Н. Слободянюк: школи – вакцинованим? (частина 2)

Чи є «належною та необхідною» заборона на зарахування та відвідування закладів освіти дітьми без щеплень?

Н. Слободянюк: школи – вакцинованим? (частина 2)

Автор: Наталія Слободянюк, ГО Демократичний Альянс Жінок.

Продовжуємо розмірковувати над питанням рівного доступу до освіти…

З 22 вересня 2020 року на розгляді Верховної Ради знаходиться законопроєкт № 4142 «Про систему громадського здоров’я». Окремі його положення зачіпають інтереси здобувачів освіти, та, на мою думку, мають ознаки дискримінаційних. Правозахисні організації мають придивитись уважніше до того, що відбувається. Тепер деталі.

Згідно з Конституцією та Законом «Про освіту» в Україні мають бути створені рівні умови доступу до освіти. Ніхто не може бути обмежений у праві на здобуття освіти. Освіта в Україні має будуватися за принципом рівних можливостей для всіх. Здобувачі освіти мають право обирати форму здобуття освіти. Право на освіту не може бути обмежене законом, крім встановлення особливих умов доступу до певного рівня освіти, професії. Держава захищає права сім’ї. (ч. ч. 2, 9 ст. 3, ч. 2 ст. 6, ч. 2 ст. 53, ч. ч. 3-4 ст. 55 Закону).

Дискримінацією слід вважати ситуацію, за якої особа, група осіб за певною ознакою (наприклад, діти без щеплень) зазнають обмеження у користуванні правами і свободами, крім випадків, коли таке обмеження має правомірну, об’єктивно обґрунтовану мету, способи досягнення якої є «належними та необхідними». Отже, перед нами стоїть задача зрозуміти, чи є висунуті законопроєктом № 4142 обмеження «належними та необхідними». Адже маємо в пріоритеті право кожної дитини.

Стаття 32 законопроєкту містить наступне: дітям, які не отримали хоча б одного щеплення згідно з календарем щеплень, заборонено відвідування закладів освіти (а також дитячих закладів оздоровлення та відпочинку). Більше того, зарахування дітей до закладів освіти проводиться за наявності відповідного «витягу з медичної картки» (наразі це «довідки»). Лікар видає витяг при умові, якщо дитині проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень. Отже, відсутність хоча б одного щеплення згідно з календарем унеможливлює не тільки відвідування, а й зарахування дитини до закладу освіти, а значить, отримання державної освітньої послуги як такої, у будь-якій формі.

Чітких, науково обґрунтованих пояснень такого обмеження / порушення права на освіту (оздоровлення та відпочинок) немає. Ініціатор законопроєкту народний депутат Михайло Радуцький вважає, що усунення з закладів освіти дітей без щеплень необхідне, «щоб не наражати на небезпеку дітей, які провакциновані» (від 30:05 інтерв’ю). Міністерство охорони здоров’я пояснює, що дитина без щеплень може принести до колективу збудника інфекційної хвороби, внаслідок чого інші нещеплені діти можуть захворіти, а щеплені - стати безсимптомними носіями збудника, тобто небезпечними для оточення.

З'являються питання:

  • чому поняття «заражений» підмінюють поняттям «нещеплений»? Адже з відповіді МОЗ ясно, що заразитись (та стати небезпечним) може кожен;
  • яким чином хвора дитина (з симптомами) потрапить до закладу освіти та чому небезпечним (та таким, що потребує усунення з колективу) визнається нещеплений носій, а не носій як такий?
  • як МОЗ пропонує захищати щеплених дітей від зараження в інших місцях скупчення людей (транспорті, магазинах тощо)?

Зверніть увагу, з відповіді МОЗ також випливає, що в колективі можуть знаходитись нещеплені діти. Дійсно, як діючий Закон, так і законопроєкт дозволяють дітям без щеплень відвідувати дитячі колективи, але … за дозволом лікарів. Тобто дитина без щеплень, пропущена за дозволом, не складає небезпеки для оточення? Може, тоді й дитина, яку пропущено за домовленістю, є безпечною? Чи сприятиме законопроєкт вчиненню корупційних порушень та викривленню статистичних даних? Ймовірно, так.

