А. Заможська: жодне носіння форми не додає розуму

У більшості країн цивілізованого світу не існує шкільної форми і ніхто не займається приниженням дітей

А. Заможська: жодне носіння форми не додає розуму

Автор: Алла Заможська, співзасновниця ГО «Батьки Кременчука. Полтавщина».

Середина літа 2021 року. 30 років Незалежності – це коли померла країна тоталітарного режиму, 2 роки після відміни наказу про шкільну форму, а ми ніяк не навчимося жити без неї.

Шкільні адміністрації, у кращих традиціях совка, прописують у своїх статутах форму одягу для відвідування шкіл. Порушуючи при цьому законодавство України. Бо там вони можуть написати хіба що умови одягу для вчителів, і то за умов або компенсації її купівлі, або, в умовах децентралізації, змусити її купити місцеву владу, що є неможливим. Купівля одягу за свій рахунок – це певного роду марна трата грошей.

Але дуже вже мене дивує і печалить той факт, що виробники шиють одяг «почившої в Бозі» країни Рад, а батьки, які ніколи в своєму житті не ходили в радянську школу, які мають хворобливу уяву про той час, сформовану їхніми батьками, купують оте лахміття своїм дітям, які ніколи в житті не бачили і не знають, як то – ходити в радянську школу. І не дізнаються.

Мене дуже печалить тенденція, що батьки, які одягали форму СРСР лише два рази за життя – на Перший і Останній дзвоник, думають (і їм це сказали їх батьки), що це красиво. Я дуже хочу, щоб ті дівчата декілька років проходили в тому одягу – а саме і взимку, і влітку, щотижня (чи щодня) відшиваючи комірці і перучи їх руками.

Ніяких брюк, джинсів і постійне приниження, якщо щось там не так попрасовано – лінійки, стінгазети або ще краще – постійні зауваження.

До речі, тільки коси і чорні або коричневі бантики – бо навіть зачіски були об’єктом розглядання громадськістю. Особисто мене навіть до директора викликали за сережки, які мені одягли в 10 років.

Тому лише хардрок, щоб на повну мати уявлення, що саме діти одягають на себе.

Найцікавіше, що навіть тут існує дискримінація: я не зустріла жодного разу жодного хлопця, якого одягнули б в шкільну форму СРСР.

Розумієте, суспільство хворе, якщо вдягає своїх дітей у річ, яка була придумана для того, щоб мати можливість тримати всіх у страху і не давати можливості бути інакшим.

Ми часто чуємо, що форма є в кращих школах світу, забуваючи, що в більшості кращих шкіл її не існує, а приватні школи не можна порівнювати з державними. При тому, порівнюючи форму одягу, ми не порівнюємо рівень викладання, рівень свободи вибору і рівень компетенції.

У більшості країн цивілізованого світу не існує шкільної форми і ніхто не займається приниженням дітей за формою одягу чи зачіски (у Китаї до недавнього часу дівчата повинні були мати однаковий колір волосся).

Ситуація, яка виникла на сьогодні – це виробники шиють форму СРСР під егідою «це ж бізнес, і є попит», тим самим говорячи, що вони чхати хотіли на закони України. Їх не хвилює, що форма СРСР не є формою нашої країни, і вони підтримують (хоча і прямо про це не говорять) зросійщення наших дітей, бо саме Росія є послідовником СРСР, і там ця річ використовується на усіх Останніх дзвониках.

Я не буду писати, чому не потрібно це нашим дітям на сьомому році війни. Не існує ніякого самостійного вибору ученицями цієї форми одягу на шкільні свята, бо в 6 років одяг вибирає мама, а у випускному класі дівчата звідкись же дізнаються, що це красиво. Моя донька навіть не знає про існування цього одягу, і навряд чи їй спаде на думку одягнути це на себе.

Узагалі в нашій країні люди розуміють лише систему заборон і відповідальності за їх порушення. буде її заборона якимось наказом чи навіть внесення її в заборонені речі тоталітарного режиму. Бо жодне носіння ніякої форми не додає розуму.

І, повторюсь, школа, яка вимагає форму від дітей, має розуміти, що все показується своїм прикладом, а значить, учителі повинні носити саме те, що в їх уяві є шкільною формою. Бо особисто я не хочу витрачати гроші на те, що моїй дитині взагалі може не згодитися.

У нинішньому світі, в умовах дистанційної освіти, вимагати купувати одяг якогось певного стилю для школи (у нас це діловий стиль, який вимагають одягати на дітей,у переважній більшості ті, хто ніколи в житті не носили його самі) – це взагалі інфантильність шкільної адміністрації.

Світ змінюється, і потрібно почати думати не про єдинорогів на дитячих світшотах, а про те, чому школа навчила дітей і з якими компетенціями випустила дітей зі школи. Щоб в рейтингу PISA ми були не десь посередині списку, а хоча б поряд з Польщею.

До речі, там поряд з нами Турція й Ізраїль – де є форма одягу.

