О.Мірошниченко: підсумки поточного навчального року

Радісні «останні дзвоники» лунають траурним саундтреком до року, що став імітацією освіти

О.Мірошниченко: підсумки поточного навчального року

Автор: Олександр Мірошниченко, актор, режисер, драматург.

Якщо проаналізувати навчальний рік, що йде до завершення, то його можна охарактеризувати однією фразою: «Що це було?» Чи має хтось відповідь на це запитання? Не певен.

Рік склався з трьох частин. Перша – більш-менш нормальна. З усіма численними мінусами і окремими плюсами. Але бодай це було дійсно навчанням.

Друга частина – це карантинний бенефіс батьків. Поодинокі спроби талановитих вчителів виглядали оптимістичними острівцями в морі безвідповідальної байдужості. Хтось шукав підходи до учнів в новому онлайн-форматі, а хтось отримував зарплату. Хтось вчив, а хтось твердо вирішив, що навчання дітей – це виключно парафія батьків.

Вгадайте, кого було більше. Отже, друга частина навчального року принесла мало в плані знань, але чітко показала, хто є хто з учителів.

Ну і нарешті третя частина. Гаслом її стало: «Дотягнути до канікул». Хоча тут були ще нюанси. Для багатьох вчителів це стало гарною нагодою нарешті повернутись до системи оцінювання в параметрах «як хочу – так і оцінюю». Бо, все ж таки, онлайн навчання давало більше контролю над оцінками. Там все було задокументовано, та й процес навчання могли переглянути батьки, могли записати і потім аргументовано апелювати.

Це призвело до часткового «перерозподілу» оцінок. Раптово вчорашні двійочники-трійочники почали отримувати непогані оцінки (бо ставили їх за роботу, а не в силу персонального ставлення), а деякі відмінники перестали бути відмінниками (з тієї ж причини).

Але все повернулось на свої місця. Річні оцінки повернули улюбленим учням право бути обласканими гарними балами, а неулюблених учнів знову повернули до лав «безнадійних».

Не всюди так, звичайно. Але тенденція наявна. Що саме оцінили підсумковими оцінками – не зрозуміло. Працю батьків, які фактично підміняли вчителів? Роботу в режимі напіввідпустки значної частини вчителів? Фактично вкрадені у дітей знання?

Справа не в коронавірусі. Він лише проявив проблему. Навчальний рік фактично провалено. Формально – все гаразд.

Радісні «останні дзвоники» лунають траурним саундтреком до року, що став імітацією освіти. Не всюди. Але окремі позитивні приклади – це лише окремі спроби протистояти цій глибокій кризі.

Чи зможуть освітяни чесно проаналізувати навчальний рік та зробити висновки? Сумніваюсь. Дуже сумніваюсь…

