Інна Совсун: чи забороняти смартфони в школах?

На рівні держави поки немає розуміння, що робити зі смартфонами в школі

Інна Совсун: чи забороняти смартфони в школах?

Автор: Інна Совсун, народний депутат України, член фракції політичної партії «Голос».

Про заборону смартфонів у школах

Учора чула історії від знайомої, онучка якої вчиться в Німеччині. У них все будується на довірі. Під час уроків діти вимикають телефони та ховають в портфель. Ніхто не відбирає телефон, однак якщо це правило тричі порушити, то можуть виключити з гімназії. Якщо щось трапляється, наприклад, дитина зле почувається, можна підійти до канцелярії та подзвонити батькам. Якщо батьки мають сказати щось термінове, вони можуть надіслати смс, яке дитина тихенько подивиться. Але зазвичай батьки не порушують правила, адже цінують місце дитини в гімназії. Звісно, в Україні своя ситуація.

На рівні держави поки немає розуміння, що робити зі смартфонами в школі. Але є кілька питань, на які слід звернути увагу:

1. Ми говоримо про заборону смартфонів повністю чи тільки на уроках? Це дві різні ситуації.

2. Забороняти смартфони з якою метою? Принцип "Забороняти, щоб не списували" має сенс. Звісно, творчі завдання потрібні, однак якщо діти мають знати напам'ять табличку множення, списати на контрольній її зі смартфона – не найкращий варіант.

3. Збереження телефонів у школі. Якщо дітям заборонено ними користуватися під час уроків, де вони зберігаються?

4. Забороняти смартфони на рівні закону чи рішенням школи? Обмежити використання смартфону під час уроків на рівні закону по всій країні – це вигідно й швидко. Недолік цієї моделі – вона не стимулює школи до автономного ухвалення рішень. Тому альтернативний підхід – дозволити встановлювати ці обмеження на рівні школи.

А яка ваша думка?

