О. Голобуцький: держава перевантажила свої обов'язки на батьків

Доступ до загальної освіти – один з фундаментальних обов'язків держави

О. Голобуцький: держава перевантажила свої обов'язки на батьків

Автор: Олексій Голобуцький, політтехнолог.

З понеділка багато шкіл переходять на «дистанційку»: держава перевантажила свої обов'язки на батьків. Соціально-економічний вимір катастрофи.

Школа переходить на дистанційну форму навчання: «Всі діти мають бути присутніми на онлайн-уроках із 8:30 до 15:30! Обов'язково надати «здобувачу освіти» вільний доступ до ґаджетів!»

А тепер увага, питання: а хто і в який спосіб забезпечить кожній дитині шкільного віку планшет/ноут з якісним доступом в інтернет? У нас всі родини можуть собі дозволити відповідне обладнання для дитини? А якщо дитина не одна? І на тлі втрат від другого локдауну теж всі родини можуть собі це дозволити?

Гарантований державою доступ до загальної освіти – це один з фундаментальних обов'язків держави. Одна з тих речей, що взагалі надає сенс утворенню держави як інституції.

І нарешті за шостого президента українська держава спокійно анулювала і цей свій обов'язок щодо громадян. Крутіться, як хочете. Самі навчайте дітей, позичайте планшети, беріть кредити на них... Це - суто ваша проблема. Влада визначила метод вирішення проблеми пандемії для малолітнього населення - решта її не обходить.

Найцікавіше, що владна команда дійсно не розуміє, що не так, і в чому проблема. Вони ж стараються, борються з пандемією. І на «дистанційку» переходять в усьому світі. То в чому причина обурення?

Оригінал

Освіта.ua
11.01.2021

Популярні блоги
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Маргарита
Пане Голобуцький, а у нас усі родини можуть дозволити собі якісне лікування? І тим не менше, ніхто ж від лікаря, який виписує дороговартісне лікування, не вимагає дати гроші на ліки для своєї дитини, а купують самі, навіть позичаючи гроші, зважаючи на вартість ліків зараз. То чому вимагають забезпечити гаджетами для дистанційки?Народив дитину - будь ласкавий забезпечувати її усім необхідним, і це обов’язок якраз батьків, а не держави. А то і продукти зараз дорогі, і одяг, може, і цим усім держава має забезпечувати дітей, а батьки тільки для того щоб плодитися?
Олена
Для Маргарита: желаю вам троих родить!
Местный
Для Олена: звучит как нехилая угроза)))
Маргарита
Для Олена: А ти, судячи з усього, вже наплодила, крольчиха, а тепер ждеш, на кого б це перекласти їх забезпечення? Думай трохи головою, якщо вона в тебе є, а не тією частиною, яка відповідає за розмноження. Свої "пожеланія" собі туди запихни, а я якось і без них справлюсь.
Коментувати
Вася
Пане політтехнолог, щось Ви мислите однобоко, сподіваюсь, що це не для того, щоб "зачепить публіку". Як казав один київський мер: "мухи окремо, а котлети окремо". Дійсно держава повинна забезпечити доступ до освіти (що вона й робить у даній ситуації), але є і ось це: "ЗУ "Про ПЗСО" Стаття 25. Права, обов’язки та відповідальність батьків учнів 2. На батьків учнів, а також ., покладається відповідальність за здобуття ними (їх дітьми) повної загальної середньої освіти." Тому відповідати за "не здобуття" будуть таки батьки. Не спонукайте батьків до пошуку ПРИЧИН, замість пошуку СПОСОБІВ. P.S. До попередніх коментаторів: не треба так "прикрашати" доступ до мережі в селі, якщо в селі є школа (хоча б І-ІІ ступеня), то в більшості випадків там є навіть "оптика" або 3 чи 4G (і на дерева, горища чи дахи ніхто не лізе).
Не в том дело
Тут не только в планшетах и компьютерах дело. При нормальном обучении в школах и то не учат детей...
Вася
Для Не в том дело: Запам’ятайте: дітей в школі не "учат", вони ходять до школи ВЧИТИСЯ, а це зовсім різні поняття (для порівняння: годують і дають їжу, і якщо не хоче їсти, то і годування не допоможе)
Вася
Для Не в том дело: Як, на Вашу думку, хто винен в тому, що Ваша дитина не хоче їсти "здорової", приготованої Вами з використанням усіх технологій для дитячого харчування (по вмісту солі, спецій та ін.) їжі, бо є сухарики, чіпси, або ж можливість відвідати заклад із смачними бургерами, "крильцями", "нагетсами" та картоплею "фрі"? При цьому Ви маєте "засоби і методи" заставити дитину "правильно" харчуватися. А ми, учителі, не маємо таких "засобів", щоб заставити Вашу дитину РОЗВИВАТИСЯ (саме так, а не вчитися, бо усі шкільні предмети мають на меті розвиток), застосовуючи шкільні програми, які розроблялися для розвитку дітей, що не мали уявлень "про вільний доступ до будь-якої інформації за лічені секунди і в будь-який момент" (за виключенням розрядженої батареї, або ж відсутності коштів на рахунку чи пакетного трафіку). Сьогодні шкільні програми працюють лише за умови, коли і учитель і УЧЕНЬ зацікавлені в результаті своєї роботи. Тому роль батьків ЗНАЧНА при будь-якій формі навчання.
Коментувати
Респект
А покриття? Мабуть, то лише для міських шкіл дистанційка, бо сільським дітям ті гаджети допоможуть, як мертвому припарки. Хіба брати гаджет і лізти на якесь горище, чи високе дерево, щоб "спіймати" той інтернет.
Володимир
Державним мужикам і бабам потрібні додаткові канікули.
Клейноди
Правильно сказано, останніми роками до освіти ставляться, як до тягара... Мало того нагадаю, що Новозад пропхнула закон Гриневич про відміну середньоі обовязковоі освіти , конкурсний відбір в основну і старшу школу... Як тільки вступить в силу, втроє зменшиться кількість середніх шкіл, а на вулицу виштовхнуть до 100 тисяч педпрацівників. І НІХТО про це ні мур- мур!!! Новий Мон мусить бити в набат!!!
Володимир
Для Клейноди: Так міністр сам економіст!
Vlad
Для Клейноди: Погано знаєте закони. Обов’язкову середню освіту в Україні ніхто не відмінив. Міністр цього зробити не може. Уважно прочитайте Конституцію України. Стаття 53.
Серый
Кореш, читай статью 9 закона о среднем образовании . Там конкурсный прием в старшую школу?!?! Это что , как не ограничение доступности?
Коментувати
Местный
В коем-то веке яжматерям и яжотцамнапомнили, что у них есть дети и ними надо заниматься, так те сразу в крик и панику. А политтехнологу надо напомнить кто есть участниками образовательного процесса.
))
Для Местный: угомонись. Яжеродители сделали ремонт яжеучителю в его кабинете. А также выполняют обязанности за яжеучителя дома.
Местный
Для )): Тогда, не понял, где мой ремонт у меня в кабинете? Ноги в руки и чтобы к концу недели всё блестело.
Маргарита
Для )): Яжеродители зробили ремонт особисто для вчителя, чи в цьому кабінеті навчаються ваші яжедеті?
Коментувати