І. Совсун: уряд не підготував університети до навчання

Чи є якісь рекомендації для роботи університету під час пандемії? Є, і ними користується весь світ, крім нас

І. Совсун: уряд не підготував університети до навчання

Автор: Інна Совсун, народний депутат України.

Міносвіти вирішило знову повернути університети до дистанційного навчання. Офіційно — лише на місяць, але по факту — точно невідомо. Це — результат бездіяльності уряду, який мав би подбати про безпечну освіту під час пандемії.

Але що зробив уряд? Скільки грошей виділив уряд з ковідного фонду для шкіл? Ніскільки! А скільки грошей для університетів? Стільки ж — тобто нуль! Скільки для садочків? Також нуль. Скільки грошей виділили для дистанційного навчання? Знову ж таки — нуль!

Жодної копійки не виділили на безпечне навчання у школах та університетах. І тепер усі викладачі та студенти мають заплатити важку ціну за таке недолуге управління уряду, ризикуючи своїм здоров’ям та якістю освіти.

Чи допоміг уряд студентам з тестуванням на COVID-19? Ні, не допоміг. Чи зробив тестування доступним? Відповідь — також ні.

Протягом семи місяців уряд не зміг підготувати українські університети до навчання. Спершу — усіх повністю перевели на дистанційне навчання, потім так само різко — перевели на повноцінне офлайн-навчання. Натомість у світі зараз практикують змішане навчання з меншими групами та розкладом, який мінімізує контакти студентів та викладачів (коли групи вчаться по черзі; частина занять проходить онлайн, а офлайн - лише ті, які не можливо якісно організувати дистанційно, як от лабораторні роботи). Чому так само не зробили в Україні? Тому що немає адекватного управління процесом на національному рівні.

Чи є якісь рекомендації для роботи університету? Є, і ними користується весь світ, крім нас.

Що потрібно було зробити:

  • Створити чіткі рекомендації для університетів та шкіл щодо правил безпеки під час пандемії COVID-19. Зокрема — детальний план дій, якщо ознаки хвороби з’являться у студентів чи викладачів.
  • Виділити гроші для того, щоб створити безпечні умови для навчання та роботи, зокрема — облаштувати пункти тестування на COVID-19 в університетах. Вони є у більшості університетів у розвинених країнах. А в Гарварді студенти та викладачі самі собі можуть робити тести!
  • Постійно моніторити ситуацію в кожному закладі. Тоді можна було не закривати всі університети одразу, а лише ті, де є спалах COVID-19.
  • Виділити гроші на дистанційне або змішане навчання — на онлайн-платформи, віртуальні лабораторії, технічне забезпечення для викладачів та на доступ до онлайн-навчання для малозабезпечених студентів (гранти на комп’ютери для тих, у кого немає змоги купити їх самостійно).
  • Запустити інформаційну кампанію — з чітким поясненням правил поведінки, телефоном для консультацій та адресою медичного центру.