Оригінал

Освіта.ua
12.02.2021

Популярні блоги
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вар’яте
Треба Совсун заборонити піаритися на пустопорожніх темах. Хай лишень скаже, що вона із своім брехливим Голосом зробила для вчителів ?? Відповідь- лише шкоду!
Левчук К.
Коли бачу фізію Совсун, завжди хочеться плюнути і перехреститись. Ти ій . в осі , а вона каже: божа роса! Могилянська пустопорожня диня.
учитель
ПРОДОЛЖЕНИЕ:ещё ни разу не обманули). На уроке телефоном разрешаю пользоваться как калькулятором, иногда сама даю задание найти в поисковике (в инете) какую-то инфу по теме урока, иногда проводим онлайн опросы. Все в пределах нормы. Этому дети тоже должны учиться. ДА, УЧИТЕЛЬ ДОЛЖЕН КУРСИРОВАТЬ ВО ВРЕМЯ УРОКА ПО КАБИНЕТУ, А НЕ СИДЕТЬ ВЕСЬ УРОК ЗА СВОИМ СТОЛОМ. Тогда у детей не будет возможности сидеть в соц. сетях и он-лайн играх. ТЕПЕРЬ ПЕРЕМЕНЫ. Больно смотреть как деть на перемене вместо отдыха утыкаются носами в телефон и играют …играют… играют… и попробуй тронь его: ТУТЖЕ ИСТЕРИКА! ЕСЛИ БЫ ВСЕ ДЕЖУРНЫЕ УЧИТЕЛЯ ИМЕЛИ ПРАВО (А ЭТО ПРАВО ДОЛЖНЫ ДАТЬ РОДИТЕЛИ) НЕ ПОЗВОЛЯТЬ НА ПЕРЕМЕНАХ ПОРТИТЬ ЗРЕНИЕ, А ЗНАЧИТ «СИДЕТЬ» В ТЕЛЕФОНАХ, ПОВЕРЬТЕ ВСЕМ БЫЛОБЫ СЧАСТЬЕ…, НО, ДОМА –ТО ЧУТЬ ЛИ НЕ С ПЕЛЁНОК, ТЕЛЕФОН/ПЛАНШЕТ В «ЗУБЫ» ТОЛЬКО БЫ НЕ МЕШАЛ… ВОТ ОТСЮДА И ПРОБЛЕМА.
учитель
Запретить смартфоны… и надо… и глупость откровенная…одновременно. Опять же все идет из семьи … А в школе зависит от учителя... Поясняю: телефон (смартфон) ребёнка – это в первую очередь средство связи родителей с ребёнком. Мы привыкли к этому элементу комфорта. И если ребёнок не отвечает на звонки – сердце родителя не на месте. Это раз… и это главное. А теперь все остальное … и по порядку: РОДИТЕЛИ ОБЯЗАНЫ ЗНАТЬ РАСПИСАНИЕ ШКОЛЬНЫХ ЗВОНКОВ, И МОГУТ СОЗВАНИВАТЬСЯ С ДЕТЬМИ В ПЕРИОД ШКОЛЬНЫХ ПЕРЕМЕН, ВО ВРЕМЯ УРОКА ТОЛЬКО ЭКСТРЕННЫЕ СЛУЧАИ. Теперь где должен быть смартфон во время урока. ОТВЕЧУ, КАК УЧИТЕЛЬ. НА СТОЛЕ ПЕРЕД ГЛАЗАМИ РЕБЁНКА… И ПОЛУЧАЕТСЯ, ПЕРЕД ГЛАЗАМИ УЧИТЕЛЯ. У меня на уроке так: телефоны на столе (и мой в том числе), в беззвучном режиме. И дети и я видим, кто выходил на связь во время урока. У нас договор. Я не пользуюсь телефоном для связи во время урока, и детям не разрешаю. Только срочные вопросы из дома (если есть звонок из дома, детям разрешаю тихонько выйти и ответить, ещё ни разу не о?...
М
Для учитель: зі всіма вашими словами з вами погоджуюсь..Ви розумієте як тут виходить,заборона телефонів в школі,що через якигось дітей(яких батьки не навчили)і вчителів(взагалі керівництва школи) ,маюти страдати нормальні діти!Моя донька після школи йде на маршрутку і тої може не бути(не шкільну,бо її немає,вона їздить зранку і в обід забирає молодші класи а старші йдуть самі "трамвай 2"-тобто ногами,або хтось забирає машиною),то я її маю в школу без телефону пускати?А чим вона додому має добратись?Та Совсун переливає з пустого в порожнє!Може ще давайте цукерки не будемо їсти,бо діти смітять! ,а дорослі такі саміНе всі.
Тарас
Для М: думаю писал не учитель а родитель. Рисует нам картину ничего не имеющую с реалом. Это как пасторальная картинка с милым пастушком на лужайке и реальная сельская жизнь в резиновых сапогах по колено в грязи. Учитель сказал положить на парту и не играть - ребёнок послушал. Ах как мило.До трети детей в школе тупо играют на смартфонах. На замечания прячут на 2 минуты, затем снова достают. И так по 5 раз. Пока я не понимаю что полурока пропадает на замечания и просто перестаю реагировать - кто хочет тот учит.В частной школе проблем нет. Дело не в смартфонах. Дело в мотивации детей к учёбе.
учитель
