О. Халепа: дайте нарешті спокій дистанційній освіті!

Дистанційне навчання -  передвісник глобальних змін в освіті, причому незворотних змін

О. Халепа: дайте нарешті спокій дистанційній освіті!

Автор: Ольга Халепа, учитель, громадський діяч.

Відчепіться від дистанційки!

Давайте вже розставимо всі крапки над «і», говорячи про дистанційну освіту. Ні, ну реально, досить її жувати! Вона є, і тепер уже буде. Занадто роздута тема, з купою протестів, фейків, жартів та сарказму. Ким підігрівається оце все? Звісно, журналістами, за допомогою категорії батьків, які завжди були чимось незадоволені в освіті, яким все й завжди було не так, а зараз вони взагалі стали експертами дистанційного навчання.

А чому їх не особливо хвилювало, як проходили звичайні уроки? Ні, хто такий вчитель і який його рівень, вони знали й на відстані, а от рівень своєї дитини уявляли слабо. Відкрию їм велику таємницю: він не змінився. Якщо дитина байдикувала, то вона це й продовжує робити дистанційно, якщо була старанною, то не відступає і перед екраном.

Багато хто здали дітей до першого класу і все, аби вони були під наглядом. А тепер мало того, що довелося допомагати вчителям, але батьки ще навіщось взяли на себе місію контролю якості навчання і вирішили, що без їхньої думки освіта ну ніяк.

Послухайте про ще одне відкриття: учні 5-11 класів психологічно, фізично, морально і технічно здатні впоратись з дистанційкою. Від батьків потрібно лише створити дитині потрібні умови: місце для занять, ґаджети та інет. І не треба всього цього чекати від держави! Цим ваша дитина мала бути забезпечена ще до дистанційного навчання, якщо ви так турбувалися про її успішність.

Те саме стосується і вчителів, які ставилися до цих речей легковажно, а тепер чекають манни небесної від держави, у той час, коли велика кількість їх колег давно забезпечила себе всім необхідним і легко впоралися з викликами часу.

Батьки, я впевнена, що ваша дитина ще й вас навчить багато чому, зі сфери новітніх технологій та використання інтернет-платформ. Бо в батьків дуже часто знання в цьому сенсі закінчуються десь на рівні гортання стрічки Фейсбуку або елементарних репостів. Тож не вашим дітям, а вам від них знадобиться допомога.

Я знаю, що кажу, бо ніколи не розлучалася з комп'ютероноутоінетами. Протягом багатьох років ішла в ногу з часом, а все одно щоразу вчуся у них: свого сина та доньки, своїх учнів. І я бачу, як легко вони можуть впоратися з тим, що пропонує дистанційка. Все, що я даю семикласниці - це гаджет, чай, інет та спокій. Далі я там зайва, бо там працюють люди з досвідом. Хай ще з помилками, ще недосконало, але все вийде. Я вірю у своїх колег!

Це вже не березень 2020. Суспільство зупинилося на цьому стереотипі й далі не рухається, а дарма. Так, тоді вчителі розгубилися, так, почали нити, противитися, багатьом не сподобалося, що відкрилися всім їх старі, непридатні ні до чого, давно не модні «комбінашки». Почали нервувати, що стіни класів стали скляними, й понти вчителів «заслужених категорій» виявилися простою відсталістю.

Та поруч була ціла низка новаторів, вони й потягли на собі «Теслу» дистанційки, вони заткнули за пояс олдскул, адаптувалися, і відбувся природний відбір: вижив сильніший, пристосованіший, а тим, хто нив, довелося або підняти дупу та щось робити, або просто йти геть. Запрацював педагогічний механізм дистанційної освіти! Зайві деталі та застаріле мастило ще буде відкидатися геть, так буває завжди: спочатку винахід, потім модернізація, спочатку в природі з'явився птах, а потім тисячі його видів. Зловили?

Давайте ще будемо кричати, як нашим дітям не вистачає живого спілкування, і все таке. А я знову відкрию таємницю: знаєте, чим займаються учні на перервах? Висять у соцмережах або грають в ігри через мережу. Вони не спілкуються! Не спілкуються наживо! Ніхто в них нічого не відбирав! Вийдіть, подивіться, як гуляють діти на вулиці? Розказати, чим вони захоплюються, як спілкуються? Думаю, не важко здогадатися…

А хто з нас раніше думав про тих учнів, котрі меланхоліки, інтроверти, які просто закомплексовані чи сором'язливі. Хтось питав їх, як їм живеться під час звичайних уроків? Батьки та вчителі говорили їм: «Треба бути, як всі. Відповідати, як дівчинка-відмінниця, поводити себе, як хлопчик-активіст», а їм треба були тиша, спокій, розміреність, усамітнення, повільний темп. Ми танці танцювали перед гіперактивними, а «тихоні» сиділи мовчки, чекали свого часу. І ось тепер їх час настав, чи не так?

