Ю. Гришина: зарплати освітянам у 2021 році підвищуватимуться

ОТГ отримали більше грошей, які можуть спрямовувати і на підтримку місцевих працівників освіти

Ю. Гришина: зарплати освітянам у 2021 році підвищуватимуться

Автор: Юлія Гришина, народний депутат України від політичної партії «Слуга народу», голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

Зарплати освітянам наступного року будуть підвищуватися!

Останніми днями чую багато спекуляцій на цю тему, тому поясню детальніше, бо питання важливе.

Так, дійсно, цього року ми маємо вкрай важкий бюджетний процес. Іншого годі було й чекати в рік глобальної пандемії. Тому кошти на фінансування освіти в бюджеті-2021 заплановані не в тому обсязі, який пропонував наш Комітет.

Але! Підвищення зарплат вчителям та викладачам все одно відбудеться. А спекуляції на цю тему виникли ось з якої причини.

На 2021 рік було заплановано два етапи підвищення мінімальної зарплати: з 1 січня – до 6000 грн та з 1 липня – до 6500 грн. Оскільки виплати освітянам прив’язані до «мінімалки», автоматично мали зростати і вони.

Але в результаті переговорів з МВФ другу хвилю підвищення довелося перенести з 1 липня на 1 грудня. Відповідно було скорочено і субвенцію на освіту. Але з 1 грудня зарплати освітян зростуть – вдруге за 2021 рік. Отже, в 2021 році зарплати освітянам та науковцям зростуть на 30%.

Крім того, не забувайте про децентралізацію. ОТГ отримали більше грошей, які можуть спрямовувати в тому числі на підтримку місцевих працівників освіти. Наприклад, у деяких регіонах навіть до реформи децентралізації існувала практика виплати надбавок та надання житла шкільним вчителям за рахунок громади. Відтепер таких можливостей у ОТГ стає більше.

Запевняю, що підвищення статків освітян є одним з моїх ключових завдань на посаді народного депутата. Тож працюємо далі!

Оригінал

Освіта.ua
17.12.2020

Популярні блоги
Віра Коткова: враження від навчання у 5 класі НУШ Враження батьків від цьогорічного навчання дитини у 5 класі Нової української школи
І. Лікарчук: що насправді цікавить учителів і директорів Про що педагоги хотіли би прочитати в листах і наказах напередодні 2023/24 навчального року
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Якось так
Я нічого не маю проти пані Гришиної, але заради коректності варто зазначити, що в бюджеті на 2021р. йдеться не про якесь окреме підвищення зарплат освітянам, а про підвищення зарплат ВСІМ бюджетникам в тому числі і освітянам. Теж саме можуть розповідати очільники інших профільних парламентських комітетів чи міністерств про зарплати в своїх галузях. Мовляв ми вибили збільшення на майже 30 % для працівників культури, охорони здоров’я, держслужбовців і т.п. (потрібне підкреслити). Чи не так?
Тот
Автор! Неуважаемый! Вы там на Марсе или на Луне? Во- первых,пандемия пандемией,но не надо на неё " валить". Зарплаты депутатов,прокуроров,... судей,Лещенко,найемов... только повысились! Во- вторых,вы знаете это " чудо" под названием ОТГ? Там денег никогда нет! Наоборот,закрывают школы,сокращают группы в детском саду( одновременно финансируя " по полной" доставку " специалистов" транспортом ОТГ кому куда вздумается. Спуститесь наконец на землю!
Петро
Пані - Ви смішні?Щоб ОТГ спрямовували гроші на підтримку педагогів? І від котрих пір зарплатня педагога "прив’язана" до мінімалки? Цікаво.
Валентина
Для Петро: Зарплата педагогів дійсно "прив’язана" до мінімалки, адже оплата праці учителя здійснюється на основі ЄТС, а вона, у свою чергу, змінюється відповідно до мінімалки. Тому такий зв’язок існує! А щодо відсутності грошей в ОТГ підтримую повністю!!Злидні є і злидні будем
Коментувати