Ю. Гришина: міфи про «зайвих дітей» у старших класах

Реформа передбачає зосередження старших класів в окремих ліцеях, місць у них вистачить усім охочим

Ю. Гришина: міфи про «зайвих дітей» у старших класах

Автор: Юлія Гришина, народний депутат України від політичної партії «Слуга народу», голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

Щодо міфів про «зайвих дітей» в старших класах вже з цього 1 вересня!

У пресі з’явилися публікації, у тому числі з моїм коментарем, на тему реформи шкільної освіти.

Суть: більшість українських шкіл вже з цього навчального року нібито перестануть приймати учнів у старші класи, і «зайвим дітям» (саме так пишуть журналісти) доведеться йти до ПТУ.

Це не так! Реформа дійсно передбачає зосередження старших класів в окремих закладах освіти – ліцеях. Але місць у цих ліцеях вистачить усім бажаючим.

Поясню на прикладі. Припустимо, у певному місті є 5 шкіл. Із них 4 стануть гімназіями (навчання лише до 9 класу), а 1 – ліцеєм (10-11 класи, а з 2027 року – ще й 12-й клас). Так ось: у цьому ліцеї будуть навчатися виключно старшокласники, а кількість класів буде розрахована на учнів усіх 4-х початкових шкіл.

Друга неточність від журналістів: у містах з населенням до 50 тисяч нібито не будуть створюватися ліцеї для старшокласників. Це також не відповідає дійсності! Ліцеї будуть, просто в цьому випадку вони знаходитимуться на балансі області, а не громади. Відповідно і рішення про відкриття таких ліцеїв прийматиме обласна рада.

Логіка така: у ліцеях невеликих міст навчатимуться підлітки не лише з самого міста, а і з сусідніх громад. І змушувати місто платити за сусідів було б некоректно. До речі, у таких ліцеях будуть передбачені умови для тимчасового проживання учнів – як це робиться у вишах.

Тому прошу всіх заспокоїтися! І читати закон.

