А. Недоля: чи можна переносити вибори ректорів?

Вибори оголошує Міносвіти, і саме воно несе відповідальність за їхнє проведення й організацію

А. Недоля: чи можна переносити вибори ректорів?

Автор: Анатолій Недоля, громадський діяч, Запоріжжя.

Останнім часом Міністерство освіти і науки України (далі МОН) видає накази очільника про перенесення виборів ректорів окремих закладів вищої освіти. Підставою є (цитую) «Положення про Міністерство освіти і науки України, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. № 630 (зі змінами), керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-СoV-2 (зі змінами) та протоколом № 37 позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 15 жовтня 2020 року».

Хочу нагадати, що згідно Закону України «Про вищу освіту» ст. 42 (цитата) «Засновник (засновники) або уповноважений ним (ними) орган (особа) зобов’язаний оголосити конкурс на заміщення посади керівника закладу вищої освіти не пізніше ніж за два місяці до закінчення строку контракту особи, яка займає цю посаду… Засновник (засновники) або уповноважений ним (ними) орган (особа) протягом двох місяців з дня оголошення конкурсу на посаду керівника закладу вищої освіти приймає (приймають) пропозиції щодо претендентів на посаду керівника закладу вищої освіти і протягом 10 днів з дня завершення терміну подання відповідних пропозицій вносить (вносять) кандидатури претендентів, які відповідають вимогам цього Закону, до закладу вищої освіти для голосування».

Законом не передбачено перенесення таких виборів з якихось причин. Тому вибори потрібно проводити в строк, але з дотриманням усіх протиепідемічних заходів.

Але деякі учасники виборчого процесу намагаються скористатися епідемією для перенесення виборів керівника ЗВО на свою користь, щоб дочекатись кращих для себе часів. Хочу нагадати, що вибори оголошує саме Міністерство освіти і науки України, і саме воно несе відповідальність за їхнє проведення й організацію згідно чинного законодавства.

Чи може підміняти пряму норму Закону два чи три підзаконних акти? Гадаю, що ні. На підтвердження цьому наводжу приклад місцевих виборів, які проведені на підставі прямої норми Закону (Кодексу).

Тому пропоную працювати у правовому полі. А до університетських чиновники, які шукають причини або не здатні організувати вибори, потрібно вживати організаційних висновків, а не порушувати прямі норми Закону. Бо, як відомо, благими намірами вимощена дорога в пекло, а ми можемо втратити легітимне управління ЗВО.

Освіта.ua
28.10.2020

Популярні блоги
Т. Єфімова: як і чому школа вбиває мотивацію в дітей Чому в школі досі знижують оцінки за відступи, неправильний запис і колір малюнка
О. Бобкова: участь в олімпіаді не має бути примусовою Життя і здоров’я дітей і вчителів є вищою цінністю, аніж результат у олімпіад
І. Лікарчук: олімпіади - традиція совкової освіти Жодним законом чи нормативним документом обов’язковість участі школи у олімпіадах не передбачена
О. Українець: ЗНО з літератури дійсно не потрібне Шкільна програма передбачає читання текстів і біографій, а не вивчення літератури, і це дві дуже різні речі
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів