Є. Щепетильникова: вакцинація студентів проти ковіду

Чимало університетів у світі прийняли рішення вимагати вакцинацію не лише від викладачів, а й від студентів

Є. Щепетильникова: вакцинація студентів проти ковіду

Автор: Єлизавета Щепетильникова, освітня експертка.

З підготовкою до 1 вересня, можливо ви не мали нагоди прослідкувати, як університети у світі готуються до нового навчального року. Багато хто планує почати навчання в аудиторіях (offline) в США, Канаді та Китаї. Цікавим є те, що чимало закладів вищої освіти у світі прийняли рішення вимагати вакцинацію не лише від викладачів, а й від студентів. Звісно, мова тут піде про вакцинацію тих, хто досяг відповідного віку та не має медичних протипоказань.

У Гонконзі політика університету досить ліберальна. Вони опитали студентів та викладачів щодо наявності вакцинації. Вакцинують прямо в університетській лікарні «Сіноваком» уже досить давно. До початку нового навчального року зробили ще і спеціальні дні вакцинації Комірнати (Pfizer-BioNTech). Проводили вебінари щодо переваг вакцинації для студентів та працівників Університету Гонконгу. До речі, вакцинуватися Комірнати в Гонконгу давно вже дозволено всім, хто має 12 років.

Політика канадських університетів менш поступлива. Університети Торонто та Оттави вимагають вакцинацію студентів для поселення в гуртожитки.

А от найбільш вимогливими стали США, що може багатьох здивувати. Більше 830 коледжів та університетів прийняли рішення про обов'язкову вакцинацію. Швидше за все, ця цифра буде збільшуватися, адже минулого тижня адміністрація з їжі та ліків США (Food and Drug Administration) надалa повну сертифікацію для вакцини Комірнати. Після цього штат Массачусетс вже прийняв рішення, що вакцинація вимагатиметься у всіх закладах вищої освіти штату.

Звісно, не бажаючих вакцинуватися в США багато. Студенти університету Індіани навіть подали в суд на заклад вищої освіти за відповідну вимогу. Проте судді вже декількох інстанцій вирішили, що університет має право встановлювати цю вимогу. На думку суддів, студенти, які не бажають вакцинуватися, можуть перевестися на навчання до іншого закладу.

В Україні декілька закладів вищої освіти також прийняли рішення вимагати вакцинацію не лише від викладачів, а і від студентів, які планують проживати у гуртожитках. Таке рішення обурило частину студентів та їх батьків. Проти зобов'язання вакцинуватися виступили і в Українській асоціації студентів - UAS, а міністр освіти заявив, що університети не мають права висувати такі вимоги.

А що ви думаєте? Чи мають університети вимагати від студентів (звісно, тих, хто досяг 18-річчя та не має медичних протипоказань) вакцинацію? У нас же традиційно для навчання в усіх закладах освіти є перелік необхідних вакцинацій, чи потрібно додавати вимогу ще і вакцинації проти COVID-19?

Оригінал

Освіта.ua
31.08.2021

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
проф. Катасонов
Вот на этом сайте есть статистика: https://www.worldometers.info/coronavirus/ за все время от "ковида" умерло 4.480 млн чел, до 1 янв 2021 года - 1.950 млн, получаем 4480-1950=2.530 млн чел с начала 2021 года. На сайте https://www.theworldcounts.com/challenges/people-and-poverty/hunger-and-obesity/how-many-people-die-from-hunger-each-year/story от голода умерло 5.862 млн человек с начала 2021 года. Что выше более чем в два раза. КТО-НИБУДЬ ОБ ЭТОМ ГОВОРИТ? Ну ничего, кредиторы заберут плодородные земли и продукты на экспорт, вот тогда может люди протрезвеют, а некоторые и больные - только посмертно.
Xayc
Получается, что минимум полвека от голода умирают миллионы людей (преимущественно новорожденные и дети до 5 лет), но ни в ООН, ни ВООЗ, ни прочих озабоченных организациях за это время не нашлось 5 (ПЯТЬ) млрд. долларов на обеспечение инфраструктуры и профилактику, а на запатентованный гибридный "covid" и правильную статистику сразу нашли более 100 (СТО) млрд. долларов и готовы приплачивать. Вроде что-то не сходится или нормально?
!!!
умница!
!!!
Хаус умница:-)
Коментувати
для Небезразличной мамы
люди должны чего-то бояться. Бога уже не боятся, поскольку стали умнее. Новая страшилка - болячка. Ведь коронавирусы с нами всю нашу жизнь. Разные. Вероятнее всего у каждого они в организме присуствуют. Разные. Но вот умирают люди от разных ситуаций. В особенности сейчас - в период полной нестабильности и стресса. Стресс вызывает массу заболеваний.
Мама Небайдужа
Геть уже світ здурів. Зрозуміло, що є хвороба, що хворіють і помирають. Але поставити на службу хворобі УСІ аспекти життя - то треба не мати розуму зовсім.
Валентин
Опять ці соросятка провокують людей. Требе чи не треба вакцинуватись хіба вирішують на мітингу ? Це відповідальність Моз.
Авраам
Пожалійте дітей-студентів, їм ще дітей народжувати, ніхто ж не дослідив жоден шмурдяк (вакцину), як вона буде впливати на геном людини, чи буде вона викликати мутації.
Олег
Для Авраам: а те що файзерівську вакцину кололи вагітним в Ізраїлі і ні в кого немає проблем то не рахується?
Авраам
Для Олег: І там дослідили тих дітей, які народилися, на генетичному рівні? Любу інструкцію до ліків прочитайте. А ці вакцини НІХТО НЕ досліджував ні на віддалені наслідки, ні на канцерогенність... Та ніхто ж вам не забороняє: вколіть собі 3 та 4 дози, вколіть вагітній дружині (сестрі, родичці, не знаю, хто у вас), своїй новонародженій дитині, школяру, чи студенту
Коментувати
Xayc
Волелюбные покладисто согласились покупать маски и даже дома носить намордники, на самоизоляцию за свой счёт, на постоянное и грубое нарушение своих прав и свобод (включая право на труд и свободу выбора и выбора), согласны на любые препараты и другие неадекватные требования, довольны очередными повышениями и покращеннями, всё-всё, лишь бы жить "свободно" как рабы в хлеве. Ладно молодёжь не совсем понимает, но глупость пусть запуганных, но взрослых образованных людей, не может не удивлять экспериментаторов. А какой смысл что-то пояснять или требовать у "не-рабов" с сотрясением останков мозга от радостных прыжков? Однозначно согласны, даже не притворяются.
за державу
Для Xayc: Хто б квакав, жертва супутника
Xayc
Для за державу: Все нынешние экспериментальные прививки от "ковида" приблизительно одинаковы, спору нет. А с чем конкретно не согласны или просто за "державу" абыдна, что такими темпами уж точно здесь не доживёте до луших времён, да и внучки ваши в лучшем случае будут по за границах хоть с неграми? Это нормально, даже логично. А на что лично вы согласны за обещание с оговоркой дожить до завтра - в качества скота будете? А за очередную вакцину отлобызать канхфетку готовы? А за маму-папу? А за державу? Скоро увидим кто прав и как будет.
Коментувати