За чим ви ще страждаєте, противники дистанційки? За позакласними виховними заходами? Сучасних дітей туди не загониш! Ні до участі в концерті, ні до відвідин гуртка. Навиворіт перед ними, а не загониш. І не вмотивуєш, а все тому, що принципи виховної роботи у школі знаходяться десь на рівні 1999 року, а ми з вами, як-не-як, у 2021.

Словом, відчепіться від тої дистанційки! Вона передвісник глобальних змін в освіті, незворотних змін. Я вчитель біології й впевнено скажу вам, що колись зміни клімату призвели до виходу тварин на сушу, до появи крил, квітів, довгих ший жирафів і вимирання динозаврів! Це еволюція, друзі, вона – незворотна, вона великим катком пройдеться освітою, і будуть зміни. Так що дайте вчителям-професіоналам спокій, у них все вийде. Дайте своїй дитині спокій, увімкніть їй інет, приготуйте чай і відійдіть - дитина впорається.

І дайте, нарешті, спокій дистанційній освіті! Вона – ароморфоз1, у результаті якого будуть зміни, а не ваше пророче «всьопропало».

Ароморфоз1 — один із шляхів біологічного прогресу, що полягає у значному ускладненні будови організмів та підвищенні загального рівня їхньої організації.

Оригінал

Освіта.ua
18.01.2021

Популярні блоги
Інна Совсун: чи забороняти смартфони в школах? На рівні держави поки немає розуміння, що робити зі смартфонами в школі
Н. Азарова: биті небитих возять регулярно Поважати свій труд і транслювати цю повагу, поважаючи інших, – оце і є суперзавдання
І. Лікарчук: ДПА в українських школах має бути ліквідована Проведення ДПА фальсифікує реальний стан якості загальної середньої освіти в Україні
А. Заможська: у космосі Тесла, а в нас — християнська етика МОН пропонує людям, які ходять до церкви два рази на рік, викладати християнську етику
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Борис Успенский
Начнем с того, что у меня не у всех студентов есть дома интернет, особенно у тех, кто живет в глубинке. Это студенты. Теперь о школьниках. Современная система образования отучила детей (моих будущих студентов) думать. Ассоциативного мышления НОЛЬ! Работать с первоисточниками и учиться, самому обрабатывать информацию, тоже не учат. Сколько ребенком прочтено книг за год? Большинство даже о сказке "Три поросенка" понятия не имеет. Так о каком онлайн обучении может идти речь? К слову более-менее нормальный ноут или РС не каждая семья может себе позволить. Дальше в этом учебном году столкнулся со студенткой, которая вообще не воспринимает печатную информацию, любой текст. Как она вообще прошла ЗНО? А это итог нашей бездарной системы образования! Пишут великие педагогические диссертации, внедряют новые технологии обучения, а в конечном итоге выращиваем полудурков. Это что госзаказ? Самое обидное, что дети не виноваты, а мы сами их гробим. Дистанционка - новый прорыв в методике! СМЕШНО!
Галина
Для Борис Успенский: студенти в яких вдома немає інтернету, проживають в гуртожитку. Просто треба довідка від сільського голови, що населений пункт не має доступу до інтернету
Коментувати
Вікторія
Шановна педагог! Скільки часу має дитина в 4 класу зиркати в монітор? 15, 30, 45 хвилин чи 5 годин??? Що Ви пишете взагалі? Не всі батьки забили на дітей і дозволяють ігри в мережах, чи гаджети до школи нести ( мова йдеться про молодшу школу), а Ви прямо переконуєте що це нормально і це прогрес.гріш ціна Вам як педагогу....на уроці природи хоч один педагог зібрав дітей на вулицю ???? А ні, ти що, у нас прогрес, ми в телефоні дітям кажемо що все є в неті навіщо та вулиця і повітря взагалі.??? Не пишіть " ахінею"., Не соромтеся.
Ольга Лімонова
Пані Ольго! Я Вам щиро вдячна за цю думку! Підтримую обома руками і як вчителька, і як мама!
Просто мама