Що буде з тими, кого не «пропустять»? У законопроєкті № 4142 ми бачимо ознаки прихованого примусу до отримання бюджетної медичної послуги з вакцинації: якщо пацієнт / його законний представник відмовляється від вакцинації, реалізуючи своє природне право людини та законне право пацієнта надавати згоду на медичне втручання, пов’язане з ризиком для здоров’я (ст. 3 Конституції, статті 42-43 Закону), його позбавляють іншого законного права - права на отримання державної освітньої послуги. Отже, людину ставлять перед вибором «або – або», що і створює психологічний тиск. А введення заборони зарахування до закладу освіти насправді для батьків дитини не залишає жодного вибору: або проводиш щеплення дитині, або держава звинувачує тебе у невиконанні законних батьківських обов'язків щодо створення умов для отримання освіти, зі всіма можливими наслідками. Саме тому на мітингах проти законопроєкту № 4142 можна бачити плакати про «примус до вакцинації». Це дійсно той шлях, який потрібен Україні?

Розмірковуючи та вивчаючи діючий Закон, законопроєкт (статті 1, 14), ми прийдемо до розуміння, що небезпечними для оточення можуть бути ті, хто заражений інфекційним збудником (хворі з симптомами, носії без симптомів) або був в контакті з джерелами інфекції. Заразитись (і захворіти) може як вакцинована людина, так і не вакцинована. Відповідно виокремлювати небезпечних для оточення слід за наявністю симптомів та результатами відповідних медичних тестів. Отже, норм статті 15 діючого Закону цілком достатньо для створення в закладі освіти безпечного середовища: працівники дитячих закладів зобов'язані вести постійне спостереження за станом здоров'я дітей, а в разі виявлення хворого на інфекційну хворобу - вжити заходів для його ізоляції від здорових дітей та негайно повідомити про цей випадок відповідний заклад охорони здоров'я.

Держава повинна створювати умови, які сприятимуть охороні здоров’я громадян, зокрема безпечні умови в закладах освіти: відповідний мікроклімат у приміщеннях, нагляд за станом здоров’я дітей, виховання гігієнічних навичок, конструктивну комунікацію з батьками. А якщо проведення вакцинації населення в цілому зменшує захворюваність - заохочувати громадян до вакцинації, як до одного із способів профілактики інфекційних захворювань. Чи достатньо зробила держава для того, аби пацієнт та платник податків довіряв їй? Особисто я не змогла отримати з МОЗ навіть офіційних даних про повний склад вакцин, які наразі використовують в Україні для дотримання національного календаря щеплень.

Повернемось до питання, поставленого на початку. Чи можна вважати «належною та необхідною» заборону на зарахування до закладів освіти та їх відвідування для дітей, батьки яких обирають за власним свідомим вибором способи профілактики інфекційних захворювань, дбають про здоров'я та гігієнічне виховання дітей відповідно до своїх світоглядних переконань? Відповідь далеко неоднозначна.

Міністерство освіти і науки та Служба освітнього омбудсмена на даний момент пасивно підтримують заборону відвідування для «дітей без щеплень» - тобто фактично здорових та не заражених. Вважаю, що для цих державних інституцій спроба введення заборони на зарахування до закладів освіти може стати гідною підставою для висловлення незгоди з тим, що наразі відбувається в колі законотворців. Пріоритетом має залишатись турбота про людину та її здоров'я, повага до прав громадянина та платника податків.

