Популярні блоги
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Тетяна Сердечна: зарплати у вчителів мають бути різні Є шанс, що колись держава буде в змозі оплачувати роботу людей, які працюють із її майбутнім
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Olga
Якщо дитина один раз провчилась на бюджеті, то наступний курс вона вже повинна вчитись тільки на контракті; паспорт тільки перший раз видають безкоштовно. Чому ж ЗНО кожний може хоч щороку проходити безкоштовно. Адже це бездумне використання грошей платників податків. Вважаю, що безкоштовно ЗНО повинні складати тільки випускники поточного року, а всі інші - за власні кошти. Це відсіє любителів хизуватися своєю перевагою над школярами, а інших змусить більш відповідально ставитися до можливого результату.
ECTS
Ранее был стимул хоть немного стараться на "good enough", чтобы не остаться повторно и не вылететь, а теперь даже с 0 баллов переводят. Кроме того, в нормальных школах все директорские, Олимпиады и выпускные работы писали и проверяли в присутствии (1) учителя-предметника другой школы и (2) представителя гороно и/или родительского комитета (при условии, что среди учеников нет родственников). Нюансы возникали только в селе если школа одна или мало специалистов, что тоже случалось при аттестациях, повышении квалификации, больничных и других обстоятельствах. И вузы и техникумы сами устанавливали пороги и требования. Теперь же, львиная доля Программы Bologna приходится на самообучение, а дистанционное образование лишь усугубляет нехватку навыков, знаний и мышления. В принципе, и "звёздочкам", и даже жертвам ЗНО никто особо не запрещает научиться самостоятельно учиться, но какой смысл? Более 90% выпускников НЕ ЗНАЮТ в какую сферу поступать.
Хельгі
Для ECTS: Як казав лікар Комаровський: "Не треба включати мізки, їх треба взагалі не відключати"
Коментувати
Експерт
Якщо вже така проблема у цих "клятих" репетиторах, то зробіть чітко і прозоро - виконано завдання без жодної помилки - це 200 балів, і не треба придумувати ніякого окозамилювання - рейтингових оцінок. Мені ніяк не зрозумілі до цього часу рейтингові оцінки. Завжди виконую завдання ЗНО свого предмета, могла б і ЗНО пройти. З одного боку кажуть, щоб вчителі не займали місця, не проходили ЗНО (гроші державні, правда, держава спеціально вже два роки поспіль тратить дарма державні мільйони своїм обов"язковим ДПА. В цьому ж році з такою епідеміологічною ситуацією любій людині, яка має хоч якесь відношення до освіти, ну, крім МОН, звичайно, було зрозуміло, що не треба проводити ДПА і друкувати зошити), з іншого боку постійно піднімають бучу - нехай вчителі проходять дитяче ЗНО, хочеться побачити, що вони знають.
Тарас
Другий рік поспіль представники центрів оцінювання якості освіти висловлюють своє невдоволення участю в ЗНО категорії осіб, яка їм не подобається. Але чомусь це роблять у формі заяв (на сайті УЦОЯО чи в соцмережах) після закінчення ЗНО. А можливо, якщо з погляду представників УЦОЯО тут є такі проблеми, то їх треба проаналізувати і завчасно вжити певних заходів. Бо ця заява знову виглядає, як щось на зразок: "такі погані репетитори не дають нам (УЦОЯО) спокійно спати. А ми хоча і відповідаємо за проведення ЗНО, але нічого не будемо з цим робити, а лише налаштовувати суспільство проти тих, хто не закінчив школу цього року, а зумів набрати максимальний бал".
Тарас
А проблеми, які описує автор, не належать до таких, які не можливо вирішити. Проблема перша "Кожен учасник, що складає ЗНО з метою самоствердження, перевірки себе чи системи ЗНО, своєрідної самореклами – це додаткове фінансове навантаження на державу і на кожного громадянина". Вже не один раз про це говорилося, що це вирішується елементарно: можна на законодавчому рівні закріпити, що випускники минулих років, які вже здобули вищу освіту за кошти державного бюджету оплачують проходження ЗНО. Бажаючі пройти ЗНО заплатять по 150 грн. й проблема навантаження на державний бюджет зникає. Тобто, якщо представники УЦОЯО (чи РЦОЯО) вважають це серйозною проблемою, то саме вони й повинні ініціювати такі зміни до законодавства, щоб її вирішити, а не просто жалітися в соцмережах.
