Наталія Піпа: чому я не підтримую Шкарлета

Дуже сподіваюсь на свідомих депутатів, які не готові підписати «вирок» нашій освіті

Наталія Піпа: чому я не підтримую Шкарлета

Автор: Автор: Наталія Піпа, народна депутатка України від фракції “Голос“, секретар Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

Насправді відповідь дуже проста. Тому що я вболіваю за українську освіту. Вболіваю за освітні реформи, які роками напрацьовувались і зараз знищуються руками тимчасово виконуючого обов'язки міністра освіти і науки Сергія Шкарлета.

Нова українська школа у зоні ризику

Це те, над чим багато років працювали освітяни, урядовці й парламентарі. Вона успішно почала втілюватись у життя. Ми почали переходити від звичної «освіти знань» до «освіти вмінь та компетенцій». Адже світ швидко розвивається, і майбутнє за тими, хто не лише має знання, а вміє їх використовувати. Саме для цього ми впроваджуємо Нову українську школу (НУШ). Але Сергій Шкарлет не хоче її втілювати. Він говорить про освіту з 5 років, яка руйнує принципи НУШ. Він говорить і про те, що ЗНО не є обов’язковим для вступу в університет. Його задовольняє стара система і старі «порядки», коли наукові ступені купуються-продаються, коли до університетів вступають за хабар чи по «блату».

Шкарлет любить обіцяти та не виконувати

Вчора Парламент ухвалив бюджет на наступний рік, який я не підтримала. Мене, як і всіх освітян, хвилювало, якою буде зарплата вчителя наступного року. Відповіді ми досі не маємо. Не дає цієї відповіді і Сергій Шкарлет. Півроку він обіцяв освітянам підвищення зарплат на 30%. Але цього навіть не було закладено у бюджеті. Замість обіцяного підвищення на 28% освітяни насправді отримають 20%. Проте пан Шкарлет не спромігся навіть цього пояснити освітянам. Він продовжує вдавати, що є професійним міністром, а насправді - лише імітує роботу та не виконує своїх обіцянок.

Так само він обіцяв забезпечити захист учнів і освітян у період пандемії, але не зробив цього. Так, Шкарлет очолив освіту у непростий період карантину. Але його призначення відбулося у червні. Тобто, він мав кілька місяців часу, аби підготувати заклади освіти до навчання в період карантину. Проте 1 вересня учні і освітяни зайшли у навчальний процес без необхідного забезпечення з державного бюджету навіть засобами захисту.

Міністр-плагіатор - це сором для України

Усі знають про плагіат Шкарлета. Лише він сам не визнає його. Є висновок Етичного комітету НАЗЯВО про офіційно виявлений плагіат у 3-х роботах Шкарлета. Є висновок двох українських науковців про майже 90% плагіату у дисертації Шкарлета. Є висновок трьох незалежних міжнародних експертів про плагіат у дисертації Шкарлета. І ця людина може очолити нашу освіту!

Вчора я отримала лист від Української науково-дослідницької асоціації. Під цим листом - понад 300 підписів науковців, освітян і студентів. Усі вони просять не допустити призначення Шкарлета міністром освіти і науки. Просять призначити людину з бездоганною науковою і людською репутацією. Людину, яка продовжить розпочаті реформи. Людину, яка користуватиметься повагою освітянської і наукової спільноти.

Щоправда, є ще один лист - від ректорів, які понад 30 років очолюють українські університети. Ці ректори підтримують Шкарлета, бо не хочуть змін у системі освіти. Вони роками «гріються» на насиджених місцях і мають мільйонні статки в деклараціях. Та замість того, щоб зруйнувати цю стару систему, ці ректори почали «співпрацювати» зі Шкарлетом.

Українська освіта потребує гідного очільника

Наші діти заслуговують кращого майбутнього і кращої якіснішої освіти. Та завтра, без перебільшення, для української освіти може бути дійсно погана новина. Дуже сподіваюсь на свідомих депутатів, які не готові підписати «вирок» нашій освіті. Адже нам доведеться із цим жити.

Освіта.ua
16.12.2020

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Корупційна стипендіатка.
Подумайте
З вашими науковими роботами!Немає стільки нового створено скільки ваших робіт.Мілійонні статки-ректори,відкрили Гамерику,та ви,особисто, вже напевно квартиру в Києві купили,чи то даром дають-важкопрацюючим в шахті,в АТО (два роки важко працюєте),а таких як ви до кур. мами і ще трохи.Перепрошую за мати,а скільки можна на когось ,з себе почни-пушиста.Небуде кримінальної відповідальності нічого не поміняється(наукові роботи мільйонні статки)!В Шкарлета плагіат в Гриневич не було,чи може щось я не про те?Плагіат,парти для НУШ закупили не такі,книжки-це повний,(а друкуються гроші в повітря -в чиюсь кишеню-ні за що)В їдальні ванючі сосиски,21 століття-туалети на дворі,на школу (фонд школи ремонт)збирають,школи в селах закрили,автобусів немає,за навчання у ВНЗ ціну підняли з того всього перерахованого мало а ще все не перераховано,хто за що відповів і хто(хто за це відповідає) що зробив щоб так не було?!Ви особисто що зробили як депутат для освіти-школи?,мали(маєте)можливість!,чи вас ще потрібно на 5 років вибирати?як одного вже 5 раз-смітьєпереробний завод може поставить.Вас всіх,або хоча б через одного звідти пісраною мітлою гнати.
Вася
Шановна, ви могли б взагалі не говорити про НАШУ освіту, бо далекі від неї, від української освіти. А вся проблема української освіти - це те, що всякі такі як ви та інші, хто блідого поняття не має про школу України, приперлися туди та ще й "реформуєте". Радив би блог зареєструвати на якихось страхових платформах, ви ж працювали там. а в освіті ? Я не за Шкарлета, я проти того, що такі як ви "експертами" стали, бачте... разом з Совсун та іншими....
Павло
"Нова українська школа" - офіційно (це не чутки) - один із сосросівських проєктів. Тобто по суті реформа незалежної держави, суверененої країни нав’язана їй одним з чисельних фондів привавтної особи, яка також є офіційним спонсором партії демократів США, отже, нового президента та уряду чужої країни, яка пхає свого носа у внутрішні справи незалежних країн.
Тарас
Для Павло: Один путын ныкуди носа не сує. Тільки США та сорос вороги. Подивись як живуть Японія, Південна Корея, Німеччина які були під прямою окупацією США І подивись на сателітів РФ - в гі-ні по вуха. Павльо-дурко
Коментувати
Шевченко Дм., Фастів
Світ перевернувся.Що твориться. Дно стає сонцем. Якісь неадекватні піпи, бабаки, совсуни не злазять з екранів, плють і розбрискують слину, готові обгадити кожного, хто не такий,як вони. А цим людям місце - на смітнику історіі, це ображені , обмежені люди, яких з глухих кутків витягує сорособанда і натравляє, як псів на нормальних людей.... аби нищили краіну. Подивіться на це горе піпу - воно не буде голосувАти, та й хрін з тобою. Живи здорова, та не лізь в душу,бо надоіли, як воші в кожусі.
Не треба!
Піпа! Я Вас прошу - не голосуйте за мене, мені страшно стає, не дай Бог!! З повагою до освітян- Сергій Ш..
Л
На себе дивися "велика рехворматовка". І дня в школі не пропрацювала , а вже дуже "вумна освітянка".