Освіта.ua
30.11.2020

Популярні блоги
В. Громовий: «миздобули» не перевелися в освіті Два основні приховані мотиви організації конкурсів – заробити грошей і виправдати своє існування
О. Халепа: дайте нарешті спокій дистанційній освіті! Дистанційне навчання -  передвісник глобальних змін в освіті, причому незворотних змін
Д. Семьонов: чи вбиває безкоштовність освіти її розвиток? Кожна інвестована в навчання гривня – це не лише користь для себе, ці гроші рухають галузь загалом
Роксана Харчук: боротьба за ЗНО з літератури необхідна Хай закриваються непотрібні псевдоуніверситети, а ЗНО – це єдиний рятунок української освіти
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Инна
Продолжение к предыдущему коментарию: Предпологает создание контролирующего органа со чрезвычайно широкими полномочиями, который сможет объяалять карантины когда вздумаетя, решать кто заразный, а кто нет, лишать имущества, привлекать армию. А какое воздействие окажет применения РНК вакцин ник то не знает, т.к, раньше они не применялись и были запрещены! Информация обо всём написаном есть, не поленитесь прочитать. Не ленитесь зайти на сайт ВР и прочесть, если не весь законо проект на 70 стр, то хотя бы рецензию, размещённую там же! В опасности все ,как и стороники вакцинации, так и её противники!
Инна
Почитала коментари, обсуждается извечный жлобский вопрос. НО ВЕДЬ ЗАКОН 4142 НЕ ТОЛЬКО ОБ ЭТОМ! Вопервых он заставит прививаться всех принципиально новой РНК вакциной, которая вносит изменения в генетический код. Это совершенно не та вакцина которой прививались раньше. К тому же мало того, что она зарубежём не прошла всех испытаний, так ещё и наднях принятый закон 4314, разрешит не проходить никаких проверок в Украине! Он обяжет прививаться всех и взрослых с хроническими заболеваниями тоже. А практики массового вакцинирования взрослого населения ещё не было! Плюс он запретит проверку на загрязнение воды и полей.
Роман
Коли ви вакцинуєте дитину ОПВ - ви ставите під загрозу здоров я невакцинованої дитини яка знаходиться поряд (в інструкції до вакцини ОПВ зазначається що вакцинована дитина розповсюджує у навколишнє середовище вакцинний штам вірусу протягом декількох тижнів і який є небезбечним для невакцинованих). Ацелюлярна АКДП діє не проти збудника, а проти токсинів - тобто вакцинована особа може бути носієм відповідного збудника і розповсюджувати його у навколишнє середовище навіть не маючи клінічних ознак захворювання. Тому питання до палких прибічників стадного імунітету - з чого ви вирішили що якщо ви вакциновані - то захищаете тих хто не вакцинований або не може бути вакцинованим?
Хелен
Параноїко-шизофреніки, які бояться невакцинованих дітей, і всіляких мікробів і т. д. звертаюсь до вас: По-перше, є така штука, як імунітет. Да, ми не покинуті на призволяще без вакцин. Імунна відповідь організму на шкідливі мікроорганізми - це дуже складний процес, який навіть на сьогоднішній день повністю не досліджений( це стверджують науковці). Введення вакцини забезпечує всього-навсього виробіток антитіл в організмі людини. Роль антитіл в усьому ланцюжку імунної відповіді складає приблизно 5% від усієї роботи, яку виконує імунна система. Про те , що не у всіх людей після введення вакцини виробляється достатній рівень антитіл вже годі й говорити. До речі, грамотії, ви після щеплення своїй дитині здаєте аналіз крові на наявність антитіл? Думаю, що ні. Ви робите щеплення для галочки. Щоб приспати свою совість. Ну , типу, все, про дитинку подбали, можна вже не паритись . А що , як введена вакцина не спрацювала: ви думаєте - вакцину введено, все ок, а антитіл немає? Тоді, виходить, ваша дитина наражає всіх на небезпеку!!! Отже , її потрібно буде ізолювати від шкільного колективу, і суспільства! По-друге, ви - дорослі тітки і дядьки, отримуєте ревакцинацію вакциною бцж, адп відповідно до календаря? Якщо ні, ви - загроза для суспільства, за вашою ж логікою. Жінкам ще рекомендую отримати щеплення гардасилом. Обов’язково. Кажуть, від нього стають інвалідами і помирають молоді дівчата. Але вам можна і спробувати. По-третє, є Конституція України, яку, на жаль, не читають упороті шизіки. Так от нею прямо передбачене право на освіту ДЛЯ ВСІХ. Оревуар, доходяги і потенційні пацієнти психіатрії.
