцій по медстраховці, не кажучи про "українські" книжки, на які нема попиту навіть вна континентальній Україні.
Коментувати