* * *

Фото - з Euronews, Cecilia Fabiano/LaPresse via AP

Оригінал

Освіта.ua
13.10.2020

Популярні блоги
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Тетяна Сердечна: зарплати у вчителів мають бути різні Є шанс, що колись держава буде в змозі оплачувати роботу людей, які працюють із її майбутнім
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Прогресуюча дегенрація освіти вже дала свої плоди.
Кандиба С. С.
Фракція Голосу- це чистий проект західних спецслужб, що фінансуються соросовим фондом. До цього була Самопоміч. А Сорос «заробляє» в Украіні. Це кучка молодих падлючок , антиукраінських агентів впливу. На жаль , іх частина є в партіі Єс Пороха , є в Зе. Вони сотворили план розвалу освіти,на турборежимі пропхнули цей план в закони, стриножили нового міністра, саботують наведення порядку . Іх діяльність слід розслідувати і судити цих вишкребків.
Катеринка
Для Кандиба С. С.: просто как юнные вредители! С деформированной совестью.
Коментувати
читач
Пані Совсун далека від школи і від університетів. Якщо критикувати, то потрібно вникнути хоч частково в систему освіти. Чи має пані Совсун і її партія "Голос" хоч найменше поняття, як відбувається зараз навчання на місцях. Що уміють, то тільки поливати брудом владу. А де їхній результат роботи? А самі не при владі? А їхня фракція не займається бездіяльністю? Напевне тому і С.Вакарчук не витримав таких некомпетентних людей у своєму оточенні...
Цшлома
Для читач: у Вакарчука давно не всі дома
Коментувати
Володимир
Крадуть багато.
Садо₴ий
Совсун- це ходячий плагіат, бо в голові жодноі своєі думки. Все робить по Інструкціі, безрозуму. Говорить, говорить, але не думає...
СуньСов
Совсун добре знає, що уряд не має готувати ун-ти до навчання, бо вони автономні, та й це не завдання уряду, але безсовісна політиканша обрала нахабний стиль і робить свої заяви!
Я
В Гарвард студенти в громадському транспорті не їздять. Яке навчання ? 60км. від Києва не надають гуртожитки. І діти їдунать в заповнених електричках. Електричок мінімум. Скоротили при карантині. в
Імя
Пані Соросун, це все тому, що саме Ви і ваші товариші впровадили автономію вузів - тепер міністерство нічого не може вказувати і забороняти вузам. Цей хаос і безладдя створили саме ви. Саме через вас викладачі стали рабами без захисту і підтримки держави.
Ганьба Бабаку
Директори і ректори, професори і викладачі!! Депутат Бабак запропонував на 800 млнгрн зменшити витрати в бюджеті на протипожежну безпеку і ремонт гуртожитків?! А що про горе в Одесі цей зе- соросок забув? Що робити студентам коледжів,пту і універів?? І отаке горе Президент називає професіоналом, в чому?
Черкаси
Для Ганьба Бабаку: нардепи- тормозять зміни від міністра, дивно що із однієї політсили??
Коментувати
Юрист
Ганьба Бабаку!!‘цей ректорський знахабнілий синок вирішив скласти корупційну схему - забрати кошти бюджету з Мон і самому з прихвоснями їх розкрадати! Начхати Зе депутатам на принцип розподілу влад - вони із Стадним вирішили заробити! А де ДБР ? Генпрокурор??
за державу
Для Юрист: А чому зі Стадним, а не шкалєтою?
Становий О.
Бо Шкарлет за Украіну, а Бабак за Польщу із Рімерикою
Коментувати
Антиголос
Совсунихо, не позорся, не ганьбися!!! Автономні внз без тебе борються із Covid. І ніякий уряд ніколи нікого не готував. А скажи як ти вставляєш палки в колеса міністру, весь час брудом обливаєш??!! Фракцію СОРОСА -ГОЛОСА люди проклинають. Зрадники!!!
за державу
Для Антиголос: А ти ще якісь слова вивчив крім сорос, децл?
Коментувати
Скептик
Схоже на передвиборчу кампанію. Потрібно ставити реальні завдання, а не популістські. Існують сумніви, що пункти тестування на covid існують в ВР і в самому уряді і у нас занадто багато університетів. Теж саме з грантами на комп’ютери. Який власник обладнання дозволить використовувати його вдома? Яка інформаційна кампанія ще вам потрібна? Навіть захворілих в лікарні не беруть. Молодь навіть не хоче одягати маски. А вони є основним джерелом розповсюдження згідно інформації ВООЗ. Ви часом не захворіли?
Eric
Пожалуй,впервые соглашаюсь с каждым словом Совсун. Эта зелёная плесень( наш уряд) заняты только разворовыванием того,что осталось от СССР,а также отрабатывает деньги,полученные от заграницы за такой экстренный геноцид украинского народа,куда уж им думать об организации дистанционки или о наших детях! Их дети живут,отдыхают,лечатся,жируют не здесь!