Погляд мами. Дистанційна освіта буде нормою. Плюс у тому, що оті всі карантини, складні погодні умови-не врачається час, а дитина продовжує навчання. Гаджети? Так діти давно від них залежні.потрібно дозувати. Учителі. Я би волала, кричала, сварилася.Майте совість! Ви отримуєте зарплату (на наш час непогану та сабільну). Чому ви не проводите уроки? 2 місяці весною жодного дистанційного уроку. 2 тижні дистанційки жодного уроку математики, географії, біології, історії, трудового, фізкультури, музичного, образотворчого, зарубіжної.Поверніть зарплату за цих два тижні. Дитина сиділа біля гаджета і чекала. Яке ВИ маєте право потім будь-що вимагати від моєї дитини? ВИ не виконували своєї роботи. Так, було кілька вчителів, які кидали завдання, але це не урок, за який отримували ВИ зарплату. Не батьки та не діти створюють опір дистанційній освіті, а вчителі. Не бажають навчатися, перевчатися і виходити з зони комфорту. Адміністрація має години, але жодного уроку. Що про інших...
Alla
Браво! Нарешті правда! Тільки мало хто готовий її почути. Тепер очевидно, що більшість бажає ховати голову в пісок і робити вигляд, що вони не знають про проблеми з освітою своєї дитини, бо те все відбувалось раніше не дома, а там, у школі. Коли в класі по 38 чоловік і всі бубонять навряд чи можна отримати знання... На дистанційному навчанн іспрацьовує правило абсолютної справедливості:: той хто не хотів вчитись і заважав іншим тепер впливає тільки на себе, бо звук учнів відключено. Вчитель тепер не витрачає час моїх дітей на розмови про те, що хтось щось не зробив Вчитель нарешті готується до уроку, а не розповідає учням про погоду, бо кожен урок можуть побачити батьки в запису. З’явилось багато вільного часу, якого так на вистачало для спортивних та інших секцій. Якщо батьки не бояться короновірусу, то саме час розвивати дітей фізично та морально поза межами школи. Повністю підтримую дистанційну освіту. Ще хочу додати, що ті хто нічого не вчить, списували завжди, бо мобільні телефони з інтернетом має кожен. Багато хто не хоче знати про реальні проблеми з навчанням своєї дитини, бо набагато приємніше сказати після 11 класу, що школа була погана, тому і ЗНО не вдалося гарно здати. Тепер на дистанційному знання вашою дитини перед вами як на долоні, настав час латати дірки.
Ірина
Для Alla: Тільки секції так само не працюють. Тому цей час для чого? Все, що діти більш менш знають, робить репетиторами. Вчитель НЕ готується, бо взагалі не проводить уроки. Ви про що тут взагалі написали. Ви самі читали??? І нагадую: повноліття у нас з 18 років. Тобто сама дитина вчиться і відповідає за своє навчання лише з 18. А до того відповідають батьки та вчителі. Перші на роботі, другі - вдома і нічого не роблять. От введуть у нас повноліття з 10 років, тоді все написане вами буде мати сенс... А зараз це якась нісенітниця...
Коментувати
Ірина
І на доданок. Що там про створення умов батьками? Держава дає батькам створити ці умови? Ні. Батьки їдуть за кордон. І дітей забирають... Диплом свій ти купила чи виклянчила? Ти сама продукт дистанційного навчання. Якщо наслідувати твоє світобачення, то буде з усіма халепа...
Ірина
"Гарна" статейка. За законами час за гаджетом в день!!! Не має перевищувати 2 години. І це для учнів 11 класу!!! А для п’тикласників 1 година!!! Як ти, дурочка, всунеш 7-8 уроків у 2!!! Години??? Досить показувати з себе розумну і прогресивну!!! Ти не дотягуєш навіть до нормальної!!! Стаття проплачена!!! Знань -0... А знаєш чому??? Для тебе комп’ютер важливіше за живих людей!!! Якщо ти ще не повністю втратила здатність думати, давай подумай: школа для чого створена? Чому батьки з самого початку не займалися дітьми самі вдома??? Ти не знаєш, а я тобі скажу, бо батьки - працюють!!! В полі, біля скотини, потім на інших видах роботи. А дітьми займається ПРОФЕСІОНАЛЬНИЙ педагог, психолог, медичний працівник!!! А не сантехнік, швачка, повариха, водій тощо... А рівень знань у тебе такий поганий, бо ти самоучка. Думаєш прочитала кілька розумних книжок і стала самою розумною у світі? Думаєш діти всієї країни мають тебе наслідувати? Ні!!! Дякую!!! Мені не треба таких "професійних" повариха, швачок, водіїв, педагогів, лікарів як ти.Та й твоє бачення ситуації нікому не потрібно. Тримай при собі. Люди не дурніше тебе. Не роби з себе саму розумну!!! Ще раз кажу - не дотягуєш....
