В. Онацький: питання завершення навчального року

У багатьох школах навчальні заняття продовжаться і в червні, щоб виконати вимогу закону

В. Онацький: питання завершення навчального року

Автор: Володимир Онацький, заступник директора школи з навчально-виховної роботи.

Питання завершення навчального року, безумовно, хвилює всіх дотичних до шкільної освіти. Тим цікавіше читати рекомендації пані Любомири Мандзій, заступниці міністра освіти і науки, викладені в листі МОН № 1/9-218 «Про організоване завершення 2020/2021 навчального року...».

Отже, у зв'язку зі зверненнями здобувачів освіти, їхніх батьків і педагогічних працівників стосовно організації завершення 2020/2021 навчального року міністерство повідомило наступне: «Відповідно до частин третьої та четвертої статті 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується в межах навчального року, що закінчується не пізніше 1 липня, при цьому структура та тривалість навчального року, навчального тижня, навчального дня, занять, відпочинку між ними, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу освіти у межах часу, передбаченого освітньою програмою, відповідно до обсягу навчального навантаження, встановленого відповідним навчальним планом, та з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, особливостей регіону тощо.

У межах академічної автономії питання організації виконання освітньої програми, навчального плану та освітнього процесу є внутрішнім питанням кожного закладу загальної середньої освіти, його педагогічної ради та завданням педагогічних працівників».

Як же зрозуміти, що в рекомендаціях немає згадки про те, що навчальні заняття тривають не менше, ніж 175 днів, про що ще кілька днів тому сповіщали представники МОН та освітній омбудсмен?

Усе просто: навчальний рік закінчується до 1 липня, тобто педагогічним радам потрібно обґрунтовувати своїм рішенням виконання освітніх програм та тривалість навчальних занять (враховуючи норму про 175 робочих днів, адже вона є чинною).

Затверджуючи структуру навчального року, ми передбачали, що навчальні програми виконаємо до 28 травня. Все йде за планом. Однак зі святом «Останнього дзвоника» багато питань, адже на 28 травня призначено ЗНО з математики…

Відсутність у рекомендаціях згадки про 175 робочих днів – це, безумовно, поступка міністерства, проте прямо ж не сказано, що цю вимогу законодавства можна проігнорувати. Можу лише передбачити, що в багатьох школах навчальні заняття таки продовжаться і в червні, щоб виконати вимогу закону.

Отже, після опрацювань рекомендацій МОН ще є багато запитань, а тому актуальними залишаються вимоги щодо удосконалення законодавства, сформульовані в петиції до Президента України.

Оригінал

Освіта.ua
28.04.2021

Популярні блоги
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Наталія Піпа: існують 2 ризики через перенесення ЗНО Не можна скасовувати ЗНО, якщо нема пропозиції, а що робити натомість
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Петр Демченко
Ага, заняття наче продовжено, аж до 4.06.2021 року, але підручники дітям потрібно здати вже з 25 травня, а всі оцінки виставити теж до 25-го. Питання: яку високу освіту-кваліфікацію потрібно мати, щоби так керувати?
Микола
В Шевелівському НВК Ізюмського району Харківської обл. продовжене дистанційне навчання. Мотив? Міняють систему опалення. Бо влітку буде пізно. А в закладі, який є опорною школою неправомірної вигоди, навчання взагалі не головне...
Людмила
І взагалі, як можна взагалі в наш час проводити ті дзвоники? Про заборону масових зібрань чули?
Людина
Навчальний рік повинен завершитися 28 травня, а ЗНО можна перенести на 26 чи 27 траня, бо на цю дату нічого не заплановано. Навчання треба продовжити тільки в початкових класах, бо чогось дійсно важивого вони не пропустять, якщо не прийдуть 1 місяць до школи.
Вчитель
Для Людина: Перенести ЗНО? Заради останнього дзвоника? Не навпаки? Ви з якого дерева впали? Про розклад ЗНО, про підготовку випускників Ви чули?
Людмила
Для Людина:переносити ЗНО через дзвоник? Одинадцятикласники нервують, готуються до екзаменів, кожен день підрахований для підготовки.... А в них тільки дзвоник у голові. Совість є взагалі?
Коментувати
Володимир
Та завершуйте навчальний рік як вам подобається! Ущільнюйте, щоб вийти на виконання програми. Хто наважиться зараз вас перевіряти? Вся оця дистанційна освіта не варта смерті одного чиновника від ковіду. А якщо якийсь відчайдуха й наважиться, то прийміть його з освітньою документацією не в закритому приміщенні, а на лісовій галявині, де обмаль вірусів та надлишок фітонцидів, де сонечко й теплий вітерець унеможливлює інфікування. І головне – правильно підібрати для нього вакцину.
Тарас
Для Володимир: квід пройде а 175 днів залишаться. І будете у червні як миленькі працювать. Онацький правий треба кувати залізо поки гаряче
Володимир
Для Тарас: Рабів до раю не пускають.
Тарас
Для Володимир: раби за свої права не борються.
Коментувати