І. Совсун: є речі, що потребують етичної оцінки

Не можна пропагувати етику і не бачити проблеми в залученні Портнова до роботи закладів освіти

І. Совсун: є речі, що потребують етичної оцінки

Автор: Інна Совсун, народний депутат України, член фракції політичної партії «Голос».

Сергій Шкарлет заявив: він не має проблем із тим, що нардеп "Опоблоку" Вадим Новинський та колишній заступник голови адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов входять в наглядову раду Одеської юридичної академії.

«Скажіть, це є прізвище Портнова, Новинського, ще когось – вони є посуджені, злочинці, чи вони не мають права? Вони мають якісь речі такі... заборонені законом бути в наглядовій раді? Одеська юракадемія як самостійний автономний заклад вищої освіти подала документи стосовно затвердження будь-кого. Якщо це злочинець, якщо він певним чином не може перебувати в складі наглядової ради, тоді міністерство, звісно, його не погодить».

За законом, Міносвіти затверджує наглядові ради. Дискусія про те, чи так має лишатись назавжди – має право на існування, проте чинний закон прописаний саме таким чином. А отже – його треба виконувати, і робити це треба відповідально.

Нагадаю людині, що називає себе міністром освіти й науки, просту істину.

Управляти ‒ це зокрема задавати стандарти поведінки і давати етичну оцінку.

Доброчесність ‒ це складніше поняття, ніж просто законність.

Є речі, які потребують етичної оцінки, і це – одна з ключових функцій політичного лідера.

Не можна водночас пропагувати викладання етики і не бачити проблеми у залученні Портнова до роботи закладів освіти.

Оригінал

Освіта.ua
10.02.2021

Популярні блоги
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Местный
Соросовка, у вас в Киеве в наблюдательных советах Октивисты-убийы с судимостями и открытыми уголовными делами и почему-то все молчат. В стране должно быть верховенство права, поэтому цитирую данного персонажа: "вони є посуджені, злочинці, чи вони не мають права? Вони мають якісь речі такі... заборонені законом бути в наглядовій раді?"
Алевтина
Это был набор фраз, вырванных из разных областей. Куда Вам, господиня Голоса до Портнова? Вы же два плюс два не сложите. Если есть претензии к Портнову, говорите по сути, а не делайте из себя размазню.
СУМ
Етичної оцінки потребує й діяльність аматорів в МОН, таких як Совсун, Новосад, Єгорка С. ... Ви разом з назявятами Квіта взялися реформувати те, на чому НЕ розумієтесь, і зараз ми бачимо, як легко стара бюрократія, посилаючись на закони, відкочує назад ваши аматорські реформи. Ви не просто не провели реальних реформ, ви дискредитували саму ідею справжніх реформ на роки вперед, і тим самим забетонували пострадянські традиції управління освітою в Україні! Шкарлет та його компанія, Ківалови і Портнови - це закономірний розвиток подій у вищій школі у відповідь на ваше аматорство. отже, пані Совсун, Вам доречно відверто визнати свій власний ганебний внесок у блокування розвитку освіти через Вашу ж нефаховість.