Віталій
Для Ірина: «Шановні батьки! Ми хочемо нагадати вам, що такі чарівні слова, як «доброго дня», «будь ласка», «дякую» і «вибачте», вперше впізнаються вдома. Саме там діти вчаться бути чесними, пунктуальними і старанними, добре ставитися до друзів, поважати старших і вчителів. Саме вдома вони вчаться бути акуратними, не говорити з набитим ротом і кидати сміття в урну. Вдома вони також навчаються бути організованими, доглядати за своїми речами і не чіпати чужі. А в школі ми вчимо їх мови, математики, історії, географії, фізики, хімії та фізкультури. Батьківське виховання ми лише підкріплюємо, але не замінюємо його».
Ірина
За рік пандемії у жодного з моїх дітей не було жодної фізкультури, праці, основ здоров’я, музики, художньої культури тощо. Багато чого не було. Я про онлайн. Історія була 2!!! Рази. А математику з фізикою вони вчать з репетитором. Поверни свою зарплатню за рік в казну держави. Всі, хто не відпрацював її нехай повернуть!!! І чому можуть навчити крадії? Як красти у налогоплатильнів? Ти один зі злодії та крадіїв. Твоє місце в тюрьмі. Ми Батьки, забороняємо навіть наближатись до дітей. Ні то, ще чомусь їх вчити. Своїх вчи ( якщо вони у тебе є)...
Маргарита
Іди ти під три чорти зі своїми дітьми, таким де хамлом, як і ти, "налогоплатильня". Можна подумати, до них хтось хоче наближатися, не те що вчити. Та й чому можна навчити дітей такої дурної баби, як ти? Їм на роду написано бути такими ж недоумками, як і їхня мати. Репетитори вам не поможуть, не витрачай свої копійки дарма. І запам’ятай, тупоголова: вчителі так само є платниками податків, як і всі, і податків у державну казну дають більше, ніж такі, як ти, так що сиди і не гавкай.
Коментувати
Е.И
Для тебя, которая думает, что половина заменит единое целое: Полуглупец, полуподлец, полуслепец, полуневежда ( я бы добавила ещё и полульстец - преследует только свои меркантильнве цели) - но есть надежда, сто станет полным, наконец! Зачем ты всем врешь? Социализации нет, проследить за тем, самостоятельно ли выполняются ответы на задания нет. Для этого надо установить хотябы камеры слежения в комнате, где работает обучающийся , чтобы увидеть сколько гаджетов и в каких целях он использует для нахождения подсказок, это как онлайн-олимпиада - где вместо учеников работали некоторые учителям репетитор. Теперь о медицине. С монитора постоянно свет ламп куда направлен? Ну , что, биолог, физику забыла? Ребёнок достаточно быстро теряет зрение. А если он работает ещё ив наушниках? То ухудшается слух. А воздействие на головной мозг? Состояние мышц и скставов? Уж чья бы корова мычала...Поздравляю, биолог просветила общество. Какие аспекты ты раскрыла? Аспекты полупрады, а значит- аранья.. Потому что надо соизмерчть...
Віталій
Для Е.И: Хай дохнуть вчителі і діти (якщо вони в тебе є) від ковід!!!
Ірина
Для Віталія Ти взагалі не маєш права когось чомусь вчити. Ти не вчитель. І ніколи їм не будеш. Ти тільки но побажав своїм учням і їх батькам передохнути від ковіду. Ти взагалі не людина. Ти скотина... І у мене все в порядку з ввічливістю. У моїх дітей теж. І не тобі говорити про ввічливість. А від ковіду не подихають не бійся. Моя родина вже перехворіла. Звичайнісінький грип. А от ти ще не хворів. Давай швидше. І не забудь здохнути!!!
Маргарита