Оригінал

Освіта.ua
02.08.2021

Популярні блоги
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Тетяна Сердечна: зарплати у вчителів мають бути різні Є шанс, що колись держава буде в змозі оплачувати роботу людей, які працюють із її майбутнім
І. Лікарчук: замість виховання – шароварщина і звіти Виховної роботи як системи формування людини вже давно немає, а є гам, шум, тріскотня
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Valentin
Одягти дітей у спортивну форму просто, зручно і практично. Може розділити за кольором класи.
учитель
Для Valentin: Вы себе представляете , какие ароматы будут витать в кабинетах, в школе, особенно в сентябре, если он будет таким как июль-август?
Valentin
Для учитель: дуже просто - спортивна форма по сезону
Коментувати
учитель
Вот читаю и удивляюсь: Зачем Вам это надо?! Вопрос внешнего вида с завидной регулярностью всплывает на поверхность образовательной волны. Зачем народ баламутить, накручивать?! В большинстве (99,9%) школ, где есть элементы (прописано в уставе школы) формы одежды, так это ДЕЛОВОЙ СТИЛЬ! Как для девушек, так и для молодых людей. И поверьте работнику школы и 4О летним стажем - это НЕ ГЛАВНАЯ ПРОБЛЕМА ШКОЛЫ. И наличие требований к внешнему виду ребёнка скорее решает проблемы школы, а не создаёт новые. А сколько аргументов против приводят: нарушают права, не дают самовыразиться, дорого родителям,неудобно детям и т.д., и т.п.
учитель
ПРОДОЛЖЕНИЕ:Вот требования, якобы в школах , которые являются ни чем иным как ФЕЙКОМ: ЦИТАТА АВТОРА:1. "декілька років проходили в тому одягу – а саме і взимку, і влітку, щотижня (чи щодня) відшиваючи комірці і перучи їх руками"-мы одевали не только форменные платья, юбки, брюки ( которые,к стати, шили сами, и это было замечательно, потому что многое умели после школы!), стирали в машинках, а подворотнички ещё и крахмалили, представляете!? сейчас ходят в футболках с черепами, крестами, в рваных джинсах, от которых, простите уж, исходит не очень приятных запах. И когда с таким ребёнком никто не хочет сидеть рядом на уроках - мамы в шоке - "обижают ребёнка!"
учитель
ПРОДОЛЖЕНИЕ:ЦИТАТА АВТОРА:2. "Ніяких брюк, джинсів і постійне приниження, якщо щось там не так попрасовано – лінійки, стінгазети або ще краще – постійні зауваження" - чушь! носят и брюки и джинсыА вот если ребёнок идет в школу в нестираной/или плохо выстиранной одежде, так это вопросы к маме... ЦИТАТА АВТОРА:3."тільки коси і чорні або коричневі бантики – бо навіть зачіски були об’єктом розглядання громадськістю"- чушь, да, не позволяют девочкам и ребятам синие, зелёные, розовые ... и ещё грязные волосы.
учитель
ПРОДОЛЖЕНИЕ:Люди, пусть наши дети самовыражаются дома, в кругу друзей, а не в школе. Ведь в школу дети идут В ПЕРВУЮ ОЧЕРЕДЬ ЗА ЗНАНИЯМИ. Или так проще: отправил в школу и забыл на полдня, а если что ЕСТЬ КОГО ОБВИНИТЬ. А по вопросу делового стиля: его тоже надо уметь носить! Это только у нас можно в офис в шортах... во всём мире это не допустимо...
OlgaO
"4 тисячі закладів освіти досі споживають воду з колодязів" - про це повідомила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька." Але ГО "батьки" цей факт не турбує, бо на ньому хайпу не зробиш і резонансу не буде. П’ють погану воду, то хай і п’ють. А ось у формі ходити - не мож - на.
Сергей Очеретный
А що скаже пані про військових, поліцейських? І все ж діти інколи в такому лахміті приходять, пофарбуваши волосся у зелено-буряковий . А тут директор гукає, а здобувач освіти тільки но перекурив з бодуна у шкільному туалеті і погано чує бо на всю волає улюблений Моргенштерн у блютус колонці. Але не дай Бог на здобуває підвищить голос і зроблять зауваження!!! Телефон довіри висить у потрібному місці.
Ясно
Для Сергей Очеретный: тут проблема не в форме - в форме тоже можно быть с бодуна. Но все же проблема очень серьезная - такое вот быдло мешает учиться нормальным ученикам и спасу от этого нет никакого.
Коментувати
Юрій, адміністратор
А ще знайдіть указ президента про форму та прочитайте що там написано. Там ідеться про відміну закупівлі форми за бюджетні кошти для дітей (зокрема в інтернатах) , і не більше. Щось чули ви про дзвін, та не не знаєте про що дзвенить він.
Юрій, адміністратор
Які примітивні роздуми! Причому тут совковість?! Знайдіть і почитайте статтю: « Є два головні предмети: мова і математика. Як моя донька почала вчитися у лондонській школі, а я – їй заздрити». Там і про форму є.
