![]() |
Реформа передбачає зосередження старших класів в окремих ліцеях, місць у них вистачить усім охочим |
Ю. Гришина: міфи про «зайвих дітей» у старших класах
Автор: Юлія Гришина, народний депутат України від політичної партії «Слуга народу», голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.
Щодо міфів про «зайвих дітей» в старших класах вже з цього 1 вересня!
У пресі з’явилися публікації, у тому числі з моїм коментарем, на тему реформи шкільної освіти.
Суть: більшість українських шкіл вже з цього навчального року нібито перестануть приймати учнів у старші класи, і «зайвим дітям» (саме так пишуть журналісти) доведеться йти до ПТУ.
Це не так! Реформа дійсно передбачає зосередження старших класів в окремих закладах освіти – ліцеях. Але місць у цих ліцеях вистачить усім бажаючим.
Поясню на прикладі. Припустимо, у певному місті є 5 шкіл. Із них 4 стануть гімназіями (навчання лише до 9 класу), а 1 – ліцеєм (10-11 класи, а з 2027 року – ще й 12-й клас). Так ось: у цьому ліцеї будуть навчатися виключно старшокласники, а кількість класів буде розрахована на учнів усіх 4-х початкових шкіл.
Друга неточність від журналістів: у містах з населенням до 50 тисяч нібито не будуть створюватися ліцеї для старшокласників. Це також не відповідає дійсності! Ліцеї будуть, просто в цьому випадку вони знаходитимуться на балансі області, а не громади. Відповідно і рішення про відкриття таких ліцеїв прийматиме обласна рада.
Логіка така: у ліцеях невеликих міст навчатимуться підлітки не лише з самого міста, а і з сусідніх громад. І змушувати місто платити за сусідів було б некоректно. До речі, у таких ліцеях будуть передбачені умови для тимчасового проживання учнів – як це робиться у вишах.
Тому прошу всіх заспокоїтися! І читати закон.
Освіта.ua
21.01.2021