Р. Грищук: мінус чотири мільярди на освіту і науку

У проєкті бюджету 2021 року видатки на освіту зменшені порівняно з першим читанням

Р. Грищук: мінус чотири мільярди на освіту і науку

Автор: Роман Грищук, народний депутат України від фракції Політичної партії «Слуга Народу», член Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

Про мінус чотири мільярди на освіту і науку, думаю, чули.

На фото - детально з чого забрали (червоним), а куди навіть додали трохи (зеленим). Дякую секретаріату комітету за підготовку документа.

Найбільше забрали з:

  • Академії наук (мінус 200 мільйонів);
  • Фонду розвитку закладів передвищої і вищої освіти (мінус 500 мільйонів, які пішли б на капітальний ремонт гуртожитків чи на обладнання для навчання);
  • з базового фінансування універів (800 мільйонів);
  • з базового фінансування профтеху (200 мільйонів).

Освітня субвенція на школи зменшилася на 3 мільярди порівняно з першим читанням.

Жодна з пропозицій комітету освіти, науки та інновацій не врахована.

Не враховано необхідне збільшення фінансування Національного фонду досліджень, який за рік роботи довів свою ефективність. Не врахована пропозиція збільшити фінансування Антарктичній станції «Академік Вернадський», яка, без сумніву, є гордістю країни на світовій арені.

Немає в бюджеті фінансування підготовчих курсів для дітей з тимчасово окупованих територій.

Немає в бюджеті субвенції на автобуси, які необхідні для завершення реформи децентралізації і оптимізації мережі шкіл в регіонах.

Не можу підтримувати бюджет в другому читанні у такому вигляді.

Бюджетний комітет має суттєво доопрацювати поданий Кабміном проект бюджет.

Оригінал

Освіта.ua
04.12.2020

Популярні блоги
Д. Семьонов: чи вбиває безкоштовність освіти її розвиток? Кожна інвестована в навчання гривня – це не лише користь для себе, ці гроші рухають галузь загалом
Роксана Харчук: боротьба за ЗНО з літератури необхідна Хай закриваються непотрібні псевдоуніверситети, а ЗНО – це єдиний рятунок української освіти
І. Лікарчук: паперовий чи електронний журнал? Що зміниться в шкільній освіті (маю на увазі її результативність) від появи електронного журналу?
О.Мірошниченко: для чого потрібні підручники? Талановиті педагоги не потребують підручника, бо знають предмет і прагнуть викладати своїми словами
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Василенко
Грищук, Бабак, Піпа, Совсун - це депутати , які вміють тільки плакатись... Одним словом - рукожопі!!! Ви допоможіть, а не протестуйте!!
Лещук
Пан Грищук- ви ж правляча партія, ваш Уряд, президент, парламент.... Хто ж забрав?? Самі в себе? Неадекватний Комітет, його голова Бабак і такі ж зе- нардепи... Збирайтеся і повертайте гроші. Ми - педагоги при чому тут?
Кент
Для Лещук: Він не розуміє де він, чого там, що робити??
Коментувати