Тарас
Проблема друга: "Високий результат учасника, який не є випускником закладу середньої освіти та не збирається вступати до вишу, а проходить ЗНО з якихось власних міркувань, автоматично знижує результати інших учасників". Тут є кілька аспектів. По-перше, результати ЗНО не визначають заради самих балів, а заради вступу на основі цих балів до закладів вищої освіти. Тому важливо не те, як випускники минулих років впливають на результат цьогорічних випускників, а те, що вони не будуть конкурувати між собою при вступі. Яка різниця абітурієнтам, що хтось отримав вищі бали, якщо ці особи з вищими балами не будуть у рейтингових списках закладів вищої освіти.
Тарас
По-друге, який шанс, що саме ці випускники минулих років призведуть до зменшення суми балів цьогорічних випускників? Це можливе лише у випадку, якщо тест буде занадто складним для всіх абітурієнтів за винятком ось цих випускників минулих років. Тобто, якщо всі найкраще підготовлений цьогорічні випускники зроблять принаймні одну помилку, то отримають 199 балів замість 200, бо 200 балів отримають ті з минулорічних випускників, які не допустили жодної помилки (знову ж таки в цьому разі абітурієнтів це не повинно хвилювати, бо 200 балів не буде ні в кого з тих, хто справді буде поступати до ЗВО). Але на практиці так не буває майже ніколи. Сам автор наводить приклад, що з 72 двохсотбальників лише 7 випускників минулих років. Тобто завдання посильні і всі цьогорічні випускники, які правильно відповіли на всі питання тесту ЗНО, отримали заслужених 200 балів і ніхто їм в цьому зашкодити не зміг.
Коментувати
Ігор
По словам Игоря Ликарчука, информация, которую получил Украинский центр оценивания качества образования его шокировала. «Основные результаты таковы: правильно выполнили все задания в тестах не более 5% учителей. В частности, по химии таких - 4,7%, по физике - 3,9%, по украинскому языку и литературе - 3,8%, по математике - 2,9%, по биологии - 1,6%, по английскому языку - 0,8%», - отмечает директор УЦОКО. Он также сообщил, что ни один учитель английского языка из 29 регионов этой области не смог правильно выполнить все задания теста, из 28 регионов - по биологии, из 25 регионов - по математике. «76 педагогов из общего количества участников семинаров-практикумов не смогли выполнить более 25% заданий...», - отмечает Ликарчук.
Рукописи не горять
"Досить скиглити"... , як казав класик. Представники середнього керівного складу, принаймні другий рік поспіль, пишуть обурливі пости про те, як репетитори "обкрадають бали в учнів". Звичайно це простіше ніж сісти і написати зміни до НПА, який врегульовує процедурні питання реєстрації учасників ЗНО. Хіба не зрозуміло, що, якщо випускник минулих років (який закінчував школу 10 і більше років тому) реєструються на один предмет (адекватний репетитор зазвичай спеціалізується на одному предметі) ЗНО, то він складає ЗНО не для вступу. Ну так напишіть, що бали таких учасників ЗНО не враховуються при визначенні рейтингових оцінок основної популяції учасників ЗНО. У вас же є цілий начальник організаційно-технологічного відділу УЦОЯО. Хіба пан Андрій не може скльопати і організувати юстування чергового НПА, а потім запостити ще одну перемогу? Чи можна лише про платне ЗНО?
399
Що таке 200 балів ЗНО? Безумовно, це «знак якості» в активі кожного абітурієнта. Це визнання його певної готовності до подолання нових життєвих вершин. НЕ ФАКТ
Янеїдас
А чи є статистика куди вступили 200-бальники, чи закінчили виш та почали працювати по спеціальності в Неньці або ж де інде?
Коментувати