А. Пуртова: не торкатися експонатів Музею науки заборонено!

Діти у зрозумілому форматі відкривають для себе таємниці Всесвіту та бачать: наука працює у повсякденні

А. Пуртова: не торкатися експонатів Музею науки заборонено!

Автор: Анна Пуртова, народний депутат України, Голова підкомітету з питань державних інвестиційних проектів в Комітеті Верховної Ради України з питань бюджету.

У старому павільйоні ВДНГ, де раніше проводили ярмарки з продажу хутра, відкрився Музей науки. Окрім того, що це чудовий спосіб провести час із користю і для дітей, і для батьків, він стане першим кроком до нових наукових проєктів.

Це – невеликий, але важливий крок від зацікавлення наукою до дитячих наукових студій, далі – до наукових лабораторій Малої академії наук, навчання в бізнес-інкубаторах та інноваційної роботи в стартапах.

Я переконана: зацікавити дитину наукою можна лише тоді, коли вона використовуватиме її щодня. Як говорять самі співробітники МАН, у їх музеї заборонено НЕ ТОРКАТИСЯ експонатів.

Діти в зрозумілому форматі відкривають для себе таємниці Всесвіту та бачать: наука працює у повсякденному житті. Адже, у підсумку, наука – це не езотеричне знання, доступне лише обраним. Це інструмент, що створює нам умови для поліпшення життя.

Музей науки – це інтерактивний простір, у якому зібрано більше сотні експонатів та інсталяцій. Над ними працювали команди з України, Канади, США, Польщі та Швеції. Тут є окремі великі виставки, присвячені історичним винаходам, наукам про людину, акустиці, оптиці та багатьом іншим видовищним та захоплюючим речам зі світу науки.

На початку жовтня разом із Наглядовою радою, яку я очолюю, ми презентували Музей науки президенту Володимиру Зеленському. Тоді він наголосив: такі музеї мають бути у кожному регіоні країни.

Також Указом Президента 2020-2021 навчальний рік оголошено роком математики. Ми маємо надію, що Музей математики ми відкриємо вже наступного року. Вже розроблена концепція Музею, визначені основні експозиційні локації, є перелік запланованих експонатів.

Крім цього, у планах є музей авіації та космонавтики, музей робототехніки – вони будуть орієнтовані на більш старших школярів та дорослих. Так на ВДНГ з’явиться повноцінне містечко науки.

Якщо ви все ще вагаєтесь, чи варто йти до Музею, або не можете знайти на нього час – я дуже раджу все ж знайти можливість, щоб його відвідати. Приходьте з дітьми, торкайтеся, досліджуйте та переживайте щиру радість від пізнання світу разом.

Освіта.ua
22.10.2020

Популярні блоги
Т. Єфімова: як і чому школа вбиває мотивацію в дітей Чому в школі досі знижують оцінки за відступи, неправильний запис і колір малюнка
О. Бобкова: участь в олімпіаді не має бути примусовою Життя і здоров’я дітей і вчителів є вищою цінністю, аніж результат у олімпіад
І. Лікарчук: олімпіади - традиція совкової освіти Жодним законом чи нормативним документом обов’язковість участі школи у олімпіадах не передбачена
О. Українець: ЗНО з літератури дійсно не потрібне Шкільна програма передбачає читання текстів і біографій, а не вивчення літератури, і це дві дуже різні речі
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Хоч щось позитивне.
Каwa
Поведіть Бабака і музей зразу розвалиться!! То могутній науковець і повадок командир!! Науку всю переведе на глину,,,
Свитязь
Для Каwa: нардєпа Бабаку на мило!!
Коментувати
Галина
Особливо радує ціна - 100 грн. Це для ДИТИНИ. Так ДЕРЖАВА турбується про дітей.
Юрий
Ну и как один музей " вплине" на всю страну? " Зацікавити дітей наукою" можно, если государство " повернётся лицом" до " позашкілля". Как раньше- было много технических кружков( при школах,а не только в Киеве один музей), где дети,даже из глубинки,могли развивать свои таланты. Оттуда вышло много инженеров,конструкторов... А сейчас... Кому это надо? Всё,что могут,- один музей...