Н. Піпа: обіцяного Шкарлетом підвищення зарплати не буде

Через зміни в бюджеті-2021 освітяни отримають 20% надбавки замість 28%, які їм неодноразово обіцяли в МОН

Н. Піпа: обіцяного Шкарлетом підвищення зарплати не буде

Автор: Наталія Піпа, народна депутатка України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.

Обіцяного Шкарлетом підвищення зарплати освітянам не буде.

Через зміни в бюджеті-2021 освітяни отримають 20% надбавки замість 28%, які їм неодноразово обіцяли в МОН.

Хоч спершу уряд заклав необхідні для цього кошти, але вже до другого читання бюджет зрізали на 2,9 мільярдів.

Чому так сталося? 

Зарплата освітян прив’язана до мінімалки. А оскільки уряд переніс її підвищення з липня 2021 на грудень, то й освітяни не отримають влітку обіцяного підвищення на 8,3%.

Виділених грошей не вистачить ні на те, щоб виконати постанову про трьохетапне підвищення зарплат освітянам, ні на підвищення, яке вимагають профспілки.

Що потрібно робити?

Держава має виділяти 7% від ВВП на освіту, як це передбачено законодавством. З року в рік це ігнорується, і на освіту виділяють значно менше коштів.

Уряд і МОН повинні чітко роз’яснити освітянам, якою буде їхня зарплата, яким буде підвищення, і чому вони обіцяли одне, а маємо інше.

МОН має передбачити окрему цільову програму доплат освітянам з липня по грудень, щоб освітяни мали те 28% підвищення, яке їм обіцяли.

Оригінал

Освіта.ua
11.12.2020

Популярні блоги
О. Мірошниченко: батьки не вороги освітянам Для батьків проблеми освітньої системи не є найголовнішою справою у житті
В. Онацький: які предмети зникнуть з розкладу шкіл? Кожен намагається знайти рецепт лікування освіти, хоча до школи мав дотик, лише будучи школярем
І. Лікарчук: освіта вижила лише завдяки вчителям Популізм і дилетантство в освіті руйнують педагогічну творчість і продукують вчителя-урокодавця
Тамара Горіха Зерня: роль учителя стає визначальною Реформа, по суті, вимагатиме повної професійної перепідготовки всього викладацького складу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Поясніть
Піпа то у ваших прихильників,таких як ви чи у вас, такий мінусових пронос пішов?Все що проти вас(-).
Володимир
Хм.
Александр
О каком повышении заработной платы Вы здесь ведете речь? 20% это повышение минималки и всем ее повысят, а на 8% повысят минималку не с 1.07, а с 1.12. Никто и не обещал повышения заработной платы педагогам в 2021, где Вы такое услышали или прочитали?
Прикра правда
В Украіні нині два центра зовнішнього впливу-Могила і католицький універ. Ця Піпа~ продукт. Ім сказано гризти і гризуть! Католицький під польщею, могила під америкою і єс — звідси і руйнівні реформи в освіті= = витискування молоді за кордон, руйнація середньоі школи, знищення соціальноі і духовноі бази через закриття шкіл, будинків культури, дсш, лікарень , бібліотек ... руками нуворишів недалеких ОТГ. Радійте, украінці.
Львів
Давненько не було чути про Піпу.Така вся "для людей"?!Наберіть Піпа і Винники(Львівська обл.),чого вона там була?Ви Піпа також прочититайте ,може забули?Я знаю ви все читаєте,що вас стосується!Спочатку почніть з себе,а потім говоріть про когось!Ви наші не запроданці,чисто українці!Все робите щоб вам було вигідно,а на когось ...
Кульок
Для Львів: ще й з Поплавським злигалася, а ще пластунка?
Площадь Рынок
Что пошла в загул?
Коментувати
Олександр
Я ж писав, що буде заруба. Між "соросятами" та "міцними господарниками". Ну а тут так - невеличка прелюдія ;-)
Дупа
Для Олександр: Піпа, йди в піпу!
Коментувати
Tet-a-tet
Тридця років слухаю байки про підвищення добробуту вчителя: обіцяв пан кожух-тепле його слово. То ж гайда на дачі, земля не бреше, що покладеш в неї - те й отримаєш, в натурі, а не словами.
ЗНАЮ
Пані Піпа краще працюй у комітеті,щоб були результати. А не піарися на сайті. Ми це все давно знаємо. А "зелень" і інші юні особі тьльки взнали. Через рік або два в школі лишаться ті, кому і раніше була таблиця множення з трудом. Тоді і заспіваєте!!!ДУМАЙТЕ!!! Не декларуйте з Києва свої "домисли", а поїдьте в глибинку і вивчіть справжній стан справ. Подивіться скільки директорів САМОДУРІВ працює. Яка плинність кадрів в такик директорів і т.д. ....
Олександр
Як я розумію, то на 15 грудня заплановано велику зарубу. Окрім головного батла за бюджет на наступний рік буде спроба винести в зал голосування за призначення повноцінного Міністра. Але для цього необхідно, як мінімум позачергово зібрати профільний комітет.
Енотт
Для Олександр: не обовязково, комітет бабака до жо...и!
Олександр
Для Енотт: я б не був таким категоричним, оскільки для проекту Постанови ВРУ "Про призначення Шкарлета ... " цей комітет визначено головним і він на другий день після внесення вже надав свій висновок. Але висновок такий собі - Рекомендувати Верховній Раді України прийняти рішення щодо вищезазначеної Постанови шляхом голосування народними депутатами України на пленарному засіданні. Власне тому вже пройшло пів року, а Шкарлет і нині там.
Масенко
Бабак- активний соросоід, нещастя: закінчило інститут по психологіі, захищалось по економіці, а докторську- по техніці. Звідки ж такі таланти- папа замміністра, відомий «хімік».
Коментувати
Немировський Д.
Пані Піпа, ми тронуті Вашою турботою про вчителя,дякуємо! Але ж Ви одна із керівників парламентського освітянського комітету, от Ви із пустопорожнім головою Бабаком і захистіть нас, освітян. А що ж Ви критикуєте в/о обовязків міністра . Ви ж ,розумники ,позбавили його права підпису, змінювати структуру, призначати кадри, робити пропозиціі до законів, бюджету... Тепер юродствуєте. Такоі дурості не робив жоден парламент за 30 років незалежності. Паралізували всю систему освіти, а все від ненависті соросят до украінського вчителя.
111
Соросята не здаються. Спочатку ставили ставки на батькососів, збурюючи батьків проти учителів і Шкарлета, мітинги проти Шкарлета від імені учителів організовували, а тепер починають підбурювати учителів. Таке враження,що якби був не Шкарлет, а хтось інший, то учителі б мішками гроші гребли. Совсун, заспокойтеся! Скільки можна обливати брудом Шкарлета? Ваше прізвище вже стало лайливим словом! Пожалійте хоча б свою дитину!
Богдан
Для 111: Шкарлет провалил даже то, что провалить было невозможно. Бюджетом не занимался. Защитой от пандемии не занимался. Поручение Президента по стратегии не выполнил. Поручение рекомендовавших его ректоров про финансовую автономию даже не собирался выполнять.
₴₴₴₴&₴₴₴₴
Расстрелять и поставить Совсун или Бабацюру, они со Стадным дадут жару... на самокате!!
111
Що там Шкарлет міг провалити,коли він ніде не має права голосу? Скільки на посаді, стільки совсуни його лайном обливають. Що він там може зробити?
Коментувати