В. Співаковський: мотивація з'являється в суперництві

Наступні повинні все робити краще попередніх – ось мотивація, що веде до успіху

В. Співаковський: мотивація з'являється в суперництві

Автор: Володимир Співаковський, президент корпорації «Гранд».

Как же выудить эту неуловимую мотивацию учиться? Да еще и достигать успеха?

… Однажды тренер попросил добровольца выполнить простую задачу – бросить точно в корзину как можно больше смятых листиков. Тот начал их не очень уверенно комкать и бросать в корзину.

Через минуту тренер его остановил, пересчитал скомканные листики, их оказалось 12.

Он вызвал второго добровольца и спросил, может ли тот забросить в корзину больше, чем 12 скомканных листиков. Второй начал действовать активнее, и за минуту забросил 18 листиков.

Тренер вызвал третьего добровольца, и сказал ему: ты видел результаты первых двух. Можешь ли ты превзойти их? Тот воскликнул: «Конечно!» И, закатав рукава, начал стремительно комкать их и забрасывать, да так, что в корзине их оказалось 30 штук.

«Это несправедливо!», – сказал первый доброволец, – вы не объяснили правила…

«Это несправедливо», – сказал второй, – вы не дали мне выбора!..

А третий парировал: «Всё абсолютно справедливо. Я знал, за какое время и что именно я должен был сделать. Тем более меня спросили, чего я, по моему мнению, могу достичь. Я поставил себе самую высокую цель и достиг её!»

Так должна работать мотивация, приводящая к успеху.

Все «последующие» должны всё делать в 2 раза больше и лучше предыдущих.

Мотивация произрастает из соревновательности.

Оригінал

Освіта.ua
23.04.2021

Популярні блоги
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
І. Лікарчук: освіта вижила лише завдяки вчителям Популізм і дилетантство в освіті руйнують педагогічну творчість і продукують вчителя-урокодавця
Тамара Горіха Зерня: роль учителя стає визначальною Реформа, по суті, вимагатиме повної професійної перепідготовки всього викладацького складу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Код
Як так?! Перед усіма оголосив кількість зім’ятих листочків?! Ганьба! Це ж майже те, що оголосив учню оцінку! Невже пан Співаківський не знає, що оцінка - це особиста справа учня і її оголошувати на клас майже злочинно! Яжематєрі тут же можуть підняти крик, притягнути вчителя до відповідальності. Про яку змагальність ви пишете? А раптом це розцінять як приниження особистості учня, чи булінг? В сучасній школі вчитель повинен танцювати в решеті і в дірку не вскочити
Вася
На жаль реалії в сучасній школі зовсім інші. Перший скаже: "почекайте, я "доспікуюся" з кимось у чаті", другий - не почує, бо буде зайнятий чимось іншим (у смартфоні), а третій спитає "а для чого це робити, я й так впевнений, що зможу". Звичайно, мотивація є основою будь-якої діяльності адекватних індивідуумів. Мотивація до навчання може створюватися на державному рівні, коли утворюються робочі місця з високим рівнем оплати праці для кваліфікованих (а не з "купленим" дипломом) робітників, на рівні батьків, які завдяки своїй освіті мають можливість забезпечувати собі достойний рівень життя. Від держави мотивації "0", вищевказаних батьків - одиниці, у "шанс", про який ми, учителі, їм розповідаємо, не вірить майже ніхто, "капіталізму" не потрібна МАСОВА якісна освіта. Батьки, колишні "двійочники" та "трійочники", створюють по школах "шоу", принижуючи вчителів, замість "мотивації" свого "чада" вдома. Отака от у нас мотивація, на жаль.... Але крайнім (винним) завжди є здогадайтесь хто?
Володимир
Тому і прибирають оцінки, щоб знищити мотивацію.
KVP1248
«Господь» не желает соревноваться с миллиардами себе подобными! Ему нужны их мозги, точнее продукт бесконечного числа ветвей нейронной сети каждого человека. Здесь мотивация заключается в сотрудничестве для решения главной задачи любого Наблюдателя – поиск способов единения с бесконечным числом собственных копий-двойников, локализованных в параллельных ветвях реальности. Но для этого необходимо подготовить учеников, поднять их уровень познания на такую ступень, которая позволит осмыслить суть этого задания.
Сергей Лимонов
Для KVP1248: галоперідол! внутривенно: много и часто!
Коментувати
Клавдий
Господин хороший! У многих детей сейчас только одна мотивация- учиться,чтобы уехать из этой антисоциальное и олигархической страны. Знаю многих преподавателей в Одессе,дети которых и многие ученики мотивированы поступить ( а многие уже учатся) в той же России,не говоря уже о странах Европы.
Olga
Ви про що? Суперництво принижує сучасних дітей. вони хочуть завжди бути найкращими, не прикладаюч жодних зусиль.
Олена
Для Olga: Сучасні учні ВВАЖАЮТЬ себе найкращими, незалежно від їх результативності в школі.
Коментувати