С. Новікова: ЗНО з математики для вступників-медиків

При вступі на всі спеціальності галузі знань «Охорона здоров'я» другим предметом є математика

С. Новікова: ЗНО з математики для вступників-медиків

Автор: Світлана Новікова, начальник відділу змісту природничо-математичних навчальних предметів Українського центру оцінювання якості освіти.

Дочекалися Умов вступу… Чи може мені хтось притомно пояснити, чому на всі спеціальності галузі знань «Охорона здоров'я», зокрема «Фармація», «Стоматологія» і «Медицина», другим предметом є математика? Можливо тому, що рік математики?

У проєкті Умов вступу другим предметом була біологія. Передивилася порівняльну таблицю громадського обговорення й не побачила пропозиції поставити математику другим предметом. 

За останні 25 років другим предметом на медицину завжди була біологія, а на фармацію - хімія. Математику останні років 3-4 ставили третім предметом, хоча фізики і хімії достатньо для того, щоби зрозуміти, чи володіє претендент на здобуття вищої освіти математичною компетентністю.

У класах хіміко-біологічного профілю поглиблено вивчається хімія і біологія. Зазвичай випускники таких класів вступають у медичні й фармацевтичні заклади. А тепер, окрім біології і хімії, їм ще треба поглиблено вивчати математику.

Це черговий крок до знищення хіміко-біологічного профілю. І ми ще говоримо про природничо-математичну освіту, про STEM-освіту? Таким чином ми підтримуємо предмети природничого циклу?

Такі умови вступу із обов'язкової математики для випуску зробили її (математику) обов'язковою для вступу. 

Можливо, феномен вступу-2021 може пояснити профільне міністерство?

На офіційному сайті МОН не пояснення, а констатація факту: «Як і минулих років, у наступному році вступникам на лікарські спеціальності («Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія») для того щоб взяти участь у конкурсному відборі, потрібно буде мати щонайменше 150 балів із другого та третього конкурсних предметів. Однак ця вимога не буде поширюватися на тих, чий конкурсний бал буде вище 175. Обов’язковими предметами ЗНО для вступу на ці спеціальності буде українська мова та математика, а третім предметом вступник зможе обирати біологію, хімію або фізику».

