І. Совсун: плагіат - ознака викривленого компасу моралі

Плагіат – це відсутність етичних принципів, які є ключовими для людей, які збираються керувати країною

І. Совсун: плагіат - ознака викривленого компасу моралі

Автор: Інна Совсун, народний депутатка України від фракції «Голос», заступниця голови партії «Голос». Перша заступниця міністра освіти та науки України (2014-2016).

Сьогодні освітній комітет підтримав мій законопроект, яким я пропоную заборонити займати посади очільників закладів освіти та міністрів плагіаторам.

Тепер слово – за Верховною Радою!

Чому це важливо? Плагіатор - це не просто людина, яка не спромоглася виконати вимоги освітньої програми та дотримуватися правил наукового дослідження.

Плагіат - ознака викривленого морального компасу, відсутності етичних принципів, які є ключовими для людей, які збираються керувати країною, а також тих, хто у закладах освіти має відповідати серед іншого за боротьбу з порушеннями академічної доброчесності.

Сподіваюся, у залі законопроект також підтримають, і науковий ступінь нарешті перестане бути модним аксесуаром можновладців, а недоброчесні особи не матимуть доступу до управління країною.

Оригінал

Освіта.ua
16.09.2020

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
за державу
Чому не додали туди ректорів, деканів та завідувачів кафедри? Якщо він/вона/воно плагіатор - не можна обіймати таку посаду автоматично!
Поясніть
Не факт що людина яка займається наукою(науковими роботами),що вона може керувати!?Я ще такого не бачила.Я бачила таке:якщо розумна людина -професор,дисертації і тому подібне,як керівник-він ніякий!Може я і не права,може комусь зустрічалися розумні лисі сиві в окулярах дядьки які порпаються в книжках,пишуть статті ,захищаються і одночасно сидять в кабінеті і вирішують справи вишу особливо в молодому віці-ото люди працюють!-все встигають. А останній абзац,погоджуюсь,нехай кожен робить сво роботу:одні-нехай займаються наукою,а інші-нехай керують,а ступінь немає бути перешкодою до управління державою,чи керівними посадами.Людина має мати відповідну освіту для даної посади,а не так як було:Луценко,Супрун і має бути людина яка є громадянином України,а не всі позбирані майже з цілого світу,і їм зарплати рахують не наші а закордонні,наших людей немає? А на рахунок управління країною,це на крісло президента?,мається на увазі-це вже треба дисертації мати?,щось мені не зрозуміло,чи ви вже перегинаєте палицю? Краще законопроект прийняти,щоб всякі "грамотєї"такі як Тищенко,Дрочуни до влади не йшли-вони хіба що ...- немає слів!
Вован
Для Поясніть: На мою думку,краще Хреновий плагіатор-вчений, аніж абсолютно безграмотні (бо без конкретної освіти) новосади та їм подібні.
за державу
Для Поясніть: А чим керують? Наукою? Хіба можна довірити тому, хто керував (пас) коровами - керувати наукою без розуміння чим він керує? Що куриш?
Поясніть
Для за державу:ти не обурений,слідкуй за собою!Сидиш в освіті на всіх маєш!,скажи що ти зробив для освіти?В тебе плагіаті не має?Добре що до Новосад,Гриневич ніяких притензій!Якщо людина вчилася у ВНЗ працює за спеціальністю то про які корови йде мова?-ти вже йди пасти корови,скільки будеш бачити когось на себе подивись!Лишись травки хринь розказуєш!
Коментувати
Де воно взялось?
Совсунка - це ісчадіє ада, непорядна стряпуха, аморальна особа і підла людинка. Хороший закон для іі візаві Квіта- в нього виявлено плагіат. Супер!
Антісорос
А як щодо Лілії Гриневич, спійманої не раз на плагіаті зі студентських сайтів рефератів? Чи у зажерливих соросят, як завжди, це "нога того, кого нужно нога".
8Р
Для Антісорос: її не стануть чіпати, вона зараз не в боротьбі за кошти від освіти, вона зараз просто проректор педвишу районного масштабу :) тих, хто поза боротьбою за кошти освіти не чіпають. Справедливість сама по собі молодим квітовим бюрократам не цікава, вона потрібна як інструмент в боротьбі за шмат освітнього пирога.
Коментувати