О. Єременко: річний звіт НАЗЯВО викладений на сайті

Усі складові річного звіту спираються на власні дані та інформацію з відкритих джерел

О. Єременко: річний звіт НАЗЯВО викладений на сайті

Автор: Олена Єременко, заступник голови в Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти.

Якщо зважати на попит і запит, то не було останнім часом у медіапросторі освітянської спільноти більш очікуваної події, аніж Річний звіт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти-2020. І ось він викладений на нашому офіційному сайті.

За формою – це збірка трьох документів, як цього вимагає Закон України про вищу освіту.

Доповідь про  якість вищої освіти в Україні містить статистичну інформацію щодо закладів вищої освіти, здобувачів освіти та науково-педагогічних працівників, вступу до ЗВО. Окремим розділом ґрунтовно проаналізовано стан внутрішніх систем забезпечення якості вищої освіти в закладах вищої освіти, його зміст дозволяє сподіватися на їх сталий розвиток. Завершує доповідь дослідження про парадигму академічної доброчесності в українських закладах вищої освіти.

Звіт про діяльність Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти охоплює різні аспекти нашої роботи. Розпочинає його Звіт самооцінювання (SAR), виконане за методикою аналогічних звітів інституцій, які опікуються питаннями якості вищої освіти у Європейському освітньому просторі. Провідний на сьогодні сегмент роботи Національного агентства, упроваджений від ідеї до втілення, – це акредитація освітніх програм, до Звіту увійшли її узагальнені результати за минулий рік. Розділ 3 Звіту змістовно охоплює роботу всіх структурних підрозділів Секретаріату як постійно діючого органу Національного агентства. Варто відзначити, що вони працюють командно, тому інформація загалом охоплює показники діяльності Національного агентства. Найбільш результативним у минулому році став напрям інтернаціоналізації, йому присвячений Розділ 4 Звіту.

Третій документ – підготовлені Національним агентством Пропозиції щодо законодавчого забезпечення якості вищої освіти (проєкти нормативних документів та пропозицій змін до чинної законодавчої бази не лише з питань вищої освіти, а й з тих, які дозволять їх удосконалити).

Також важливим напрямом діяльності є популяризація роботи Національного агентства. Додаток містить як перелік публікацій у міжнародних виданнях, так і дописи членів Національного агентства із актуальних питань.

Усі складові Річного звіту спираються на власні дані та інформацію з відкритих джерел, яка оформлена належними посиланнями.

Матеріал для подальшого аналізу та узагальнень маємо. Працюємо далі. 

ЧИТАТИ ЗВІТ

Освіта.ua
05.02.2021

Популярні блоги
Д. Коптило: реформатори не винні, що змін не відбувається Далеко не Клопотенко, Супрун чи Гриневич винні в тому, що змін на краще не відбувається
В. Онацький: репетиторство як альтернатива школі Боротися з репетиторством не варто, але треба покращувати освітній процес у школах
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анна
Можливо, так потрохи і вийде реально покращити українську вищу освіту. Молодці!
399
Якщо зважати на попит і запит, то не було останнім часом у медіапросторі освітянської спільноти більш очікуваної події, аніж Річний звіт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти-2020. І ось він викладений на нашому офіційному сайті. Все, що може зробити НАЗЯВО, це річний звіт ні про що. УРА!
ото ж
Так, в бідній країні створено ще одного бюрократичного монстра, який десятками мільйонів викачує грошеняята із недофінансованої української освіти та блокує своїми перевірками/акредитаціями нормальний перебіг навчального процесу на пару місяців. Користі поки від цих бюрократів не видно ... Як ще один підсумок - бюрократи НАЗЯВО програли старій бюрократії МОН боротьбу за академічну доброчесність. Може це слід відкрито визнати і прийняти як показник неефективності НАЗЯВО?
Чмут Ярик
Біда в іншому. Назяво дивиться папери і все перевіряє на словах. А що студенти знають, вміють? А те що мтб відсутня? А якість експертів- самодурів, особливо із Львова. Маса неповносправних, ображених поперли в Назяво... Підсумок— робота Назяво- це свисток,а ще- горе мільонам грн університетських грошей.
Володимир
Прилизана статистика.