Оригінал

Освіта.ua
24.05.2021

Популярні блоги
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Л. Гриневич: діти за кордоном мають подвійне навантаження Щоб уникнути подвійного навантаження, необхідно напрацювати механізм перезарахування результатів
О. Северенчук: для дітей важлива якість розкладу Не так важливе навантаження, як грамотний підхід до формування розкладу і робочого дня дитини
В. Співаковський: у батьків дуже змінилися пріоритети На перше місце вийшла безпека дитини, на друге – соціалізація, і лише на третє – знання
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
гість
"Чотири місяці відпустки" - клас. Списували вдома з інтернету і отримували вищі оцінки, а прийшли в реальний світ школи і все стало на свої місця - супер. Зовсім не треба платити грошей - прикольно. Коли нас розгонять? Та як тільки автор і йому подібні перестануть плодитися.
Поганий учитель
Дорогая наивная Яжемать, читай Утопию и сказки. Там больше правды, чем в статьях МОН.Обрати внимание: цель -АВТОМАТИЗАЦИЯ означает "Дай, Боже, нашому теляті вовка з’їсти", а следствие -ПОРАЗГОНЯЮТ тогда "Як рак свисне" . Так что мечтай дальше. Поверь, это совсем не вредно. Не благодари
??
Все правильно. Как некоторые не знали, так и не будут знать, никто сними заниматься не будет. Как тянули отличников с первого класса, так и вытянут. Бо надо хоть кто-то с класса))). Ничего нового. А когда же знания детям будут давать полноценно?
Поганий учитель
Пан "актор, режисер, драматург" ( "Он же Гога, он же Гоша..." ) в останньому абзаці пропонує освітянам "чесно проаналізувати і зробити висновки". Мій чесний висновок:"Лучше грешным быть, чем грешным слыть..." Р.S. Дорогі вчителі! Бережіть себе. "Умный поймет сам, а дураку не докажешь" Дотягнкмо до канікул, колеги?
яжемать
Для Поганий учитель: Нда, кому-то здесь ещё мало платят...Оплаченных каникул у "вчителів" ЧЕТЫРЕ МЕСЯЦА В ГОДУ!!! Интересно, получит ли зарплату продавец, если ничего не продаст; водитель, если не выйдет в рейс; актёр, если не состоится спектакль? Точно что - "дотянули". Когда уже вас поразгонят, чтоб время у нормальных детей не воровали, чтоб каждый учил что ему нужно для поступления
Почему?
Для Поганий учитель: почему Вы так неуважительно относитесь к людям других профессий? Пан актер ещё и отец, т.е. участник учебного процесса такой же, как и учитель. И больше, чем имеет право требовать и выдвигать претензии. Где не надо, так вы бегом кричите, что родители должны учить детей наукам, они ж участники учебного процесса. Тут аж в грудь себя бьёте.
Поганий учитель
Завидуйте молча, пожалуйста. Не мешайте выбирать, где отдохнуть четыре месяца "оплаченных каникул". Р.S. На вопрос "Когда же вас поразгонят" тоже есть ответ : "Мечтать не вредно"
Коментувати
Тарас
Багато рокыв навчаю дітей дистанційно .У мене обладнана студія, виставлене світло, декілька камер, потужне залізо і гарне ПЗ. Можу сказати що дистанційно я встигаю зробити більше і якісніше ніж вживу. І моїм учням подобається , навіть тим що могли б до мере приходити. Але я працюю лише з вмотивованими дітьми, скільки б грошей мені не пропонували. Якщо дитина учитись не хоче то розповідає що дистанційка не така , а от якби у школі то він би учився. Не учився б, просто там легше викрутитись, списати і заховатись за спинами інших, і ннет показує роботу кожного наочно
родитель
Для Тарас: По ходу, Вы здесь один нормальный учитель. Хотя... Был тут ещё некто - Олекса Позняк (пропал он куда-то)... Тогда - два... Или Вы и есть тот самый Олекса?.. Маска - я Вас знаю
Коментувати
Павліна
Зарплата вчителя першої категорії на рівні прибиральниці. І ви ще щось у вчителя хочете?
Подих океану
Для Павліна: Так від прибиральніці хоч яка-небудь користь є...
Тарас
Для Подих океану: і від мене немає користі. Учні з-за кордону мені платять від 15 до 50 доларів за урок а свої, яких я дійсно бажаю навчити бо мені болить що наші діти ростуть дурнями часто не бажають слухати безплатно. Ходжу в школу де більше 1500 чоловік учиться щоб навчити фактично 10-15 учнів. І це не діти винуваті. Винувата система нашої освіти яка видає атестати усім і не стимулює дитину до навчання
)))
Так теперь не нужно уже выполнять свои обязанности, если, по-Вашему, учителю мало платят? Представьте, если придет учитель к врачу, а тот сложит ручки и скажет, "ничем не могу помочь, мне мало платят". Это будет правильно? Ищите другую работу.
Коментувати
Николай
Молодец Мирошниченко - хоть один из родителей не брезгует регулярно всю эту братию мордой дерьмо потыкать.
Vlad
Для Николай: (Ду) Рыбак рыбака видит издалека.
Ірина
Для Николай: дуже шкода вашу дитину. Скільки ненависті. Жах! Дуже прикро за вас. Ви нещасна людина , яка калічить душу власної дитини. Подумайте про це!
Яжбать
Для Николай: поддерживаю! Хоть один вставит ....издюлей!
Коментувати
Kнязььь
Автор,где можно увидеть Ваши шедевры? Может на Канском фестивале?Знаток школы Хренов.
Яжбать
Для Kнязььь: ну, мы уже по всей Украине увидели "шедевры" дистанционной "работы" учителей
Коментувати
Оксана
Яка феєрична маячня, особливо висновки про причину різкої зміни оцінок трієчників та відмінників.
Дмитро
Вам требча аналізувати сферу культури, інформ. політики та просвітної діяльності.
Vlad
Пропоную автору ознайомитись з наступним матеріалом "“Дистанционка” неожиданным образом повлияла на результаты ВНО в Харькове" https://allkharkov.ua/news/state/distancionka-neojidannym-obrazom-povliiala-na-rezyltaty-vno-v-harkove.html
Володимир
Автора в міністри.
Vlad
Для Володимир: А чому тільки в міністри? Через 3 роки вибори президента.
Володимир
Ще одного актора Україна не витримає...
Коментувати
Наталя
Нащо узагальнювати?! Наша школа навчалась в очному режимі весь навчальний рік. Коли був локдаун, то навчання перенесли, частково, на березневі канікули, а, частково, на червень. Тільки 11-класники навчались дистанційно під час локдауну. То навіщо лементувати про величезне навантаження на батьків скрізь? Будьте об’єктивними. Не давайте своїм дитячим психологічним травмам, отриманим особисто вами в шкільні роки, впливати на вашу об’єктивність!
serhey1979
Дідусі та бабусі перед "подъездом" також спеціалісти зі швидкісного підбиття підсумка.
Семен
Хто дав право драматургу, актору, режисеру аналізувати дистанційне навчання. Вирішуйте проблеми своєї галузі і не лізьте туди, де ви профан.
Ммм
Для Семен: батьківство дає право. А вам, вчителі, досить усіх запихувати у їх сфери, приведіть свою у норму, тоді будете усіх посилать!
Andrew Brown
Ну ось, нарешті обізвалася "Яжемать"!
Яжбать
Для Семён: а хто дав право вчителю скидувати свої обов’язки на батьків під час самонавчання (дистанційка)?
Коментувати
Вывод
Учителям не надо вообще что-то анализировать, с такой нищенской зарплатой, скажи спасибо, что они вообще присутствуют. Принцип один - как платят, так и работаем.
Подих океану
Для Вывод: Хоч один зізнався що ніхрена ви не працюєте, а тільки "присутствуєтє". I на тому спасибі
Яжбать
Для Вывод: больше ни в одной структуре не слышал, чтоб говорили "как платят, так и работаем". А что вы хотите? Сколько же вам надо, чтоб за 30 лет начали уже работать? Вам и 10000 тис долларов дай, все равно не будете работать так, как требуется. А присутствовать мало...
Коментувати