Для Тарас: УЧИТЕЛЬ, УЧИТЕЛЬ. Я НЕПИСАЛА ТАК КАК ЄТО ОРГАНИЗОВАНО У МЕНЯ НА УРОКАХ. СНАЧАЛА БІЛО ТЯЖЕЛО. ПОТОМ ПРИВІКЛИ ДЕТИ. А ВОТ РОДИТЕЛИ ИНОГДА ВСЕ ДЕЛАЮТ ПО СВОЕМУ....
Коментувати
Альона
В нас вчителька праці усі уроки просиджує у телефоні, поки діти шиють, майструють. Неодноразово батьки робили зауваження цій дівчині.
Подумайте
В нас заборонено користуватися телефоном тільки на уроках!Може лежати на парті,може в сумці тільки на безвучному режимі!Якщо хтось взяв під час уроку,вчитель забрав, поклав в коробку,після уроку віддав учневі,наступного разу вже учень сам кладе в коробку.І це є правильне рішення,ми йдемо вперед,а не назад,щоб взагалі телефон в школі забороняти!І вже тема мобільних телефонів на сайті "освіта"обговор’ювалася,вже поставте на цьому жирну КРАПКУ і говоріть про щось інше,а краще робіть.Займіться краще книжками,бо за СССР книжки були краще написані ніж зараз.
Тарас
Для Подумайте: Так, якщо це приватна елітна школа сімейного типу де 4-5 учнів у класі то учитель сказав -учень виконав. А якщо муніципальна по 35-40 учнів у класі то у кращому випадку учень не реагує, у гіршому посилає учителя матом. Крапка.
???
Звісно винні діти). А де ж авторитет вчителя? Чому так?
Подумайте
Для Тарас: звичайна міська школа!Просто батьки адекватні,діти в школі мають вчитися,тим більше під час уроків!Але дітей в класі 24,а минулого року було 34 і так само ніяких проблем через телефон не було!А щоденник для чого,а телефони батьків для чого?А директор школи для чого?,щоб нічого не бачити і не чути?,а тоді як щось станеться вони вчителі не знають,що казати?!
Коментувати
Сингаівський
Савсун, Ви ж овечкою не прикидайтесь. Розумні попередники заборонили використання мобіл ще 15 років назад. Ви, без досвіду і ума, зупинили цю заборону, перебуваючи в Мон . А тепер цинічно запитуєте- треба чи не треба забороняти. Відповідь дасть любий практик- треба! А ще— Ви скільки наробили біди із Квітом, що ще прийдеться відповідати.
Чортомлик
Для Сингаівський: Совсун - це просто шкідниця. Готова трощити все підряд. Чого ? Бо люто ненавидить все украінське
Коментувати
Тарас
Основні слова -можуть виключить з гімназії. За телефон можуть виключити!!!!А у нашій школі на уроці математики роздягнувся догола і почав ... стукати по столу перед учителькою. Позвали директора. А чєво в кабінєте кондіціонєра нєт - мнє жарко! - відповідь недоросля. А за телефони і мови немає - хоче розмовляє прямо на уроці на все горло. А що учитель може йому зробити ?- у нього права ребьйонка. Саме ви разом з Гриневич і Кременем створили систему при якій люпмени творять у школі що захочуть і не дають учитись порядним учням
Сергій
Для Тарас: ми вже знаємо, як Ви ненавидите дітей, заспокойтеся вже.
Тарас
Для Сергій: І де Ви ненависть побачили? Я жодної дитини не звсуджую. Вони не винуваті, їх розбестили. МОН з НАПНустворили систему при якій хуліган ненаказуємий щоб він не втворив. Немає такого в жодній цивілізованій країні. Направлено на розвал освіти. Працюю трохи і в приватній школі. Порядок і дисципліна без жорстокості. Приїхала одна, почала з себе панка -хулігана корчити. Документи в зуби і вигнали на 2й день хоч папаша з торбою доларів прибіг.Знаєте що хазяїн школи на нараді сказав? - Поки ця школа існує НУШу в ній не буде. І є результат і є виховання. Гриневич і Кремінь повинні сидіти в тюрмі пожиттєво за розбещення неповнолітніх учнів України
Мозг
Для Тараса: Ученик стучит писю*м по парте => Вы делаете ему замечание => Вы ненавидите детей. Ору в голосину просто. До чего мы дожились? Самое страшное, что эти идиоты (и их яжмамки/яжпапки) ходят с нами по одним улицам...
Коментувати
Володимир
Так і прийміть закон.