Олена
Для попередніх писак. А що таке " колективний імунітет"? Почули казку та переказуємо... Щеплені хворіють так само, як і нещеплені. Від туберкульозу всім поголовно ще з Союзу робили щеплення, і що? У нас найвищі показники захворюваності на туберкульоз. Кором почали хворіти пенсіонери( і важче переносити), а раніше зазвичай діти до 15 років. Вакцина від кору за інструкцією використовується від 1 року до 35. Правець взагалі не передається від людини до людини. А хтось в Україні стикався з Hib-інфекцією? А ось з невіглаством часто зустрічаємось. Спочатку країну ділили на схід та захід, маніпулювали мовою. Тепер буде щеплені-нещеплені. Вакцинація потрібна лише для зменшення негативних проявів хвороби у разі зараження. І все!
Оксана
Цих мамочок, які кричать: "Моя дитина має протипокази до щеплень, інших треба примусити щепитися!", я б вбила на місці. Як так боїшся - сиди сама вдома разом зі своєю дитиною. Так, вони нічим не ризикують, можуть і покричати. Зараз щораз більша алергізація населення, навіть якісні вакцини щораз більше дають небезпечних реакцій. А як мама може на око побачити, з чого складається ця вакцина, чи транспортувалася вона з дотриманням умов зберігання і холодового ланцюга? Сертифікат якості? Всі знають, що ці папірці можна купити. А, може, ця вакцина зроблена в найближчому підвалі?
Інна
Для Оксана: А якщо ваша дитина захворіла, скажімо, на грип чи ГРВІ, вам виписали ліки, які потрібно приймати, то ви знаєте, з чого вони складаються? На око визначаєте, це якісні чи неякісні препарати? Ви впевнені, що ці ліки транспортувалися з дотриманням умов зберігання? А може, ці ліки зроблені у найближчому підвалі? Проте даєте ж дитині їх, бо хочете, щоб одужала. Будь-які лікарські препарати можуть дати побічні ефекти, але щось в аптеках виторг не меншає. Ви виправдовуєте себе, а звинувачуєте тих мам, діти яких і так обділені здоров’ям. У них виходу іншого нема, як тільки надіятися на відповідальність інших мам. Чи, може, якщо вони хворі, то їх назавжди замкнути вдома, бо таке стерво тупоголове, як ви, не хоче щепити свою дитину? Якби ви були на місці тих нещасних мам, діти яких важкохворі і мають протипоказання до щеплення, то не писала б, що хочеш їх убити. Дурепо, радій, що в тебе здорова дитина і в неї немає протипоказань.
Оксана
Типова "яжемать" - не має реальних аргументів, так давай когось поливати брудом і відверто ображати. Цікавий аргумент - я хочу вбити чиїхось невакцинованим дітей. Хай вакцинуються, якщо так переживають за здоров’я своєї дитини. Мають протипокази? Зараз є вакцини, від яких, як не дивно, щораз менше протипоказів за офіційними рекомендаціями, вже можна щепитися і при температурі 37, 2, і при риніті (шмарки), і при ВІЛ-інфекції та ряду інших станів, що раніше були протипоказами. Мене це,вибачте, таки насторожує. У мене здорова дитина тому, що я дбаю про її здоров’я, про здорове харчування, рух, сон і відпочинок. І точно при кожних шмарках не даю цілу торбу ліків. Я маю право на такі засоби профілактики, які вважаю потрібними і я, і моя дитина маємо конституційне право не брати участь в жодних медичних експериментах і відмовитися від будь-яких медичних втручань! Відповіді не треба - чергові образи невихованої особи, яка підпрацьовує ботом!
Тарас
Для Оксана: дура стоеросовая. Можешь кормить какими угодно продуктами и гулять на свежем воздухе но в случай заражения спасутся вакцинированные. И кто ты дебильное такое что бы забирать жизнь у ребёнка даже если его родила. Не веришь нашим докторам, накопи денег слетай в Швейцарию
Коментувати
Nataliya Nataliya