Оригінал

Освіта.ua
16.10.2020

Популярні блоги
С. Новікова: ЗНО з математики для вступників-медиків При вступі на всі спеціальності галузі знань «Охорона здоров'я» другим предметом є математика
В. Громовий: в освіті вже пройдена межа незворотності Негативний відбір і зворотна селекція в освіті тривають, адже йдуть кращі, а «лава запасних» практично порожня
Є. Стадний: ідея збільшення ваги атестата хибна по суті Чим більше враховуватимуть атестат, тим меншими будуть шанси дітей з хорошими знаннями з суворіших шкіл
Д. Бабурін: реальність освіти за ширмою рейтингової шкали За ширмою рейтингової шкали 100-200, яку нам кожен рік презентує УЦОЯО, ховається реальний стан освіти в Україні
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виктория Владимирова
Якщо учень знає хімію та біологію, то він знає і математику. Крапка. Згодна з автором на 100%!
Господин
Для Виктория Владимирова: какое отношение имеет математика к биологии, дурочка?
Виктория Владимирова
Для Господин: Если ты идиот, то хоть не признавайся. Но, так и быть, проведу тебе ликбез: посчитать частоту аллелей по закону Харди-Вайнберга, посчитать вероятность наследования признака, посчитать процент кроссоверных гамет, посчитать продуктивность биогеоценоза, биомассу представителей цепи питания по правилу экологической пирамиды, посчитать процент азотистых основани и т. д. Хватит, придурок? Или продолжить? И заметь, я тебе ответила в той же манере, как ты обратился ко мне. Обычно, я человек вежливый. Но не с подобным быдлом.
Коментувати
Елена
Кто-то знает какой уровень надо будет сдавать по математике для медиков? В 21 году 2 уровня математики
Julia
Для Елена: Только поглиблений ривень! Стандарт сдают только для получения аттеста, поступить со стандартом нельзя НИКУДА!
Елена
Спасибо!
Коментувати
Роман
Пані Новікова говорить про ЗНО з математики на профільному рівні, а не про STEM- освіту без математики. Не треба перекручувати слова автора. А математика на профільному рівні вивчається 9 годин на тиждень. То ви вважаєте, що майбутні лікарі повинні в школі бути забиті математикою по вуха, при цьому хімію та біологію вивчаючи на рівні стандарту? Стандарт математика в природничому класі 3 години. Хіба не достатньо для отримання базових математичних знань майбутньому лікарю?Хай собі здають ДПА з математики, а ЗНО з профільних предметів.
Олена
Для Роман: Ні - недостатьньо, на привеликий жаль, в більшості випадків майбутні вступники не знають навіть арифметики. І математику майбутні лікарі здають на рівні стандарт, а не на профільному. Єдина наука, що розвиває мислення - МАТЕМАТИКА. А лікарю, вміння мислити, робити правильні висновки - ой як потрібно.
Роман
Та що ви кажете? Одна математика розвиває мислення! Ні хімія, ні біологія мислення не розвиває? І не вчать ці науки робити висновки? Примітивні думки примітивного вчителя...
Роман
Для Олена: Цього року, щоб пройти поріг з математики, потрібно було набрати 9 балів, це на рівні сліпого вгадування. Спробуйте сліпо навгадувати прохідний бал з хімії. Дуже рекомендую, крім профільних знань, потрібно вміти робити розрахунки і робити правильні висновки. Спробуйте виконати хоч одне завдання, маючи лише знання з математики.А відносно арифметики, то чому ж ви їх навчаєте 11 років, що вчителям фізики та хімії приходиться на уроках вчити ділити та множити?
Коментувати
вопрос
Все медики, медики. А кто может объяснить - почему на IT специальности нужно сдавать не информатику, а Бог знает что?
Val
Для вопрос: На IT учатся сами для себя. Покупать там экзамены и дипломы не имеет особого смысла, т.к. в данной сфере ценны сугубо навыки и опыт работы. В медицине же все немного иначе, есть целы семейные династии, которые всеми силами пытаются пропихнуть зачастую недалеких отпрысков в семейную сферу, тем самым ухудшая и так невысокий уровень отечественной медицины. Поэтому, здесь надо ставить как можно больше "предохранителей". Уже есть 3 крока, вступительные балы не ниже 150, теперь будет и математика.
Коментувати
L
Полностью согласна с автором статьи. ЗНО по химии с этого года стало более сложным, необходимо решить 14 задач. Без математического мышления этого сделать невозможно. Будущему врачу необходимо понимание биохимии и биофизики, а не знание логарифмов и объемов геометрических фигур. Практически каждый год МОН меняет предметы ЗНО именно на медспециальности, и предугадать практически невозможно. Кому, что взбредёт в голову. Такое ощущение, что происходит решение проблемы с математикой за счет родителей. Потом покажем плохие результаты PISA по естественным наукам и тогда везде поставят ЗНО по химии и физике.
???
Дивно, що пані Новікова з такими поглядами працює начальником відділу змісту природничо-математичних навчальних предметів Українського центру оцінювання якості освіти. Цікаво, як вона собі уявляє STEM-освіту без математики. Можливо, це може пояснити профільне міністерство?
учитель
Какое неуважение показывает эта Новикова к посетителям сайта: села, отвернулась еще и лицо рукой подперла. Ни ума, ни совести - только одно умеем - проверять!
Анна
Так уберите у медиков украинский и историю/английский - уже на сколько легче будет! А из экзамена по математике убрать геометрию. Для изучения химических и физических процессов достаточно алгебры! Итого к сдаче: алгебра, химия, физика, биология - вот это врач!
за державу
Для Аня: А якою мовою вони будуть навчатися в Україні, латиною? Може прибрати твій коментар, розумниця? А історію вилучили - уважніше читай.
Анна
Для за державу обидно: То есть, исходя из вашей логики, выпускники школ не знают украинского языка? Не смешите! Хотя, учиться они будут все равно на русском))) А вот латина медикам действительно нужна. В спецлицеях она изучается. И логичнее именно латину вынести на ЗНО для медиков. История или английский идут третьим предметом. А за "розумницу" спасибо.
за державу
Для Аня: Так вони можуть не знати української мови, якою ведеться навчання у ЗВО. Тому ЗВО має це перевірити, як це роблять у будь якій державі, навіть у тій, на мові якої ви пишете. ЗНО це іспит на вступ. Якщо дитина не бажає вступати, ЗНО не потрібне. Латину навчають в ЗВО, тому це не потрібно. Знання з хімії та біології потрібні, і така можливість продемонструвати їх надається за вибором. Тому не видавайте ваші особисті бажання за дійсність. Я взагалі не розумію, чому навчають у сучасній школі? І вони мають навчатися українською. Повідомте мовному омбудсмену, якщо це не так.
Коментувати
Владимир Белый
Математика і мови є головними індикаторами рівня інтелекту особи. Якось французький ліцеїст у ході бесіди щодо того, до якої професії він готується на моє зауваження, що для вступу на ветеринара треба мати найвищі бали з біології зауважив: "Ні, з математики. Біологією нас потім будуть навантажувати по саму зав’язку".
Оракул
Для Владимир Белый: Існування усіляких індикаторів рівня інтелекту - це маячня, бо ніхто не знає, що це таке. А тому вимірювати те, про що майже нічого не знаєш - псевдонаука.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!