Дмитро Ламза: маска вбиває дитину та вчителя

Може, час змінити правила для шкіл і дати дітям можливість дихати і жити на повні груди?

Дмитро Ламза: маска вбиває дитину та вчителя

Автор: Дмитро Ламза, директор спеціалізованої школи № 210, м. Київ.

Знущання над дітьми та вчителями, яке не має пояснення!

Працюючи в школі, кожного дня, кожної хвилини спілкуюся з дітьми та іншими учасниками освітнього процесу, постійно отримую різні запитання та даю на них відповіді. Мабуть, це найбільша радість, коли спілкуюся із усміхненою дитиною. Але є такі запитання, які мене заводять у глухий кут. Чи довго нам носити маску? Чому на перерві ми маємо одягати «намордник»?

Мабуть, кожен учасник освітнього процесу себе про це запитував. Нещодавно вирішив поміркувати над цими питаннями і ділюся думками з вами.

Нам багато говорять, що маска захищає! Тільки і чуємо про те, що маска врятує від хвороби! Стоп! То чому ті, хто про це найбільше всього говорять і при цьому носять маски, перехворіли на COVID-19 або зараз хворіють. Чому маски їх не врятували?

Йду коридором школи і зустрічаю дитину в брудній масці, а інша дитина поспіхом дістала маску з кишені і одягнула на обличчя. А ще одна чхнула в маску, і не тому, що вона хвора, а тому, що під маскою ніс зачесався. Запитую: «Ти коли змінював маску?» У відповідь: «Ніколи!» І це при тому, що в школі є запас масок, і ми роздаємо їх систематично.

Про вчителів навіть говорити важко. Ви уявляєте, як відчуває себе вчитель, який цілий день перебуває в масці, при цьому постійно розмовляє? Звертаю увагу на те, як під час уроку, коли в класі 30 дітей, учитель має вдихати повітря, а його не вистачає, маска не дозволяє дихати на повні груди, не дає дітям повноцінно чути слова, що звучать з вуст учителя.

У мене є цікаве запитання: чому, коли міністр Степанов дає інтерв’ю або брифінг кожного ранку по 30 хвилин, то обов'язково знімає маску?! Мабуть, важко в ній говорити. А вчитель має в масці розмовляти впродовж 7-8 годин. Де логіка??? Учитель знімати не має права!

Але повернуся до людей, які хворіють, навіть якщо носять маску. Що ця маска дає? Від чого вона рятує? Хіба що розводиться розсадник мікробів під нею. Міністр охорони здоров’я, мабуть, не носив маску, що перехворів на COVID-19?

Давайте повернемося до школи. Діти 5 – 11 класів на уроці можуть перебувати без маски, а що у цієї дитини зміниться після уроку, коли вона вийде в коридор відпочити або в той момент, коли клас буде провітрюватися? Мені здається – нічого.

Перебуваючи на багатьох каналах у ролі експерта, я спілкувався з багатьма медиками, і жоден з них не сказав, що маска щось допомагає! Навпаки, повторювали, що маска вбиває дитину та вчителя.

То, може, час змінити правила для шкіл і дати дітям можливість дихати і жити на повні груди? Може, досить носити цей бруд на обличчі?

На завершення додам, що я особисто дотримуюсь законів і маску ношу кожної хвилини. Своїм дописом НЕ закликаю порушувати закон. Але хочу, щоб пост прочитали посадовці і на хвилину поставили себе на місце дитини чи вчителя, який має постійно розмовляти в масці!

Ця тема складна, але час її переглянути і внести правки! Поширення цього допису допоможе нашим посадовцям почати вносити правки.

Зупинимо знущання над учасниками освітнього процесу!

P.S. Боляче дивитися на всіх учасників освітнього процесу!

