Р. Бондаренко: ніхто не має права на фізичне насильство щодо дітей

Якщо вчитель здатен виправдати знущання з дітей, такому вчителю не місце в закладі освіти

Р. Бондаренко: ніхто не має права на фізичне насильство щодо дітей

Автор: Роман Бондаренко, юрист ГО «БАТЬКИ SOS».

Жодних «але»!

«Учителька не мала права давати дитині запотиличники, але...»

«Учитель не повинен був насильно витягати дівчину з класу, але...»

«Педагог, звісно, неправий, але...»

Далі набір традиційних фраз про те, що діти зараз неадекватні, вчителям важко, ми через подібне пройшли і нічого, виросли «нормальними людьми».

Лупили лінійками / указками – і виросли «нормальними людьми». Ставили в куток, принижували перед усім класом – і виросли «нормальними людьми». Верещали так, що хотілося голову втягнути у плечі – і виросли «нормальними людьми».

Нагадую всім, особливо тим, що виросли «нормальними людьми».

Якщо вчителька б'є дитину, вчитель хапає дівчину і витягає з класу, не може бути жодних «але», щоб виправдати таке знущання з дітей. Такому немає виправдання.

Немає жодних умов, жодних обставин, які допускають фізичне, психологічне насильство над дітьми. Жодних.

Якщо вчитель здатен видати оте «але», щоб виправдати знущання над дітьми, то такому вчителю не місце у закладі освіти.

Ніхто, ніколи, за жодних умов не має права застосовувати фізичне насильство до дітей. Ні батьки, ні вчителі. Такій поведінці, особливо вчителів (вища педагогічна освіта зрештою), немає ніякого виправдання. Абсолютна заборона!

P.S. Щодо «підступної» зйомки правопорушень. Фіксувати порушення треба і можна. Без дозволу і без згоди правопорушника. У дітей просто немає іншого виходу, щоб довести власну правоту. «Такі відео ламають долі», – говорить з сумом педагог, який ніби й вибачається, але більше розказує про те, що робила дівчина, а не він.

Такі відео потрібні, щоб не були зламані долі у дітей, щоб вони виросли людьми з загальнолюдськими цінностями, а не «нормальними» з отим клятим «але».

