Н. Піпа: підняття зарплат учителям – "окозамилювання"

Немає жодного окремого підвищення зарплат вчителям, є лише зростання мінімальної зарплатні

Н. Піпа: підняття зарплат учителям – "окозамилювання"

Автор: Наталія Піпа, народна депутатка України від фракції «Голос», секретар Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

Страшенно не люблю критикувати. Але доводиться!

Бо оця «новина» Шмигаля про підняття зарплат вчителям на 30% – це не новина, а «окозамилювання».

Немає жодного окремого підвищення зарплат вчителям. Є лише – зростання мінімальної зарплатні працівників бюджетної сфери.

Підвищення мінімалки ще у грудні 2020 було ухвалено Парламентом у Держбюджеті-2021. Відповідно, у січні 2021 Кабмін автоматично підняв посадові оклади (тарифну сітку) для розрахунку зарплат працівникам бюджетних установ. У тому числі – вчителям! (Постанова № 29).

Перше підняття мінімалки вже відбулося у січні – з 5000 грн до 6000 грн. Відповідно, зарплата вчителя зросла на 20%.

Друге підвищення (яке спочатку мало бути у липні…) відбудеться у грудні: мінімалка зросте до 6500 грн. Відповідно, зарплата вчителя зросте ще на 8,4%.

Тобто, це аж ніяк не нове підвищення зарплат вчителів!

А давно анонсоване і ухвалене зростання мінімальної заробітної плати – усім працівникам бюджетної сфери.

Замість гучних заяв про підвищення зарплат, Прем’єру разом із Міністром освіти варто зосередитись на перекриванні «дірок» по зарплаті вчителів, яку вони вже недоотримують з січня місяця (по Львівщині брак субвенції 243 млн грн). І на вжитті заходів, щоб наступного року не було таких прогалин.

А ще – повністю переглянути підхід до нарахування заробітних плат освітян. Зокрема, врахувати пропозиції Профспілки працівників освіти і науки України.

Бо обіцянки – то добре. Але політична воля і реальна робота – набагато краще!

Оригінал

Освіта.ua
01.06.2021

Популярні блоги
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Л. Гриневич: діти за кордоном мають подвійне навантаження Щоб уникнути подвійного навантаження, необхідно напрацювати механізм перезарахування результатів
О. Северенчук: для дітей важлива якість розкладу Не так важливе навантаження, як грамотний підхід до формування розкладу і робочого дня дитини
В. Співаковський: у батьків дуже змінилися пріоритети На перше місце вийшла безпека дитини, на друге – соціалізація, і лише на третє – знання
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Чупакабра
Це просто горе, що такі особи, як пані Піпа на політичній верхівці краіни... Який примітив і духовна пустота, замість конкретних справ - цинічна критика заради одного— по дешевому сподобатись виборцю.
Бумбараш
Для Чупакабра: А з чим саме не згода, тварюка? Скільки треба віддати доброму МВФ цьогоріч і скільки залишиться в бюджеті? Скільки конкретно виділили на просвітницьких ковалів щастя нашого майбутнього - навчання дітей? Невже так наївно сподіваєшся, що допоможуть тобі твої омріяні євро-ляхи просто так, сірко.
Коментувати
Володимир
Кабмін - гніздо корупції! Ця банда не дасть Україні піднятися.
Тарас
Називайте соросятами, байденятами, черчілятами мені однаково. Ащо вона пише не так? Може учителі уже в шоколаді? Може шкарлет усі доплати платить ? Може районовських воровайок розігнав? Дійшло до того що пообіцяли учителям Пфайзер а колють у Києві китайщину. Я вже мовчу про регіони, що там розкрадають.
399
Для Тарас: Що б ПАНІ не писала - мудрий український народ знає, що П....ти - не мішки носити
Коментувати
Шевчук, Христинівка
Щира правда- Піпа не господь Бог! Вона просто - ніщо, не риба не мясо! А пише , щоб сподобатися. Але це пусте. Соросят чекає суд божий!!
Підвищення_зарплат
Та все правильно Н.Піпа пише. Тільки дурень не бачить у її дописі правди. А закидон щодо того, що вона має " віднімати, піднімати, збільшувати, призначати", то вона не Господь Бог і не лише від неї все залежить.
Масенко О.
Паня Піпі, вся бюджетна сфера взаємозвязана через тарифну сітку і завжди змінюється синхронно. Лише скажіть - коли Голос-Сорос крім критики щось позитивного зробить? Ви із Савсунь відмініть дурне Єві, зно для випускників коледжів, підніміть стипендію до прожиткового мінімуму,збільшіть до 70% число стипендіатів, відмініть підвищення плати за навчання через індикативну ціну.ЩО СЛАБО?? АЛО, ГАРАЖ!!!?
Тарас
Для Масенко О.: синхронно для дур4чків піднімають зарплати. Якщо міністр не шавка то вибиває для свого відомства і нормальну зарплату і доплати. Як Аваков поліції. А недоміністр шкарлет повіддавав усе на дороги, аби призначення отримати. Вже більше 1600 учителів вмерло від корони - сиротам по 2 дулі від шкарлета.
Масенко О.
Соросята знищили всю освіту тож і брудомазять міністра
Олександр
Що, так прямо взяли і знищили, а Зеленський і Ко, який має монобільшість ніяк не може відбудувати, бо йому заважають 10 депутатів Голосу? А згадування постійне про "соросят" - це як діагноз і варто було б вам сходити на прийом до психіатра. І саме гірше, що такі "борці" з "соросятами" мають причетність до освіти
Коментувати