В. Бєлий: е-журнал позбавить освіту бюрократичного баласту

Як електронний підручник не є копією паперового, так і е-журнал не має бути копією паперового

В. Бєлий: е-журнал позбавить освіту бюрократичного баласту

Автор: Володимир Бєлий, екс-заступник директора з НВР, фізико-технічний ліцей м. Херсона.

Як електронний підручник не є копією паперового, так і е-журнал не має бути копією паперового, а тому:

  • автоматом у вчителів відпадає потреба записувати теми уроків;
  • фіксацію відсутності учня на уроці має робити не вчитель прямим виходом у мережу під час уроку.

Це зона відповідальності секретаріату адміністрації закладу, яка має організувати спеціальний функціонал паперового «бігунка», за який відповідає староста класу, а вчитель мельком лише те контролює, щоб з нього оперативно вносити до е-бази закладу. Адже учні наповнюють заклад, як і вчителі, і саме він (заклад) має слідкувати за дисципліною праці.

Вчитель має працювати з учнями у вільному від цієї рутини режимі як педагогічний, а не процедурний працівник.

При цьому:

  • поточні оцінки «з місця» чи «біля дошки» взагалі не ставляться, а стовпчик оцінок за планові письмові тематичні атестації з'являється в е-журналі у ході їх перевірки: оцінка на листочку учня і відразу - оцінка в е-журнал;
  • у кінці семестру вчитель вносить до табеля учня поруч з підсумковою оцінкою, яка там з'являється автоматично, свій словесний коментар щодо прогресу/регресу у ставленні учня до навчання.

Всього-то й рутинних турбот.

Повідомлення батькам про проступки їхньої дитини робить не вчитель, а вихователь / тьютор / куратор під керівництвом заступника директора з позаурочної роботи закладу (не хочу писати - виховної).

При цьому інститут класних керівників у формі поєднання з учителюванням після введення е-журналу випарується як роса на сонці, бо є радянським анахронізмом.

Звісно, якщо більшість вчителів та менеджерів освіти не забажають повернення у ті часи.

Невже освітянська спільнота не за прозорість, відкритість, стандарти рівних підходів та ще й зі звільненням від паперової бюрократії, чи проти?

Е-журнал взагалі зніме купу існуючого бюрократичного баласту тим, що тільки письмові роботи тематичних атестацій стануть, як те давно у закордонних навчальних закладах, документом суворої звітності про виконання предметних програм і планів. Саме ці роботи на окремих листках прошиваються в адміністрації після оцінювання вчителем, апеляцій оцінок учнями/батьками і там зберігаються.

Тому-то «там» і дисципліна, порядність у сегменті оцінювання та практична відсутність списування/плагіату.

До речі, чому я б радів за українську освітню спільноту учнів, батьків та вчителів з впровадження е-журналів замість паперових?

Тому, що три роки контрактної роботи за кордоном, де про паперові класні журнали ніхто не знав, не покидають пам’ять з причини великої від того приємності.

Оригінал

Освіта.ua
08.10.2020

Популярні блоги
С. Новікова: ЗНО з математики для вступників-медиків При вступі на всі спеціальності галузі знань «Охорона здоров'я» другим предметом є математика
В. Громовий: в освіті вже пройдена межа незворотності Негативний відбір і зворотна селекція в освіті тривають, адже йдуть кращі, а «лава запасних» практично порожня
Є. Стадний: ідея збільшення ваги атестата хибна по суті Чим більше враховуватимуть атестат, тим меншими будуть шанси дітей з хорошими знаннями з суворіших шкіл
Д. Бабурін: реальність освіти за ширмою рейтингової шкали За ширмою рейтингової шкали 100-200, яку нам кожен рік презентує УЦОЯО, ховається реальний стан освіти в Україні
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Файно.
Sergik
Шановний Володимире! Потрібно наймати ціле стадо кураторів! А бюджет потягне? "Єдина школа" працює з такими глюками, що просто жах. Бюрократичної роботи лише додасться. Сервер бази даної витримає? Розробники електронних журналів висмокчуть з держави більше, ніж паперових (ІСУО) Вам цих аргументів достатньо?
Павлович
Повірте моєму досвіду: буде і електронний журнал, і паперовий. Бо інакше ніяк не можна пояснити існування поряд з електронними версіями звітів ЗНЗ-1,РВК-83 та інших їх паперових двійників,які школи заповняють,надсилають.... а потім...друкують,директори підписують і тягнуть до відділів освіти. Ну і на додачу: друк журналів-прибуткова справа...
Ольга
У нашій школі інтернет тільки на адміністративному компютері. Скільки часу буде чекати вчитель своєї черги?
Світлана
У нашому селі вже третій день перебої зі світлом ( щось там ламається). Як працювати з е-журналом в такому разі?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!