І. Совсун: треба підвищувати роль тата у вихованні дитини

Законопроєкт дозволить гарантувати рівні можливості для матері й батька в сімейних і трудових відносинах

І. Совсун: треба підвищувати роль тата у вихованні дитини

Автор: Інна Совсун, народний депутат України, член фракції політичної партії «Голос».

Парламент проголосував за основу законопроєкт про права татів на догляд за дитиною!

Жінки проводять час із дітьми 49 годин на тиждень, чоловіки - 22 години. Отже, у чоловіка є на 27 годин більше на кар’єру, хобі, відпочинок, професійний розвиток.

Це – первинне пояснення, чому жінки менше заробляють та рідше займають високі посади.

Причин цьому – багато. Це в першу чергу – стереотипи, які формуються в процесі виховання, школи, через медіа.

І ці стереотипи досі частково залишаються в законодавстві. Для прикладу, право на відпустку для догляду за дитиною, що не досягла трирічного віку, закріплюється за матір'ю: «За бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства».

А якщо тато хоче доглядати за дитиною? З різних причин – кар’єрних чи особистих? А якщо – таке теж буває – мама померла під час пологів?

Так само тато досі не зможе взяти відпустку одразу після народження дитини.

Це все – законодавчо закріплює меншу роль тата в вихованні дитини. І це треба змінювати.

Перший крок у цьому напрямку зроблений: сьогодні на пленарному засіданні Верховної Ради України був прийнятий за основу «Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною». Положення цього акту дозволять:

  • дати можливість надати татові права на відпустку для догляду за дитиною;
  • гарантувати рівні можливості як для матері, так і для батька у сімейних та трудових відносинах;
  • забезпечити посилення ролі батька у процесі виховання дітей.

Оригінал

Освіта.ua
02.12.2020

Популярні блоги
В. Громовий: «миздобули» не перевелися в освіті Два основні приховані мотиви організації конкурсів – заробити грошей і виправдати своє існування
О. Халепа: дайте нарешті спокій дистанційній освіті! Дистанційне навчання -  передвісник глобальних змін в освіті, причому незворотних змін
Д. Семьонов: чи вбиває безкоштовність освіти її розвиток? Кожна інвестована в навчання гривня – це не лише користь для себе, ці гроші рухають галузь загалом
Роксана Харчук: боротьба за ЗНО з літератури необхідна Хай закриваються непотрібні псевдоуніверситети, а ЗНО – це єдиний рятунок української освіти
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
cos
Тоді зробіть додаткові вихідні- і татко буде більше часу проводити зі своєю дитиною часу та приділяти їй увагу. Наприклад вівторок та п’ятниця- додаткові вихідні (догляд за дитиною). А заробітна плата при цьому залишається така сама, як і була (не зменшується).
Сергій М.
Совсун, ну ти даєш! У тебе ж немає чоловіка. Ти ж любого чоловіка до інфаркта доведеш.... Напевне в комітеті з енергетики вирішили зайнятись проблемами батьківста.