Оригінал

Освіта.ua
04.02.2021

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Проти біологічної зброї ефективний лише протигаз! Давайте ж їх носити й не знімати навіть вдома!
Тася
А чи не простіше навчити правильно носити маски і вчасно їх міняти? Слідкувати за цим і привчати, що це є найоптимальніший вихід в нашій ситуації? Прочитавши Ваш допис Ваші учні НЕ Будуть носити маски, адже їх вчитель, вважає, що вони зайві. Для довідки. На роботі перебуваю в масці, змінюю їх десь кожні три години. Так, це не завжди зручно, але потрібно.
Вася
Автора взяти за шкірку і відправити на екскурсію в морг дивитись на синьо-чорні трупи - таких самих антимасочників як він сам!
Володимир
Для Вася: Від біологічної зброї потрібний протигаз, а не маска.
Тарас
Для Володимир: ще один експерд. У класі якщо дитина хвора то ніде не дінешся, захворієш, то хоч у коридорі чихом не перенесе у інші класи. Хоча реально діти по коридорах ходять без масок. Тому дистанційка єдине що вбереже дітей і учителів
Кока
Для Тараса: Чому у вашій школі ходять без масок? Невже зовсім немічний педколектив?
Коментувати
Юля
Треба ті маски вже давно зняти, толку від них особливого нема...Я от практиично кожного року хворіла респіраторними захворюваннями, а коли ошолосили епідемію я жодного разу за тих 2 роки не захворіла. І від людей не ховаюсь і маску ношу не закриваючи носа і то тільки коли в магазин чи маршрутку заходжу. Не знаю чи імунітет в мене такий, чи кожному дається по вірі його... Є захворювання від яких набагато більше людей вмирає, але владу тільки ковід цікавить..
Володимир
В кишені їй місце! Я одягаю маску лише тоді, коли мене примушують.
Олена
Что за бред? Это учитель? Хорошо , что мои дети уже отучились! Таких учителей надо гнать поганой метлой.
Горбань
Для Олена: Таких правдивих, як Ламза, наші правителі давно з директорів повиганяли. Як Ламза затримався? Дивуюся!
Коментувати
Ксенія
Молодець. Один з небагатьох хто вміє логічно думати, аналізувати, а ще не боятися висловити свою думку.Браво
Тарас
Для Ксенія: У мене всю сім’ю перемучило через таких Дмитриків Притяг хворобу зі школи, бо нікуди не ходив крім школи і хлібного кіоску на вулиці. Слава богу все є, 2 морозилки забиті продуктами з села від рідні. Хвороба страшна отримали ускладнення.Якби у вересні була дистанційка був би здоровим. Але мер ударений голову не один раз, розповів що школи ковід не бере.Знайомі повмирали.
Коментувати
Роман Тарасюк
Схоже, пропіарений плюсами "наймолодший директор", в пошуках сумнівної популярності берегів пустився зовсім. Дешевий піар і маніпуляції вже наше фсьо? А як же здоровий глузд? А як же сотні могил по всій країні? Панове редактори, аплодую Вам- допомогли консерві вибухнути ☺
Кока
Яка статистика загиблих від маски у вашій школі? Уявляю Дмитра, коли всі отримають вакцину, й можна буде сказати: "А я ж казав!"
Тарас
Звичайно, якщо за 5 місяців навчання вчителям видали лише 5 масок, і жодного граму антисептика то ковід буде лютувати у школах. Адже ні діти ні учителі не взмозі не те що міняти маски через 2 години але хоча б раз на день. Тягають маски місяцями і мають результат. А куди дівся мільярд який виділии на захист шкіл від ковіду?. Народ зрадів що пік епідемії спав і вже всьо, перемогли. Не забувайте що в Іспанії, Німеччині, Італії другий пік був ще смертельнішим за перший а в Ізраїлі ще й зараз катастрофа зі смертями. Вакцина буде не скоро. Хто украв наші маски і антисептик? Це у Києві покрали, що говорити про села
Тася
Для Тарас: В класі нашого онука мами пошили для кожної дитини по 6 масок. Кожного дня дитині дається пакет з масками і пакет для брудних масок. Після перерви використана маска складається в пакет. Вдома мами перуть та прасують. І знову в школу. Можливо, це не зовсім правильно, але з класу в 32 учні за весь час перехворіло лише 2. Але дітей до цього привчили. За цим слідкує класний керівник. І жодних нарікань сьогодні немає від батьків.
Тарас
Для Тася: так це у Вас той мільярд?
Коментувати
Віктор Громовий
От що робить з людиною намагання будь-яким способом здобути популярність?! Так от, у гімназії в якій я багато був директором, станом на січень двоє загиблих від ковід вчителів із 76-ти. До них щойно додався ще один - чоловік загиблої, теж колишній вчитель. Дмитрику, коли наступного разу це писатимеш, пригадай мої слова.
Тарас
Для Віктор Громовий: Директори приховують хворих на ковід учителів. Прямим текстом кажуть не проходити тести , все одно це не допоможе вилікуватись, а школу можуть закрити. А помер - ну тоусі смертні. Статистика жахливо викривлена. По документах у нас все чудово
Свирид Петрович
Для Тараса: Цікаво, а як директор приховує хворих і, Боже збав, померлих учителів? Навпаки, у нас санітарні служби дзвонять директору та інформують його про тих, хто захворів, розпитують про його контакти, відправляли окремі класи і всю школу закривали на карантин (поза загальним карантином). Перехворіли вже більшість працівників у школі, і який смисл директору усе це приховувати? Бо не чув ніколи, щоб якогось директора похвалили за "хорошу" статистику по захворюванню
Тарас
Для Свирид Петрович: Для Свирид Петрович: Просто директор телефонує хворому і вимагає не проходити тестування, бо закриють школу. А лікарі не наполягають , економлять тести. А мій знайомий, хворівна ковід,отримав ускладнення і помер. Записали пневмонія на тести не посилали
Коментувати
Наталія
Нарешті чуємо думку адекватної людини.Шановний Дмитре,не шукайте логіку в наказах МОЗ і МОН,її там давно немає.Маска в школі не потрібна взагалі,особливо зараз,коли більшість дітей і вчителів вже мають імунітет.Хоча і раніше цей аксесуар був абсолютно безглуздим.
Євгенія
Для Наталія: Як це в школі не потрібна маска? Не одягайте тоді її і в магазині...!
Коментувати
Олексій
Дмитро, займіться своїми безпосередніми обов’язками директора, а не безглуздим графоманством, і перевіряйте інформацію - https://www.who.int/ru/news-room/q-a-detail/coronavirus-disease-covid-19-masks - один раз вже вляпались з МОН.