Для Ірина: У тебе не все в порядку з головою, не що з ввічливість, іди лікуйся, тільки не від ковіду, бо в тебе від нього пішло ускладнення на голову, бидло. А твої останні слова хай стократ повернуться до тебе і твоєї родини. Не забудь потім згадати, за що відповідають твої діти.
Коментувати
Ліза
Я , взагалі з багатодітної сім’ї: 8 учнів. Але Слава Богу, що батьки можуть забезпечувати всим необхідним, а от в інших сім’ях,де також багато діток, як бути?((
Римма
Выживает сильнейший? Это звериный закон. Потому звери и вырастают. Современная школа давно не воспитывает! И грош цена знаниям без культуры их восприятия! Лучшее в мире образование профукали! Создается ощущение, что Вы лоббируете чьи то интересы. Не думаю, что Вы не понимаете, что ОБРАЗНОЕ образование заменилили ПИКСЕЛЬНЫМ! А дистанционное образование здоровья детям не прибавляет. И создается впечатление, что у Вас болезненные самолюбие и амбиции. Иначе б Вы не стали принижать труд учителей только потому, что не у всех гаджеты и не все ими пользуются. И многие это не делают осознанно. А специалистами давно доказано отрицательное воздействие на психику, головной мозг взрослого человека даже ЭЛЕКТРОННОЙ КНИГИ,не говоря о ребенке и влиянии других гаджетов. Вместо того, чтоб научить ребенка НАБЛЮДАТЬ, СОЗЕРЦАТЬ, РАЗМЫШЛЯТЬ, вы оправдывает методы обучения, разрушающие образовательный процесс, возможность ребенка адаптации в социуме и т. д. Вы затрагивает детскую СКРОМНОСТЬ, ЗАСТЕНЧИВОСТЬ, такие редкие качества чистоты души, преподнося их как недостаток. Бездарность дорогу пробьет наглостью. Видимо образование Вы получали на западный манер-загнивающий. И педагоги забыли о главной задаче-воспитать прежде всего личность порядочного человека. Потому, что это главное условие в любой профессии.
Джура
Для Римма: Спасибо, Римма! Спасибо,что ещё есть такие,как Вы! Я думаю так же!!! Но образование убивают ОСОЗНАННО! Поколение халеп уже выросло...
Коментувати
Julia
Ви молодець і я повністю вас підтримуючи. Хто хоче той вчився і вчиться,а ризикувати життям вчителів і хай навіть дітей які у групі ризику не бачу сенсу
Доцент
Згоден: це еволюція освіти. І в ній виживуть найсильніші. Ті, що живуть в мегаполісах. Ті діти, батьки яких працюють і мають гроші купити своїй дитині ноут, провести інтернет. І які можуть допомогти дитині, заставити її вчитися перед компом, а не грати в ігри. А як бути сільській глибинці, де навчається 60% учнів, де немає інтернета, де діти бачили "живий" компьютер лише в школі? Як бути бідним родинам, які не можуть дозволити собі такої розкоші як компьютер? Для них єдиний вихід - вчитися "вживу", у шкільних стінах. Тому в результаті такої еволюції ми втратимо тисячі здібних і талановитих дітей, які вже не зможуть наздогнати в навчанні своїх більш удачливих однолітків. А Україна загалом - тисячі потенціїних рушиїв національної економіки. Коротше: для бідної держави дистанційна освіта - це сильний удар під дих, від якого вона буде ще довго оговтуватися. Впадуть конкурси у виші, а рівень освіти студентів - взагалі сховається під плінтус...
Людмила
А что делать детям 1-4 классов? И если родители ещё и обнаглели настолько, что работают? И если не повезло иметь учителя, который справился с "вызовом времени".?! 2 раза по 15 минут в день имеет мой 3-классник онлайн-конференцийв зуме. Что можно объяснить и проконтролировать за 15 минут, скажите мне пожалуйста, всем довольный автор? А если ребёнок не понял тему, кто ему поможет? Родитель, который по-Вашему не имеет права даже высказаться по поводу ситуации. Хотя, если честно, посидев рядом с ребёнком на онлайн-уроке я поняла, что гораздо лучше объясню ребёнку сама, благо пед-бэкграунд, пусть и забытый, есть
Анна
Для Людмила: Для Виктория Васильевна: Вчити дітей самостійності. Б вчителів теж є діти, і всі вони самі виходять на заняття, бо мами працюють.
Коментувати
Теж учитель біології
