А. Сененко: що ще «порізали» в бюджеті на освіту й науку

На фейковий фонд Президента в нас кошти є, а на підготовку дітей з окупованих територій – немає

А. Сененко: що ще «порізали» в бюджеті на освіту й науку

Автор: Антон Сененко, старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України, кандидат фізико-математичних наук.

Я таки чогось не розумію.

Прочитав у новинах, що до другого читання в бюджеті пропонують додатково порізати видатки на освіту і науку на 4 мільярди гривень.

А на офіс генпрокурора – докинути на 2 мільярди більше.

На МВС – ще сипонути майже 800 мільйонів (це тим, у кого і так безліміт на отримання грошей з антиковідного фонду).

Наскільки розумію я – прокурори та підопічні дуже потужного міністра є чи не найефективнішими структурами в країні (що там справа Шеремета?).

Але ще більше дивує мене інше.

Переглянув у  пості депутата Романа Грищука детальні таблиці, куди що додали / забрали в освіті і науці (дякую, дуже корисно і наочно).

З суттєвого, що додали, і що стосується саме науки, це:

  • Створення сучасної спеціалізованої лабораторії для роботи з інфекційними матеріалами - майже 60 млн. – нарешті.
  • Національній академії медичних наук додали майже 1 мільярд - нормально, аби тільки на діло.
  • На забезпечення житлом вчених НАН України - 60 мільйонів - вірний крок, бо на зарплатню у 5–6 тисяч гривень навіть знімати житло неможливо.

З суттєвого, що забрали по науці:

  • 1 мільйон 168 тисяч гривень – з Національного фонду досліджень. Наче сума і невелика, але це принципове питання, і в кінці я поясню, чому.
  • 112 мільйонів з наукової і науково-технічної діяльності установ НАН України - це особливо цинічно, враховуючи, що ці установи вже кілька років поспіль не можуть забезпечити навіть повноцінний робочий тиждень через брак фінансування.

То в чому я бачу головну проблему?

В тому, що фейковий Фонд Президента з підтримки освіти, науки і спорту на цілих 500 мільйонів гривень – продовжує своє існування.

Популістично мертвонароджений Петром Порошенком фонд, який жодного разу не запрацював, продовжує традиції «резервування» коштів нібито на науку і освіту і за каденції Зеленського.

Дуже зручно – треба «сострічь» півмільярда на антиковідний фонд (як і сталося цього року), щоб потім закатати в асфальт чи віддати МВС – ось і є фонд, який не працює, бо «вижєпонімаєтє странавопасності, но ми жє дєньгі видєлялі, ви жє відєлі».

І з року в рік в кожному бюджеті цей фонд у пересічних створює ілюзію, що держава на півмільярда більше піклується про науку та освіту.

На цьому фоні зрізання 1 мільйона 168 тисяч гривень з Нацфонду, що довів свою дієвість, виглядає знущанням.

Як і зрізання 112 мільйонів з наукових установ.

Я дуже прошу, зарийте цей фейковий фонд президента туди, звідки Ви його весь час викопуєте, припиніть його ґвалтувати, залиште його в спокої, не будьте блазнями.

Бо якщо процитувати пост Романа і подивитися, що ще порізали в освіті чи науці, то нудити від цього фонду починає ще більше:

"...

Найбільше забрали з 

  • Академії наук (мінус 200 мільйонів);
  • Фонду розвитку закладів передвищої і вищої освіти (мінус 500 мільйонів, які пішли б на капітальний ремонт гуртожитків чи на обладнання для навчання);
  • з базового фінансування універів (800 мільйонів);
  • з базового фінансування профтеху (200 мільйонів). 

Освітня субвенція на школи зменшилася на 3 мільярди порівняно з першим читанням.

Жодна з пропозицій комітету освіти, науки та інновацій не врахована.

Не враховано необхідне збільшення фінансування Національного фонду досліджень, який за рік роботи довів свою ефективність. Не врахована пропозиція збільшити фінансування Антарктичній станції «Академік Вернадський», яка без сумніву є гордістю країни на світовій арені.

Немає в бюджеті фінансування підготовчих курсів для дітей з тимчасово окупованих територій.

Немає в бюджеті субвенції на автобуси, які необхідні для завершення реформи децентралізації і оптимізації мережі шкіл в регіонах.

..."

Тобто, на фейковий фонд у нас є, а на підготовку дітей з окупованих територій, що в очі не бачать ані української мови, ані історії України – немає.

Злюся. Дуже злюся.

Майте гарний день.

Оригінал

Освіта.ua
03.12.2020

Популярні блоги
Є. Кравченко: невже наявність іспиту гарантує знання? Треба створювати не іспити, а систему нормального патріотичного виховання у школах
Я. Абрамейцева: у чому ціль обов’язкової математики? Випускники 2023 найважливіші роки майже не мають можливості опановувати предмети взагалі
Ігор Лікарчук: хайп навколо оцінювання учнів Оцінка давно втратила дидактичну значущість і перетворилася на холодну формальність заради звіту
Є. Козолуп: чому вчитель має доводити свою необхідність? «Менеджери» довели освіту до такого стану, що вчитель має робити свою роботу на 150% за будь-яких умов
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
??
Україна звикла до факту, що не має власного сучасного автомобілебудування, не має сучасної медицини, звикне й до того, що не має власної сучасної науки. Маса африканських країн живуть з сировини і сільгоспвиробництва, чому б й Україні не стати африкою на Дніпрі? :) українська грабляча верхівка вже давно лікується в Європі як і африканська верхівка, то в чому пролема, у визнанні факту відмови від цивілізованого розвитку всієї країни на користь заможного буття кількох правлячих та граблячих олігархічних кланів?
Михайло
Дякую, що маєте сміливість висловити власну думку. Це заслуговує на повагу. По темі: нічому дивуватись. Ми ж бачимо, як віддано "трудиться" генпрокурор, ночами не спить
Slavomyr
"Фонду розвитку закладів передвищої і вищої освіти..." - цо то є?! скільки працюю - не чув про таке...Може ю витягнути нагору та подивитися кого цей фонд фінансував...
для Вас
Для Slavomyr: А що університети і коледжі які є сруктурними підрозділами не фінансуваоись? Чи Ви не знаєте складники системи освіти?
Коментувати