В. Онацький: право на відпустку вчителів-пенсіонерів

Необхідно продовжити з учителем договір до серпня, щоб надати відпустку повної тривалості

В. Онацький: право на відпустку вчителів-пенсіонерів

Автор: Володимир Онацький, заступник директора школи з навчально-виховної роботи.

Березень – час проводити попередню комплектацію педагогічних кадрів на наступний навчальний рік. І тут постає питання, а що робити з учителями, яких у минулому році перевели на строкові трудові договори по 30 червня. Чи мають вони право на відпустку, чи їх потрібно просто звільнити? Варіантів може бути кілька. Спробуємо розглянути всі, дотримуючись не лише вимог чинного законодавства, а й елементарної порядності, про яку, на жаль, дехто з керівників забуває.

Скажу одразу: я категорично проти звільнення педагога 30 червня без виплати оздоровчого окладу і лише з компенсацією за відпрацьований рік. І хоча, з позиції трудового законодавства, такий варіант ще може бути допустимим, то з позиції порядності – ні, адже звільнений у червні педагог не лише втрачає посадовий оклад (6 – 7 тисяч гривень), який виплачується при наданні щорічної основної відпустки, а й кілька місяців трудового стажу, який потрібен для перерахунку учительської пенсії. Ми ж розуміємо, що звільненого в червні вчителя ніхто не прийме на роботу до початку нового навчального року.

Отже, який має бути алгоритм дій адміністрації навчального закладу, щоб і законодавства дотриматись, і з пенсіонером вчинити гідно?

Насамперед потрібно разом з педагогом визначитись щодо його намірів продовжити працювати в школі та зацікавленості школи в цьому працівникові. Якщо одна зі сторін не бажає в подальшому співпрацювати з іншою, то ніхто не примусить до такої співпраці. Тому варто продовжити трудовий договір до середини серпня, щоб працівник міг після закінчення навчального року спокійно повністю використати законну відпустку, отримати всі належні кошти та не втрачати стаж.

У такому випадку працівник має написати заяву про зміну умов трудового договору, а керівник може вже в квітні видати відповідний наказ. Тобто працівник пише в заяві: прошу змінити мені умови трудового договору, продовживши його до 27 серпня 2021 року. Керівник же видає кадровий наказ про зміни умов трудового договору, де в наказовій частині, буде зазначено: змінити умови трудового договору, продовживши його до 27 серпня 2021 року.

Якщо ж і школа, і працівник бажають у подальшому співпрацювати, то можна так само продовжити трудовий договір до 27 серпня 2021 року, а потім до 27 серпня 2024 року. Більше, ніж на три роки, ми не можемо одразу продовжити трудовий договір із учителем-пенсіонером. Можна, наприклад, у квітні 2021 року продовжити трудовий договір до 27 серпня 2022 року, або до 27 серпня 2023 року. Але в квітні 2021 року ми не можемо продовжити трудовий договір до 27 серпня 2024 року.

Отже, скільки б років ми не збирались співпрацювати з вчителем, нам необхідно продовжити трудовий договір з ним до серпня місяця, щоб надати працівникові відпустку повної тривалості. Так ми зможемо гарантувати вчителям поважного віку реалізацію права на відпустку.

Оригінал

Освіта.ua
18.03.2021

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ната
Досить продовжувати, дайте молодим працювати, у школі, а не чикати доки пенсіонери покинуть цей світ
Людмила
Для Ната:чикати - от тобі і молоді. Ха-ха.
Коментувати
Юлія Бобро
Ці слова є дійсними?Скажіть номер наказу та закону ?Бо я щось не знайду, дякую!!!
Володимир
Все залежить від порядності керівників. У кого є така взагалі.
Illya Olefir
Усе набагато простіше: 30 червня видаємо наказ про продовження контракту; з 01.07.2021 у відпустку з виплатою грошової допомоги на оздоровлення.
Тарас
Для Illya Olefir: не так просто. Як тільки пенсіонер заїкнеться про звільнення ніхто йому контракт не подовжить бо наші директори люблять економію зарплати за яку отримують чималі премії. Тому мовчати аж до кінця серпня і перед 1 вересня нести заяву
Natali
Для Illya Olefir: А директору за таку "ініціативу" верхи "подякують"... Це ж ніякої економії коштів.
Коментувати
Тарас
Треба пенсыонеру бути повним ід. щоб сказати про звільнення. Якщо наші продажні профспілки поставили пенсіонера в позу раком, то потрібно дивлячись ясними очима в очі директора розказати що будете наступний рік працювати а 1 вересня - ой щось у боку заболіло, я звільняюсь.. Як до Вас по свинські так і ми у відповідь
Володимир
Для Тарас: Профспілка - це гаманець для керуючого корупціонера.
Коментувати