Ой, боюся, якби Ваш "ароморфоз" не привів би до еволюційного тупика, ба більше - до елімінації. Канада, Австралія з їх дистанційним ТВ-навчанням, досвід СРСР з радіошколами на півночі, чомусь не мали масового поширення з 80х-90х років минулого століття. Та який відсоток інтровертів в людській популяції (думаю - вам відомо)? То всім лягти під меншість? Повіяло радикальним лівацтвом... А ще дивним було б, якби від хірурга вимагалось приходити на роботу зі своїми інструментами, апаратом штучного дихання). А нацгвардієць їхав би до роботи в метро зі своїм кулеметом). А водій тролейбуса ставив на ніч свого "сарая" на дитячому майданчику під Вашим вікном). Далі - безкінечно весело... Або ще гра - я стоматолог, а Ви пацієнт. Вмикаємо гуглмітзумвайбер, Ви показуєте мені флюс. Я раджу Вам прокалити шило на газу, проштрикнути десну, потім обценьками (проспіртованими!) видрати собі ікло. "Психологічно, фізично, морально і технічно здатні впоратись". Не сподобалась мені Ваша стаття.
Цикл Кребса
Для Теж учитель біології: вона занадто емансипована. Явно, мать-одиначка. Протухла теорія самовпевненої камбали з одним оком, бо друге з’їла еволюція інтернетдресури.
Zhanna
Дякую!
Коментувати
Виктория Васильевна
Откуда у автора такие заниженные представления об пользовательском уровне родителей? Автор по своим односельчанам судит? В больших областных культурных Центрах Украины масса родителей с 2 высшими образованиями и ученой степенью. Им очевиден уровень подготовки некоторых педагогов. Однако, есть и очень достойного уровня педагоги с прекрасно организованными уроками.
Анна
Для Виктория Васильевна: Мабуть тому, що вже пів року тільки лінивий не написав, як дітям вчится, якщо батьки навіть не розуміють, що тут робити: це так важко, це так складно і т.д.
)))
Для Виктория Васильевна: учителя всегда думают, что родители ниже их. Почему-то. Есть родители с учёной степенью, на престижных работах и должностях. Так что нужно чуть-чуть опуститься.
Коментувати
Vika
Я - вчитель математики і живу в селі. І хочу сказати, що на підготовку матеріалів для учнів на дистанційному навчанні у мене витрачається весь вільний час з 8 год ранку до пізнього вечора. І це що, називається, що вчителі нічого не роблять? Мої діти теж навчаються на дистанційці, самостійно. На онлайн-уроки виходило аж 1-2 учні з класу. При тому, що в Інстаграмі, Фейсбуці і Тік-току всі сидять стабільно. То питання до вчителя чи батьків - хто винен, що дитина не навчається?
Віталій
Для Vika: Підтримую!!!
Коментувати
Ольга
Дистанційка ’Це не навчання ,КРАПКА. В МАЙБУТНЬОМУ багаті зможуть наймати вчителів, а бідноту вчитимуть роботи.
Викладачка
Текст про все хороше і проти всього поганого. Можна було дати правдивий загороловок "Відчепіться від всього доброго!" Проблема тільки в тому, що (відносно) хороша дистанційка в дистанційних школах, де вона давно розроблена, які на це зорієнтовані, а не в звичайних офлайн школах, де з відомо чого пропонується зробити цукерку. І як саме пані пропонує боротися з тим, що за статистикою від 50% сільських дітей до 20% дітей у великих містах нема комп’ютерів та доступу до швидкісного інтернету?
Олександр
Коли я читаю на цьому сайті обурені коментарі (явно не від вчителів) на кшалт "що ви мелете?!!!" у мене виникає лише одне питання: Шановні, а своєю роботою зайнятися не пробували? Що ви взагалі забули на спеціалізованому сайті? Чи не вистачає соцмереж та кухонь для демонстрації ефекту Даннігна-Крюгера?
Анна Юшкевич
Глупая дискуссия, оторванная от реалий. На всех ток-шоу видим БРАК дистанционного общения - то искажается, то исчезает, то зависает.. Изобр.и звук искажены. А ведь у политиков гаджеты ПЕРВОСОРТНЫЕ, ДОРОГИЕ. Такие ни учителя ни дети села себе вряд ли позволят.. Качество интернета д.рьмовое.. Проводить по многу часов в таких условиях - ГРОБИТЬ НЕРВНУЮ СИСТЕМУ