Д. Ламза: я за ЗНО, але не треба забувати про традиції!

Потрібно дати можливість шкільній родині об’єднатися навколо свята «Останній дзвоник»

Д. Ламза: я за ЗНО, але не треба забувати про традиції!

Автор: Дмитро Ламза, директор спеціалізованої школи № 210, м. Київ.

Навчальний рік добігає кінця.

Рік, який для всіх був насичений подіями, різними формами організації освітнього процесу, постійними нововведеннями тощо. Рік, який точно увійде в історію під назвою «Завжди готові!»

Освітянська спільнота та батьківська громада об’єдналися разом задля ефективної діяльності освітнього середовища. Спільна робота всіх вертикалей влади свідчить, що ми команда, що кожен з нас особистість!

У перший весняний день я у себе запитав, хто найголовніший у наш час в освітньому процесі, на кого маємо рівнятися, що маємо враховувати, коли приймаємо управлінські рішення? Чомусь я завжди був впевнений, що в пріоритеті – ДИТИНА. Дитина, яка фізично та психологічно здорова та має можливість отримувати знання. Важливою складовою є батьківська громада. Хто, як не вона, підтримує економіку країни. Звісно, учителі також докладають зусиль, рухаючись в ногу з сьогоденням!

До чого я це все пишу?

Хочу з Вами поділитися своїм баченням та низкою питань, на які не можу дати відповіді!

Сьогодні вранці на сторінці освітнього омбудсмена Сергія Горбачова з’явилося так зване опитування, яке важко назвати опитуванням. Ставити «смайлики» і таким чином голосувати по цій серйозній темі, як на мене, дивно! Коментарі омбудсмена, які я прочитав напередодні, шокують.

Зараз для освітян залишається відкритим питання щодо завершення навчального року. Як зробити так, щоб всі інтереси учасників освітнього процесу були враховані? Я не хочу обговорювати, хто має рацію, а хто ні!

Просто хочу запитати у пана Сергія: «Чому Ви говорите і переймаєтесь тільки випускниками? Хто подумає про інших дітей? Чому батьки повинні думати, де залишити дитину серед тижня? Чому повинні виходити вчителі на роботу в суботу? Чому Ви налаштовані проти думок інших учасників освітнього процесу?»

Пане Сергію! Сьогодні вичитував Положення про освітнього омбудсмена (затверджений положенням КМУ № 491 від 6 червня 2018 року), де чітко сказано, що Ви маєте захищати інтереси освітян. Я не знайшов жодного пункту, що Ви є «адвокатом», «захисником» чи «омбудсменом» Українського центру оцінювання якості освіти.

Перепрошую, але болить! Де Ви були, коли директора з Боярки відсторонювали від роботи? Чому тоді Ви не стали на захист освітянки? Чому Ви не захистили перед місцевою владою Боярки мою колежанку? Я не хотів зачіпати цю тему, але ми не відчуваємо, що у нас є омбудсмен.

Особисто я стомився від рекомендацій, які надходять з усіх провладних кабінетів. І Ви теж туди! Може згадаєте, коли Ви були директором!? Впевнений, що пам’ятаєте!

Ми одна команда! Наша команда – освітяни! Нічого особистого до Вас, але хочу відчувати, що у нас є освітній омбудсмен!

Особиста моя думка: ЗНО з математики треба переносити на один день раніше, з 28 на 27 травня. Один день підготовки до ЗНО вже нічого не вирішує. Випускники до головного іспиту готуються впродовж шкільного життя. Також, на мою думку, чудовим варіантом буде перенести ЗНО з англійської мови на 27 травня, а з математики - на 25 травня, оскільки математику складає більша кількість дітей, ніж англійську мову. Останній дзвоник – 28 травня (п’ятниця).

Потрібно дати можливість шкільній родині об’єднатися навколо свята «Останній дзвоник». Головне, дати випускникам ще раз відчути себе дітьми на рідному шкільному подвір’ї. Останній дзвоник без повної родини (випускників) – це не свято! Батькам не потрібно думати, де залишити свою дитину серед тижня. Ще мала місце думка, що свято можна провести в червні місяці, у спекотний період, коли дітям треба відпочивати, коли всі виїдуть із Києва...

