М. Андрєєв: якби ЄС знав, як набиралися фахівці в директорати

Значну частину роботи витягують звичайні спеціалісти, яких не вважають «фахівцями з реформ»

М. Андрєєв: якби ЄС знав, як набиралися фахівці в директорати

Автор: Микита Андрєєв, голова громадської ради при МОН.

Побачив новину «Євросоюз попередив МОН через спроби зруйнувати реформи». З тексту зрозумів, що йдеться про реорганізацію директоратів.

Якби ж Євросоюз знав, як набиралися фахівці в ці директорати... Нагадаю.

Приблизно 80% працівників Директоратів було набрано за часів Гриневич. У принципі на цьому можна завершити щодо «прозорості» і «відкритості» конкурсів.

Якщо раптом хтось далекий від сфери освіти - пояснюю. Набирались лояльні до Гриневич люди, деяким з яких пізніше були оголошені підозри у корупційних злочинах. Розслідування досі тривають, прізвища є в інтернеті.

Деяких з людей Гриневич не спіймали або не вистачало доказів. Багато запланованих реформ не були реалізовані декілька років після дедлайну (наприклад, напрацювання законодавства про освіту дорослих).

Звичайно, є серед державних експертів і класні спеціалісти. Не на всі позиції можна знайти лояльних людей, деякі позиції не пов'язані з «потоками», а тому нецікаві. Значну частину роботи витягують звичайні спеціалісти, яких не вважають «фахівцями з реформ», із зарплатнею не більше 10 тисяч гривень.

Реорганізація конче потрібна Міністерству. А Євросоюзу треба звернути увагу на справді кричущі речі - Конституційний «суд», ОАСК, Вища рада «правосуддя» і система правосуддя в Україні в цілому.

Оригінал

Освіта.ua
29.10.2020

Популярні блоги
Т. Єфімова: як і чому школа вбиває мотивацію в дітей Чому в школі досі знижують оцінки за відступи, неправильний запис і колір малюнка
О. Бобкова: участь в олімпіаді не має бути примусовою Життя і здоров’я дітей і вчителів є вищою цінністю, аніж результат у олімпіад
І. Лікарчук: олімпіади - традиція совкової освіти Жодним законом чи нормативним документом обов’язковість участі школи у олімпіадах не передбачена
О. Українець: ЗНО з літератури дійсно не потрібне Шкільна програма передбачає читання текстів і біографій, а не вивчення літератури, і це дві дуже різні речі
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Що було за руїни порошенка, необхідно піддати ревізії.
Роман
А я от не розумію як так може бути - "голова громадської ради при МОН" через кілька років після призначень плачеться в Інтернеті, що в МОН "не так" призначали на посади, і "не тих"... Щось тут не те, шановний авторе, Вам так не здається? Може, варто було тоді про це говорити, коли призначали? В складі конкурсних комісій хіба не було представників громадської ради? Та й конкурсні вимоги коли складали - хто ще, як не громадська рада, мав би це контролювати?
Оксана
Для Роман: В ті часи інші особи очолювали громадську раду. Теж лояльні до гриневич були
Коментувати
Speaker
Гриневич - львівянка і люто ненавидить східняків , киян і сумчан із житомирянами... Назначила полудурків у директорати, ходять і п‘ють каву і все....
за державу
Для Speaker: Так був же конкурс, а не одноосібне призначення. Просто розумні в міністерське болото не полізуть - тхне гниллю.
Поясніть
Для Speaker: може і Порошенко зі Львова його так Львів’яни люблять?!
Коментувати
Торба
Це ваші проблеми, як ви їх набирали. Головним є процедура, а вона була більш-менш прозорою. Хлопці не розуміють, що підписавши асоціацію з ЄС, Україна взяла на себе певні зобов’язання. А якщо ви такі недорозумілі, тоді вас потрібно замінити на більш адекватних. Та й голова громадської ради при МОН мабуть теж зайшов за непрозорою процедурою.
Владислав
Для Торба: За прозорими процедурами він нікуди не пройшов.
Коментувати