В. Співаковський: чому діти тягнуться до комп'ютерів?

На дистанційці учень проводить більше часу з більш зручним йому «залізним роботом»

В. Співаковський: чому діти тягнуться до комп'ютерів?

Автор: Володимир Співаковський, президент корпорації «Гранд».

Почему так остро стремление детей к компьютерам в школе? Ну, кроме удовольствия?

Потому что компьютер не читает нотаций.

Он может запоминать ошибки, исправлять их, начинать многократно заново. Но он не злится!

И у ребенка возникает ощущение, что ему, в конце концов, удалось! Без вмешательства взрослых. Никто не делает ему назиданий и не раздражается на его ошибки.

Кроме того, ребенок может втихаря осуществлять множество попыток, если что-то пошло не так. И никто не заметит. И никто не поймает на неверном шаге.

Морально так намного легче. А значит, усваивается лучше. И больше. И глубже.

И вот так случилось, что именно в карантинном онлайне ученик проводит больше времени с более удобным ему «железным роботом».

Более того, получается, что по душевному расположению ребенку хочется проводить с компьютером больше времени, как с другом. А вот физически может возникать усталость и утомление – и от сидения, и от экрана.

Хотя, когда дети играют в компьютерные игры, усталости у них что-то не наблюдается.

Поэтому сейчас ищется та граница, которая покажет оптимальные пропорции, чтобы от учебы была и польза, и удовольствие, и здоровье.

И похоже, что такие удачные пропорции есть.

Оригінал

Освіта.ua
18.01.2021

Популярні блоги
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
І. Лікарчук: освіта вижила лише завдяки вчителям Популізм і дилетантство в освіті руйнують педагогічну творчість і продукують вчителя-урокодавця
Тамара Горіха Зерня: роль учителя стає визначальною Реформа, по суті, вимагатиме повної професійної перепідготовки всього викладацького складу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Таки да.
Сандомир
Комп’ютер- це страшний ворог здоров’я людини,особливо в дитячому віці. Це погіршення зору, гіпотонія, м’язева слабкість,погана робота кишечника,підшлункової залози та жовчного міхура,погіршення кровообігу,порушення сну,емоційне перезбудження,ожиріння, геморой, зв’язаний з застоєм крові у тазовій частині брюшної порожнини, сколіоз хребта, і т.д і т.д. І чим менше дитина сидітиме біля цього монстра- тим краще буде для її фізіологічного розвитку. Якщо хочемо мати здорове покоління, а не атрофованих дегенератів, маємо виконувати медичні рекомендації,які строго регламентують час перебування біля монітора і чергуванням з фізичними вправами. Вони розроблені,але ми їх ігноруємо,легковажно покладаючись на "авось пронесе". Людина створена для руху, перетворення її у статичну особу є протиприродне і приведе до атрофії м’язів і знищення її як живого виду. Зверніться до наукових досліджень з цього приводу і стане зрозумілим перед якою ми небезпекою.
FreQl
Для Сандомир: единственное в чём могу согласится, это со сколиозом, хотя это проблема скорее того, как ты сидишь за компьютером. Я с двух лет сижу на "монстром", однако зрение у меня 100%, а все остальные болячки что вы написали просто плод больного воображения. И скорее то что вы написали вина не компьютера, а невнимательных родителей, которые не следят за своим ребенком, и никак не ограничивают время. "Атрофовані дегенерати" губят себя сами сидя всё время на одной точке, но не компьютера же это вина...
светлое будущее
Не переживайте, все еще впереди.
Коментувати