І. Суслова: учителі теж на передовій, як лікарі й військові

Як можна в умовах пандемії не забезпечити вчителів засобами захисту й призупиняти підвищення зарплат?

І. Суслова: учителі теж на передовій, як лікарі й військові

Автор: Ірина Суслова, голова жіночого руху «За Майбутнє».

Учора Кабмін знову на рік відтермінував постанову про підвищення найнижчих зарплат вчителів до чотирьох прожиткових мінімумів. Причина банальна – відсутність коштів.

Міністр освіти Шкарлет поспішив відзвітувати, що з 1 вересня вчителям підняли зарплати на 5,8%. І наступного року обіцяв не зупинятись.

Все це виглядає, як виправдання.

Але мені особисто учорашнє рішення уряду особливо дисонує на фоні безкінечних звернень учителів допомогти їм! Я спілкуюсь з величезною кількістю педагогів.

Про них і їхню боротьбу з коронавірусом мовчать. Учителі щодня тихенько тягнуть свою лямку і самостійно вишукують способи зробити вчасну діагностику (щоб не наражати оточуючих на небезпеку), пролікуватись, а потім ще відновити своє здоров’я.

Їхні зарплати не дозволяють їм робити платні тести, а безкоштовних чекати треба тижнями! Не треба бути супер розумним, щоб зрозуміти, як страждає навчальний процес від цих термінів, відсутності можливостей і у якій небезпеці опинились освітяни і діти.

До того ж ті, хто стикався з COVID-19, знають, що він швидко не лікується. Два тижні, офіційно визначені для лікування, це швидше бажання, ніж реальність. А ще не забуваймо про реабілітацію. А головне – скільки це все коштує!

І добре, якщо у школі є активний і небайдужий директор, який переймається і стукає в усі двері, звертається до благодійників та до приватних лабораторій, щоб отримати пільги чи знижки на тест для своїх педагогів.

Але ж, друзі! Це відповідальність держави! Як можна в умовах пандемії не забезпечити вчителів засобами захисту, безкоштовними тестами тощо, і ще й призупиняти свої ж постанови на підвищення зарплат? Учителі теж на передовій, як і лікарі, як і військові!

Почуймо їх!

Оригінал

Освіта.ua
25.11.2020

Популярні блоги
В. Громовий: «миздобули» не перевелися в освіті Два основні приховані мотиви організації конкурсів – заробити грошей і виправдати своє існування
О. Халепа: дайте нарешті спокій дистанційній освіті! Дистанційне навчання -  передвісник глобальних змін в освіті, причому незворотних змін
Д. Семьонов: чи вбиває безкоштовність освіти її розвиток? Кожна інвестована в навчання гривня – це не лише користь для себе, ці гроші рухають галузь загалом
Роксана Харчук: боротьба за ЗНО з літератури необхідна Хай закриваються непотрібні псевдоуніверситети, а ЗНО – це єдиний рятунок української освіти
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віктор Логвін
Я знаю відповідь, але вона вам не сподобається. Наша "система освіти" насправді не є системою освіти, це особливий унікальний феномен, серед іншого це корпорація яка надає владі певні послуги і саме за це нею утримується і має певні привілеї (які - окрема тема), є багато інших моментів, але цей найважливіший - освітянам, чиновникам, вчителям платять не за навчання учнів, а за певні послуги владі, які послуги - теж окрема велика тема, їх багато, але в даний момент ця послуга - заткнути пельки і затягнути пояси ;)
Володимир
Приходиш до лікаря, розказуєш симптоми, відповідає нема темпертури іди працюй, у вас у школі і так багато на лікарняному. Через 4 дня починається температура, тест - совід 19. Це прсто жах... Отак в тому числі і держава про нас дбає... Бо впевнений, що це вказівка - найменше дати лікарняних вчителям.... ВЕЛИКА ДИМЕРКА. Броварський район.
Ирина
Глас вопиющрго в пустыне....Собака лает ,а караван идет... Кому они нужны, эти учителя.
Ганна
Видаляються коментарі. Демократія та свобода слова прогресують. Вчителів не забезпечили нічим, кинули на амбразуру, виробляти колективний імунітет. Це ж наскільки цинічними треба бути, щоб говорити про підвищення зарплати з вересня! Унормували тарифну сітку згідно прожиткового мінімуму, всі бюджетники отримали зміни в оплаті, а на всю країну трублять лише про вчителів! Всі бюджетні організації працюють дистанційно, новостворені центри професійного розвитку вчителя також, а школи по 1500 учнів на 100 метрах квадратних пасуть дітей, щоб дома не заважали. Вчителі хворіють, заміни не платять. Добре хоч вже всі схменулись і просто відмовляються заміняти уроки безоплатно.
Тарас
Переводьте школи на дистанційку! Хоча б у великих містах де є стабільний інтернет. Купа моїх знайомих допрацьовують до Нового року і після канікул звільняються . Бо у кожній школі Києва вже є важко перехворівші є вже і померлі. Надіялись на підвищення зарплат але і тут зелена дуля. З Нового року нехай перевіряючі ідуть в класи і викладають бо їх уже наплодили як блох а читати предмети немає кому. Покажіть як учить, ми подивимось
вчитель
Їхні зарплати не дозволяють їм робити платні тести... Їхнє сумління не дозволяє їм перекривати міжнародні траси.... Їхня профспілка на них нас...чхала. а вони працюють..як в тому анекдоті - ти з них гроші беои за вхід до школи... та вже давно беру все одно працюють
Володимир
Злодії ніколи не будуть перейматися за обкрадених.