Оригінал

Освіта.ua
21.12.2020

Популярні блоги
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Тетяна Сердечна: зарплати у вчителів мають бути різні Є шанс, що колись держава буде в змозі оплачувати роботу людей, які працюють із її майбутнім
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
cos
У Франції дітей батькам може «влетіти» за непунктуальність батьків. Наприклад, якщо батьки забули вчасно забрати дитину зі школи, то їм загрожує штраф, а дитині – поставлять незадовільну оцінку з поведінки. Такі методи правильні- вчителя мають поважати, на уроці повинна бути дуже строга і сувора дисципліна, нехай діти бояться порушувати дисципліну. Діти не повинні порушувати дисципліну- і повинні знати, що за це буде покарання. А то вже розпустили своїх дітей- все їм можна, а вчителю нічого не можна.
cos
Раз справа пішла на те- що діти мають право знімати відео, то можливо і вчителю тоді можна знімати, як ведуть себе діти на уроці. Мабуть просто доводять вчителя до того, що він готовий тріснути дитину, особливо тоді, коли половина чи більше класу зриває та заважає проводити урок. Вчителі просто не витримують. І потрібно за зрив уроку вводити таке поняття, як "Покарання". І це мабуть буде правильно- тільки не за двійку, чи не за те, що в дитини щось не виходить чи вона трохи не довчила, а саме за порушення поведінки чи зрив уроку. В Німеччині існує цікаве покарання- якщо окремі діти себе погано поводять на уроках, не ходять на заняття, то в них забирають літні канікули, і вони продовжують вчитися далі влітку. Вони дуже цього бояться, але це буває дуже часто. А покарання дуже справедливе. А в США за погану поведінку дитину водять до психотерапевта і відсторонюють від навчання. У М’янмі донині процвітають публічні тілесні покарання. За розмови на уроці, біг на перерві учнів б’ють при всьому класі тростиною по ягодицях, литках і руках. А якщо школяр дуже серйозно провинився, його змушують присідати зі схрещеними ногами, а вчитель при цьому тягне його за вуха. За запізнення на урок навіть з поважної причини учневі в Пакистані доведеться читати Коран 8 годин підряд . А за більш серйозні проступки тут можна отримати кілька ударів палицею.
Вчителька
конечно никакого насилия - только штрафы родителям - я 100% за. Никаких але - чего это я должна психовать - служебная - расследование - ювенальна превенция - и дальше пусть подают на суд.
гість
чим більше неадекватів наплодить суспільство, тим більше роботи і грошей у юриста.
Вчитель
А чи можна вчителю зняти відео про дітей- свиней? Чи теж безправний вчитель? І виставити всім на оглядини. Нехай бачать, як веселяться дітки....
Ех!
Пан Роман, вы с командой считаете себявправе всем и всям давать советы. Разрешите и Вам совет дать. Проработайте законыУкраины и обратите внимание, что учитель тоже имеет право. И еще, поднимите вопросчем занимаютсятте кто должен не допускать до таких конфликтов( психологическая служба школ). Когда Вы о них поговорите? Хороший психолог должен превентивно использовать методы чтобы такого не допускать. Хотя бы в одномконфликте спросите:" А где был школьный психолог? Какую он работу делал чтобы такого не допустить?"
Горбань
Для Ех!: Не сподівайтеся на наших психологів, бо "корочки" психолога видають всім, хто вступив до ВНЗ на цю спеціальність при повній відсутності особливих природних здібностей. Не кожен освічений може бути хорошим вчителем, а психологом тим більше. Колишній шкільний психолог.
Ех!
Так почему от учителя можно требовать, а психолога нужно оставить в покое? Деньги же не отказываются получать
а чи всі працюють
Усе чекаю коли ж наша Батьки СОС почнуть рахувати освітянські гроші - за що отримують зарплатупрацівники психологічної служби шкіл, якщо стільки конфліктів між учителями та учнями, батьками. Це яскравий маркер, що робота не проводиться фахівцями ні з дітьми, ні з батьками, ні з учителями (професійне вигоряння, деформація, нервові зриви) Все це показник низької якості превентивної роботи психологічної служби та їїабсолютна бездіяльність. Чому так гарно обговорюються в конфліктах учителі і жодного разу ніхто не спитав, а що робили ПП та СП щоб не допустити цього? Чому Батьки СОС бговорюють лише вчителів і ніколи не згадують про психологічні служби? Зарплативони отримують гарні, іноді, вище за вчителів
Коментувати
Аскет
""Якщо вчитель здатен виправдати знущання з дітей, такому вчителю не місце в закладі освіти"" Авторе чи адвокате, дайте тлумачення і значення терміну " знущання".
Світлана
Педагог знаходиться при виконанні службових обов’язків. Думаю, юристи просто зобов’язані надати тут пояснення про перешкоджання виконанню службових обов’язків. Ніхто, починаючи від міністра і закінчуючи батьками учнів, не має права переривати урок в любий спосіб. Разом із тим, вчитель зобов’язаний спокійно сприймати такі події, як невиконання домашнього завдання, неуважність на уроці тощо. Домагатись роботи учня на уроці шляхом власного приниження способом крику, образ, погроз, а тим більше - фізично - не можна. Для того є оцінка. Разом з тим, мої власні учні нещодавно заявили (причому в УСІХ навчальних групах), що раз вони не слухають урок , вчитель зобов’язаний їх примусити любим способом. Тобто існує якась агітація в якихось середовищах за випробовування нервів педагога ЛЮБИМ способом, як мінімум - провокацією. То можливо, наша юриспруденція займеться саме цією стороною нашою педагогіки? Чомусь наші батьки влітку волали про навчання в класах саме з метою соціалізації їх дітей. Ажніяк не навчання.
Інна
"Якщо вчитель здатен виправдати знущання з дітей, такому вчителю не місце в закладі освіти". А якщо адвокат здатен брехати, перекручувати свідчення, аби виправдати злочин свого підзахисного, то такому адвокату де місце??? Сидів би вже мовчки і не гавкав, адвокатішка, досить вашої брехні в судах, не лізьте на освітній сайт.
Маргарита
Тобто психологічне, фізичне насильство стосовно вчителів з боку дітей виправдання має - "це ж діти". Чому така одностороння постановка питання? Насильство неприпустиме стосовно всіх - і дорослих, і дітей, і покарання має бути для всіх - і для дорослих, і для дітей. І агресивну поведінку дитини стосовно вчителя не можна нічим виправдати і потребує покарання, тільки чомусь пани адвокати в таких випадках мовчать і не засуджують дії дітей, "бо це ж діти". А потім ці діти переростають у дорослих, які вважають, що їм усе дозволено, потім ось такі адвокати намагаються знайти їм виправдання вже за більш серйозні вчинки в судах. Досить уже виправдовувати хамську поведінку т.з."діточок". Вони вже з дитинства повинні усвідомлювати, що на кожне хамство отримають у відповідь те саме і на кожну силу знайдеться більша сила.
Олена
«Друзям — все, ворогам — закон». Тільки у якості друзів скривджені діточки, а у якості ворогів - вчителі. Мрійте собі далі, що з таких дітей виростуть люди з загальнолюдськими цінностями.
Володимир
Як казали старі люди: "Дурний піп - дурна його й молитва".
Тарас
Люди не залізні. Таких знущань яких зазанає українский учитель не має учитель жодної країни. Я знаю бо спілкуюсь з учителями по всьому світу. Наша система освіти створена агентом ФСБ Кременем зробила з учителя собаку на цепу якого учень може дратувати як захоче інічого йому не буде. В США учень 1 класу вирішив зірвати урок. Учитель зателефонував у поліцію і його забрали. Вся Америка в шоці. Не тому що забрали у відділок 1класника - це правильно і нормально, а тому що вони на мале негреня наділи кайданки. Якби такі закони були в Україні то жодного насилля з боку учителів не було б. Сьогодні поставив 2 за семестр і отримав у відповідб 3х поверховий мат. Подати до суду ? Так позовну заяву адвокат за 300 доларів зробить не кажучи вже про процес який влетить в декілька тисяч доларів
Анна
Для Тарас: Придется, батенька, выучить четырехэтажный. Ничего больше посоветовать не могу. Совершенствуйтесь.
Горбань
Для Тарас: Правові умови для виникнення гострих конфліктів між вчителями і учнями створені відповідними силами ще до Кременя. Цього року ними через Бабака і його прибічників вони залізобетонно закріплені у новому законі про школу. Трапляються вчителі зі слабкою нервовою системою. Трапляються учні, які дістають задоволення від того, що дратують вчителя. А закон мовчить!
Коментувати
ой боюсь
Ніхто не має права на психологічне насилля над вчителями - и фото маньяка... Жуть
Злий вчитель
Ніхто не має права на психологічне насилля над вчителями. І жодних "АЛЕ". Немає жодних умов, жодних обставин, які допускають фізичне, психологічне насильство над вчителями. Жодних. Абсолютна заборона! АЛЕ...