![]() |
Онлайн-школа - це базова «комплектація», яку ми, учителі, можемо і повинні доповнювати |
О. Калинич: огляд платформи «Всеукраїнська школа онлайн»
Автор: Олеся Калинич, учитель, Хустська гімназія-інтернат.
11.12.2020 презентовано Всеукраїнську школу онлайн - E-SCHOOL.net.ua. Це платформа з уроками, конспектами та тестами з різних предметів.
Як вона працює? Дуже просто. Спочатку потрібно зареєструватися (стандартна процедура). До речі, є можливість вказати свою роль - учитель, учень.
Після підтвердження реєстрації вільно користуємося платформою. Для цього натискаємо в персональному кабінеті на кнопку «Переглянути курс» (курс - клас і відповідний навчальний предмет) - сторінка з навчальними матеріалами. Тут розміщено уроки, які складаються з навчальних відео, конспектів і завдань. Також є можливість ознайомитися з інструкцією, як користуватися платформою.
Щоб розпочати навчання, натискаємо відповідно на кнопку «Розпочати курс» або можна просто вибрати потрібний урок із наявного переліку.
До курсу (класу і предмету) прикріплено:
- програму (1) – сторінка, на якій можна ознайомитися з переліком навчальних тем та уроків курсу;
- оцінювання (2) – сторінка, на якій можна ознайомитися з формами завдань та системою оцінювання на курсі. До речі, тести за урок тренувальні (кількість спроб необмежена), тому без оцінки; оцінку можна отримати за всю тему;
- прогрес (3) – сторінка, на якій переглядаємо успішність на курсі.
Отже, платформа працює так: переглядаємо урок (відео), опрацьовуємо конспект (під відео є можливість натиснути «Завантажити конспект»), виконуємо тести.
Ще один важливий момент - уроки базові, стандартизовані, якщо можна так сказати. Тестів також не багато, конспекти короткі й зручні, але учень чи учениця може їх доповнювати матеріалами з відео й навіть тестів. Власне, уроки спрямовані на те, щоб дитина (НЕ вчитель) мала базові знання. Рівень знань дітей усієї країни різний. Зрозуміло, що для одних уроки виявляться простими, а для інших - навіть навпаки. Тому варто облишити коментарі а-ля «а от я зробила б так».
Нещодавно одна дуже поважна редакторка (не називаю ім‘я без дозволу) розповіла притчу з життя. Працювало в неї двоє молодих редакторів. За браком життєвого досвіду юнаки любили поглузувати з помилок у рукописах авторів. Якось головна редакторка покликала їх до себе в кабінет, дала порожній аркуш і сказала: «У вас є година, пишіть есе. А потім похіхікаємо разом».
Онлайн-школа - результат величезної роботи вчителів-практиків за підтримки освітніх організацій та МОН. Варто підтримати колег, а не братися за пошук піщинок у чужому оці.
Як учителька і як мама, щиро вдячна команді освітян (і не тільки) за неймовірну роботу. І дуже пишаюся, що знайома з авторами багатьох уроків (і не лише з української мови й літератури).
Онлайн-школа - це базова «комплектація», яку ми, учителі, можемо і повинні доповнювати.
Зареєструватися можна тут.
Освіта.ua
14.12.2020