Антигром
Господи, яке воно примітивно - безграмотне це Го «батьки»… При чому тут совки, Срср ?? Та форма у всьому світі є і майже однакова. А вона потрібна для дисципліни і порядку.
Вчителька, мікрорайону жителька
Панянко авторко, а до то за країна " Турція"? Боротьба з у Вас якась однобока. Туреччина українською. Щось ви й без форми, а знань не додалося.
Тіна
А чи не є приниженням форма для спортсменів, зокрема, футболістів?))) Одягнули їх в однакове вбрання, через те вони так погано грають)))
просто вчитель
Погоджуюся повністю з Учителем,навіщо створювати багато галасу з нічого. До ваших побажань Президент дослухався - відмінив форму. Дивіться тепер на своїх татуйованих,персінгованих чад у шортах, драних джинсах,майках - і радійте, а ще надійтеся, що тепер Україна в рейтингу PISA точно посяде почесне місце поряд з Польщею. Бо,бачте , це ж форма заважала їм навчатися.
вчитель
Для просто вчитель: Мабуть, Президент дуже не любив шкільну форму. Тому й постійні проколи з етикету на міжнародних форумах. А якщо діти згодом прийдуть до офісу, яжемамки теж будуть писати, що дресскод- це пережиток?
Tet-a-tet
Яке суспільство -така і школа.
Коментувати
Віктор Логвін
наша "середня освіта" це створіння І.В.Сталіна, це не "система освіти", а система насильства, придушення і знеособлювання, система виховання рабів-гвинтиків, виховання "радянської людини", невід’ємною і логічною частиною чого і є форма, як форма у в’язнів, військових і т.п.
111
Для Віктор Логвін: Відразу видно, що ви -не учитель. Якби ви бачили в чому ходять дівчата, та й хлопці в школу - ви б цього не говорили. Судячи з ваших "гвинтиків"ви дуже гарно засвоїли радянську школу. Чи не вона вас зробила таким розумним?
Чебуратор
Для Віктор Логвін: Ваша "освита" - это гной и силос начиная с предателя Кравчука, Кучмы и последующих жлобов с подсосами, кто перенаправлено избавляется одурманиванием от потенциальных конкурентов ради себя и своих vip-деток. Аналогично с медициной, инфраструктурой и всем остальным. Тёмное виртуальное поколение неполноценных и обречённых.
Коментувати
Z
Школи мають право встановлювати внутрішні вимоги за згодою батьківського комітету, а то виходить, що "спортивно-діловий стиль" це хлопчики-дівчатка у стрінгах, але з кросовками та краватками-метеликами, або адідасні гопники в циліндрах і лакованих туфлях. Формально все гаразд. А толку?
Учитель
Щось ви запізнилися зі своєю статтею років на 5. Про яку форму йдеться? У більшості шкіл, і в моїй також, її немає. Хоча знаю, що в престижних закладах освіти за кордоном шкільну форму носять, і пишаються тим, що є учнями саме цієї школи. Тому оцей галас- щось несусвітне. Хоча як учитель я -за шкільну форму. Навряд чи варто втягувати себе у дискусію з ГО, але висловлю свою думку. Форма або є, або її немає. На думку деяких мам шорти- труси- це нормально, вирізи до пупа- це нормально, А тепер питання: як почуватиме себе першокласник, чи підліток, бачачи перед собою напіводягнену дорослу дівчину? Він думатиме про навчання? Нащо будити природні інстинкти у маленької дитини, які повинні ще довго дрімати у дитячому тілі? А тоді маємо психологічні проблеми у дорослому віці. Цікаво, маски, які не відчого не захищають , просрочені вакцини, які тільки шкодять, школи, які закривають- це нормально, і не варті уваги різних ГО, а от шкільна форма, якої ніхто не вимагає- оце справді проблема.
автор
Для Учитель: Тут є проблема. В деяких школах ще й травлю влаштовують. Іноді це роблять директори. А питання, як виявляється, не таке вже й просте - мені почали писати запорєбріки. Так що ідеологія . Ну і відсутність форми не означає відсутність правил.
Vlad
Для Учитель: "Хоча знаю, що в престижних закладах освіти за кордоном шкільну форму носять, і пишаються тим, що є учнями саме цієї школи." В ПРЕСТИЖНИХ, а не в ...
Учитель
Для Vlad : Мова не йде про школи. Мова йде про сам факт наявності шкільної форми. Оця дискусія ні про що просто показує рівень наших деяких батьків. Проблеми вже НЕМАЄ, але треба щось комусь доводити, бризкаючи слиною. Саме страшне, що є батьки, які відправляють дітей у школу, часто не дивлячись у що вони вдягнені. Більше того, все більше дітей приходять до школи не поснідавши, бо мамі нема коли приготувати сніданок, зате в таких мам є час лаятись з учителями і сидіти в мережах.
Коментувати