Насамкінець хочу звернутися до Міністерства освіти і науки України та Департаменту освіти і науки Києва. Приймайте рішення по совісті! Робіть так, щоб кожен учасник освітнього процесу був почутим. Ми поруч і готові долучатися до обговорення! Знаю, що ви опікуєтесь нашими інтересами.

Я за ЗНО, але не треба забувати про традиції!

Оригінал

Освіта.ua
01.03.2021

Популярні блоги
Н. Глюз: ми продовжуємо старі схеми і подвійні стандарти На ЗНО живе страшний вірус, що через маску і антисептик не вб'ється, а випускний гулятимуть без масок
О. Мірошниченко: поради вчителям від кіноактора Навіть примітивна камера збільшує всі емоції і розкриває великі й маленькі секрети
Ігор Лікарчук: ЗНО стає токсичним для освіти ЗНО повинно бути відокремлене від школи, задля збереження як ЗНО, так і нормальної школи
Д. Ламза: учитель має залишати негаразди за парканом школи Потрібно залишати негатив за порогом школи, а дітям нести і сіяти добре, розумне, вічне
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван Васильович
Автору статті 100% підтримка. На жаль і "наш омбудсмен (не знайшли української нормальної назви)" і працівники МОНу далекі від реальності. І живуть совковим принципом "Весь мир насильем мы разрушим до основанья а затем." Ламати , закривати, знищувати навчилися, а будувати, створювати ще ні.
Савєцкій чєлавєк
Для Іван Васильович: То треба савєцкіє традіціі паслєднєга званка всячєчкі паддєржівать і бєрєчь? Чтоби слєдующіє пакалєнія помнілі савєцкое абразаваніє і уважалі )))
Коментувати
О да!
А за яким календарем живе Фіданян? Чомусь у неї понеділок - це 1 червня, хоч насправді - це 31 травня. Ось тоді і проводьте свято.
Ольга Сіра
Спілкувалася нещодавно із паном омбудсменом. Гординя у всьому. Для себе незаперечний авторитет. Все знає і не тільки. Але нам вчителям ця структура не потрібна. Зовсім.
Віктор
А цей Ламза не задумувався, де батьки залишають дітей серед тижня під час дистанційного навчання? Чи він як попугай повторює слова своєї начальниці? Або ж він все таки дізнався, що таке глінтвейн, і добре його напробувався.
Тарас
Правильно, ковід знову набираэ о бертів а в головах ....умків совкові останні дзвоники! Бо в пріорітеті у Діми ДИТИНА!!!! Об’єднуватись потрібно навколо отримування знань а не навколо п’янок- гулянок з подальшим поширенням ковіду і смертями дітей і учителів. Вже померло офіційно від ковіду 1500 учителів, а неофіційно в 10 раз більше.
Лєна
Для Тарас: в неформальному спілкуванні( п’янкі ) люди стають людьми
Zz
Для Лєна: ти вже стала?
Коментувати
grygry
Останній дзвоник , так зване "свято", можна провести і в суботу . і в неділю, якщо дуже вже кортить батькам та учням. Вчителям, думаю, краще б його взагалі не було. Зайва морока на голову. А чи не задумувались ви над тим, скільки годин дорогоцінного для підготовки до ЗНО часу йде на різного роду репетиції танців та пісень на подвір’ї під час уроків і т.п. А ми про терміни та перенесення ЗНО... Стояти у спеку на лінійці та вислуховувати скачані з Інтернету віршики , вибачте, це "совок", а не свято...
Климентій
Для grygry: Весь світ так робить. Ти не совок, а лопата дурна!!
Zz
Для Климентій: ботъ
)))
Хтось ще ходить на останні дзвоники?)) Багатьом батькам та дітям не дуже хочеться дивитися показушні вистави з нагородженням "купленими" листами подяки та грамотами підлабузників.
Коментувати
Директор
Де написано, що 28 травня має бути останній дзвінок? А як 175 навчальних днів? Чи виконання закону "Про освіту" стосується не всіх?
Мадонна
Молодець пан Гамза. Сказав, як є!! Реформатори із 2014 року все робили під гаслом- результат ніщо, головне рух , якісь зовнішні форми... Так і в нас - головне що є омбудсмен , як в Європі. А те , що з нього толку , як з цапа молока- єрунда, пусте.