Оригінал

Освіта.ua
21.01.2021

Популярні блоги
Інна Совсун: чи забороняти смартфони в школах? На рівні держави поки немає розуміння, що робити зі смартфонами в школі
Н. Азарова: биті небитих возять регулярно Поважати свій труд і транслювати цю повагу, поважаючи інших, – оце і є суперзавдання
І. Лікарчук: ДПА в українських школах має бути ліквідована Проведення ДПА фальсифікує реальний стан якості загальної середньої освіти в Україні
А. Заможська: у космосі Тесла, а в нас — християнська етика МОН пропонує людям, які ходять до церкви два рази на рік, викладати християнську етику
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Геннадий
На черзі реорганізація нашого закладу в гімназію. 9 класи закінчує 90 учнів. В місті, де працює 40 середніх закладів освіти "створено" - перейменовано 4 ліцеї, які зберегли всю структуру, від дошкільного відділення, 1-4, 5-9, 10-11 класи. Куди подіться нашим дітям? На місцях творять хтозна що, а ви тільки папери пишете.
Кока
Невже хось повірить у цю фразу: "У ліцеях будуть передбачені умови для тимчасового проживання учнів".
Олена Шевчук
Пані Гришина! Коли Ви з Луни спуститеся на Землю. Цей закон знищує 2/3 середніх шкіл, позбавляє тисячі вчителів роботи, а дітей - права на освіту !!! Закриється і половина вузів , число студентів впаде до 100/10000 населення , що в 5 разі менше США , Франції , Росії ... Ви будете з Бабаком за це відповідати???? Зупиніться!!!!
Аскет
Для Олена Шевчук: Дивина та й годі. А нахіба в школах мають сидіти дорослі оболтуси без найменшого бажання вчитися ??? А нахіба, чи не всім, українська , так звана , " вища освіта"? Невже , як мінімум , 80% її випускників, здатні хоч щось корисного зробити в галузі отриманої "освіти"?
Вчитель хімії
Та половину вузів давно вже потрібно було закрити. Через одного мають вищу освіту, а робити нічого не вміють . Половина дипломів -куплена! Зараз у старших класах 80% контингенту - безініціативна сіра інтернетна маса, яка своїми гаджетами вирівняла собі рельєф кори головного мозку і втратила здатність до мислення та інтелектуального розвитку! Нехай розвивається профтехосвіта, Україна потребує робочих рук, а через покоління, коли втомляться від фізичної праці, тоді знову вища освіта буде в пріоритеті!
Коментувати
РРР
Хочу отримати пояснення 1) звідки обласна рада візьме кошти на утримання ліцеїв, якщо наприклад у області 3 населених пункти із кількістю населення 50тис+ ....? 2) в якій статті Конституції населення України поділене на міських та сільських? 3) У депутатів є розуміння, що більшість сільських родин просто не знайдуть кошти на проїзд до обласного центру(вибачте зараз у багатьох сім’ях хліб розкіш - основна їжа картопля.)
Крава
Для РРР: ніхто не буде із області фінансувати ліцеї!!! Це неможливо!! Брехня ...
Коментувати
Вика Цихомская
Образование "кухаркины дети" Зачем разделять детей по социальному статусу родителей? Дети в селах будут "отброшены" однозначно так как добраться к городу в гимназию или лицей возможности не будет не говоря уже о том, что нужно еще жить , а не существовать в городе.
Шедевр
Для Вика Цихомская: Нічого страшного. В інтернатах вони швиденько збагнуть, що до чого. Понароджують дітей і щасливо повернуться в село. Якщо під батьківським наглядом 13-літні вагатніють, то можна уявити, яка ситуація буде в тих інтернатах.
Коментувати
Володимир
Все ясно з автором. Взагалі, в старших класах юнаки й дівчата, а не підлітки.
Alex
Дівчинка без життєвого досвіду (про професійний і не йдеться) оспівує результати реформи, яка доведе умови навчання дітей сільських шкіл до рівня оленеводів з Якутії і Чукотки-там теж вивозять в інтернати! Ви пропонуєте всім сільським сімям пересадити дітей в інтернати при ліцеях за 20-40 км? А батькам на колінах випрошувати в громаді кошти на її навчання у тому ліцеї? це за Польщі на половину Західної України був один ліцей в Кременці. Тепер теж так має статись?. Крім того, а звідки ви взяли, що дитина в 9 класі здатна визначитися з майбутньою професією? Вона її має вгадати методом втику, чи на рекламу клюнути?. Може в 14 років дитина може усвідомлюючи що таке робочий тиждень, будні, рівень оплати праці і тисяча інших понять..І не на рік чи місць, життя-не гра в пісочниці! Перекваліфікація буде недоступною! Я б вам радив перекваліфікуватися, мабуть знайдеться робота, де ваша компетентність відповідатиме саме їй
Анна
Наша громада- біля великого міста Дніпра. Нараховує 5 середніх шкіл. Усі вони десь до 200 учнів. Це означає, що в жодній з них не буде старшої школи з 2024 року? І усі учні 10-11-х класів будуть їздити в м.Дніпро для продовження навчання? Чи житимуть в інтернатах?
Вика Цихомская
Для Анна: , Ви правильно все розумієте.Потішно дуже(
Коментувати
Сергій Волоцюга
Яка красива... БРЕХНЯ!Ви абсолютно не володієте ситуацією та робите черговий крок до ..знищення освіти! Завдяки цій Вашій реформі значна частина дітей або не зможе навчатись , або просто піде за кордон!
3999
У ліцеях невеликих міст навчатимуться підлітки не лише з самого міста, а і з сусідніх громад. І змушувати місто платити за сусідів було б некоректно. До речі, у таких ліцеях будуть передбачені умови для тимчасового проживання учнів – як це робиться у вишах. Створення умов для тимчасового проживання учнів, будівництво гуртожитків, або ВЕЛИКЕ БУДІВНИЦТВО - ЦЕ СОН РЯБОЇ КОБИЛИ. Український народ говорить:"Поки жирний схудне, худий - здохне". ДЕ Державна програма такого БУДІВНИЦТВА?