А. Сененко: у комунікаційній політиці НАНУ є небачені зміни

Президент НАН провів брифінг для медіа і розповів, що відбулось за 100 днів його перебування на посаді

А. Сененко: у комунікаційній політиці НАНУ є небачені зміни

Автор: Антон Сененко, старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України, кандидат фізико-математичних наук.

Два дні тому я сповістив, що в комунікаційній політиці Національної академії наук України спостерігаються небачені зміни: новообраний Президент НАН запланував провести онлайн-брифінг для представників медіа, щоб розповісти, що сталося за 100 днів його перебування на посаді.

Чув те в онлайні теж.

І що я можу сказати?

Те, як Академія в публічному просторі «повертається обличчям» до громадськості, мені подобається.

По-перше, з півторагодинного брифінгу пан Загородній на свою вступну доповідь (чим займається Академія і таке всяке) витратив хвилин 10. Решта часу була присвячена відповідям на запитання журналістів (і не тільки, наскільки мені відомо).

По-друге, було надано відповіді на всі запитання. Аж так, що модератор зустрічі наприкінці запитувала «чи будуть ще?»

По-третє, наскільки мені доводиться судити - не було цензури ані за характером запитань, ані за долученням медіа – були всі, хто хотів, і питали про все, про що хотіли.

По-четверте, було запропоновано зробити такі зустрічі з журналістами на регулярній основі.

Я це можу лише вітати, аби була зацікавленість наукою.

Щодо суті питань - взагалі не буду цього торкатися, аби не забирати «хліб» у колег зі ЗМІ, які, власне, ці питання вигадували і ставили. Сподіваюсь, невдовзі понаписують свої враження, може, що повисмикую ­– запощу.

Скажу лишень, що питали і про досягнення в науці в минулому році, і про гендерний баланс в Президії, і про стимулювання молоді, інвентаризацію, приватизацію, ліквідацію наукових установ, співпрацю з закордонням, науковий парк АкадемСіті, популяризацію науки, протидію псевдонауці, стосунки з Шкарлєтом і багато-багато чого іншого.

Ще що тішить – не повірив своїм очам, коли побачив, що група Національної академії наук України у Фб практично синхронно з відповідями на запитання встигала робити короткі дописи у себе на сторінці.

Якщо цікаво – можете сходити почитати останні пости про інвентаризацію майна, оптимізацію структури, службове житло, гендер та боротьбу з плагіатом та псевдонаукою.

Може, ще що зроблять.

Моя повага за оперативність.

До речі, пан Загородній пообіцяв, що в Академії в рамках популяризації науки буде створено щось на кшталт відділу паблік рілейшенз.

Це хороша ідея.

Загалом, дякую за відкритість. Так тримати.

P.S. Передбачаючи питання про те, чи є запис події – наскільки я зрозумів, запис буде.

Якщо викладуть – залишу посилання.

Оригінал

Освіта.ua
22.01.2021

Популярні блоги
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Alexander
Ой... з нами поговорили... яке щастя...
Пусте- пусте
Сененко - а по суті щось можна ? Вічно про якийсь дрібязок пишете. Ці ваші новаціі- це 20 століття....
Трампік
Ох яке щастя! Телятко до матки проситься, ластиться, аби погладили. Видно чоловік без діла мається...
Володимир
Оптимістичний панегірик.