Якщо дійсно говорити на тему щеплень, то : Спочатку зруйнували вітчизняну галузь з виробництва вакцин та сироваток Зруйнували педіатрію Доруйновуємо медицину Піднімаємо шум , що "біда"- погано, діти не щеплені Проводять експерименти на наших дітях індійськими та іншими вакцинами А тепер заборонимо ще й освіту здобувати Колективний імунітет тут уже давно пропав! Навіщо думаюча та освічена нація? Якщо можна таке "провернути"???
Маргарита
Досить молоти дурниці. Є багато діток, яким протипоказані щеплення за станом здоров’я, їх має від різних інфекцій захистити колективний імунітет. А зараз половина дітей не щеплені, бо мають таких батьків, як Слободянюк, які розпатякують про права. А ці дітки, яких не можна щеплювати, не мають права на безпечне середовище навчання, чи не порушуєте ви їх права? Так от, право однієї людини закінчується там, де порушується право іншої людини. Не хочете щеплювати своїх дітей - ваше право, але тоді нехай ваші діти отримують освіту вдома. Зараз є багато форм навчання, так що без освіти не залишаться. Але абсолютно правильні дії влади, що не дозволяють таким навіженим,, як ви, наражати незахищених дітей на небезпеку.
Галина
Для Маргарита: схоже "ГО Демократичний Альянс Жінок" такі самі "знавці", як і та пенсійна організація на яку ссилалась авторка підручника з хімії (щодо лікування онкозахворювань содою). Треба якось на державному рівні забороняти таким "яжематерям" плодитись, доки не засвоять основи виконання батьківських обов’язків, в тому числі відповідальність за життя власних дітей. Кли вони самі ставлять життя власних дітей під загрозу - це злочинні дії!
Маргарита
Для Галина: Цей Демократичний альянс жінок - безгузде об’єднання безглуздих мамочок. Толку від них нуль, їхня справа тільки й полягає в тому, щоб усюди пхати свого носа і мутити воду. Їм же треба якось відробляти гранти, які дають на їх безглузду організацію. Краще б ці гроші давали на лікування важкохворих дітей, а не цій недалекій Слободянюк та таким же, як вона, горлодеркам.
Тарас
Для Маргарита: дякую за текст. В точку!
Коментувати
Ганна
Шановна Наталіє Слободянюк! Можливо, Ви не знаєте, але в школі є багато дітей, які за станом здоров"я не були вакциновані.Діти, які мають тяжкі захворювання. І якщо якась дитина, ммама якої прочитала вашу статтю, невакцинована і захворіє, то великої проблеми не буде. А якщо ця дитина заразить іншу невакциновану, у якої протипоказання до щеплення, невідомо чим це закінчиться для цієї дитини. Тому, перед тим як писати всяку фігню, прочитайте матчастину. Вибачте, вже тошнить від таких великорозумних.
Інна
Для Ганна: О, пані Слободянюк вважає себе дуже розумною. Так уже всіх дістала своїми тупими писульками. Без неї ж ніде нічого не освятиться.
Віта
А я нікому не вірю. Якщо я можу здохнути від цієї вакцини ще не зустрівшись із хворобою, то навіщо мені така профілактика. За смерть дитини від вакцини хотілося смертної кари цим законотворцям та іншим посіпакам, які замовчують правду. А нові правила вакцінування по 4 за один день, вони себе не бояться. Багато вакцини псується, треба кудись подіти. Де правдива статистика смертності від щеплень, яка є в Америці, Англії - діти дійсно гинуть або стають інвалідами після щеплень. Я проти будь-якої профілактики, я лише за лікування. До речі, коли в моєї дитини розвинулася пухлина після якоїсь з вакцини, а потім БЦЖ стала каталізатором її росту і гроші, і поїздки мені ніхто не компенсував. Коли держава візьме людей, в яких були ускладнення від вакцини на пожиттєве утримання і, тоді не погодилась б на цей фарс. Це не захист, а вбивство нації. Де підписатись, що я проти цього законопроекту, законотворців і суддів - всіх, хто щеплення вважає спасінням. Я тебе не забороняю робити щеплення, бо ти в них віриш, то не забороняй мені їх не робити, адже я в них не вірю. Нехай процвітає корупція, адже це єдиний шлях зробити так, як я вірю і знаю.
Татьяна
Уважаемая Ганна! Кроме детей, которым противопоказана вакцинация (поэтому остальные, по Вашему мнению, обязаны привиться) есть ещё дети, которым нужны органы для пересадки. Давайте, во имя великой цели, заберём по одному парному органу у ваших здоровых детей, спасём несколько жизней.
Коментувати