Т. Коханевич: світ змінився, а система освіти – ні

Сучасній системі освіти кінець, бо вона не сучасна, адже світ змінився, а система освіти – ні

Т. Коханевич: світ змінився, а система освіти – ні

Автор: Тетяна Коханевич, методист Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. 

Друзі мої! Прочитавши книгу «Французьке виховання. Історія однієї американської мами в Парижі» Памели Дракермаєр, ви дізнаєтеся, що не тільки ми, українці, на всі лади лаємо свою освітню систему і захоплюємося досягненнями в цій галузі інших народів.

Прочитавши книги «Вгору сходами, що ведуть униз» Бел Кауфман і «Школа майбутнього» Кена Робінсона, ви дізнаєтеся, що це все, що вас захоплює в американській, фінській, шведській, англійській школі - доброзичливі вчителі, особистісний розвиток кожної дитини, - тільки один бік медалі, а можливо, навіть поодинокі, несистемні прояви.

У нас теж не все так погано, як у них не все так добре. У нас є чудові, надзвичайно талановиті вчителі, є хороші школи.

Сучасній системі освіти кінець, бо вона не сучасна. Світ змінився, а система освіти - ні.

P.S. Книга Бел Кауфман має назву «Вгору сходами, які ведуть униз», бо головна героїня, вчителька, зловила учня, який порушував дисципліну, йшов угору сходами, які ведуть униз. Так, там є такі сходи.

Ми цілим світом класноурочнокалендарнозапланованодисциплінарнообмеженою школою йдемо вгору, але ці сходи ведуть униз.

Оригінал

Освіта.ua
18.11.2020

Популярні блоги
Т. Єфімова: як і чому школа вбиває мотивацію в дітей Чому в школі досі знижують оцінки за відступи, неправильний запис і колір малюнка
О. Бобкова: участь в олімпіаді не має бути примусовою Життя і здоров’я дітей і вчителів є вищою цінністю, аніж результат у олімпіад
І. Лікарчук: олімпіади - традиція совкової освіти Жодним законом чи нормативним документом обов’язковість участі школи у олімпіадах не передбачена
О. Українець: ЗНО з літератури дійсно не потрібне Шкільна програма передбачає читання текстів і біографій, а не вивчення літератури, і це дві дуже різні речі
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ліля
Давно пора міняти цей совковий підхід до освіти . Особистість потрібно обережно підштовхувати ,а не ламати , як це роблять у наших школах
Taya
Ян Амос Коменський у 17 сторіччі запропонував класно-урочну систему для масової школи, щоб охопити якомога більше дітей. Задачею школи тоді було навчити читати і писати. І була вона такою ж зручною як і їзда на конях, і голубина пошта. Такі часи були. Зараз часи інші (вже всі помітили), а нового Коменського все не видно. Усі порпаються у старій системі, як у бабусиному сундуку, перебирають старі лахи і шукають нового. Знайдемо, коли справді припече, а поки то усе імітації від людей, яким і так добре????
Step
Чомусь НЕ здивували коментарі і навіть НЕ здивував заголовок посту. От подобається значній частині знаходити лайно і кидати на вітряк. Автор слушно зауважує, що в нас є щось добре, і це добре слід підтримувати, а не сліпо копіювати те що в сусіда. Респект автору, що намагається знайти позитив і про це поділитись, у СВОЄМУ БЛОЗІ.
Торба
Ми книжок не читаємо - ми їх пишемо. Менше переймайтеся тим, що пишуть. Це не істина, а фантазія автора, якщо вона не базується на науковому досліджені. Якщо прочитати Гаррі Поттера, то взагалі можна прийти до висновку, що ми не тому вчимо дітей. Круциос!!!
Петр
О чем эта статья? Что какая-то тетя из Львова прочитала книжку? Ну так таких книжек тысячи, которые кричат о смене экономического уклада и необходимости изменения в системе образования.
Катька
Ця «замєтка» нагадує мені допис 7 - класника , який прочитав «прочьотну»книжку за завданням вчителя. Оці львів‘яни з якогось дива вважають своім обов‘язком всіх повчати: не така система!! А яка? Ви сміття вже вивезли із культурноі столиці? Ще ні? Тож не вчіть інших.
Олександр
Для Катька: ага, тобто з освітою все добре. Давно такого не було.
Коментувати