Р. Грищук: щодо проживання студентів у гуртожитках

Університет не може студентів до чогось змусити, а от провести інформаційну роботу виші можуть

Р. Грищук: щодо проживання студентів у гуртожитках

Автор: Роман Грищук, народний депутат України від фракції Політичної партії «Слуга Народу», член Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

Підсумки зустрічі щодо умов проживання студентів в гуртожитках під час карантину.

Вийшов лонгрід, але питання правда важливе.

Дякую за зустріч представникам університетів, Держспоживслужби, МОЗ, Андрію Вітренку, Валентину Мондриївському.

Виокремлю три проблеми:

1. Немає чіткого зрозумілого алгоритму дій для університетів.

2. Немає алгоритму для студентів. Кілька разів звучало від представників університетів, що лікарів немає, бо немає студентських лікарень і ставки медика в універі.

3. Де брати фінансування на додаткові заходи.

Давайте по черзі. Почнемо зі студентів.

Студенти - такі ж самі громадяни України, свідомі й дорослі. Університет не може їх до чогось змусити. І МОН не може. А от провести інформаційну роботу університети можуть. Студенти щонайменше 4 роки житимуть в Києві. Тому декларації з сімейними лікарями зручніше підписати в Києві. Це неправда, що немає сімейників. Студенти НАУ і КПІ, наприклад, спеціально для вас зайшов на сайт helsi.me - на Комарова 3 і Солом'янській 17 є лікарі, оберіть свого і підпишіть декларацію.

Для чого підписувати декларацію?

Для того щоб тести на ковід і лікування в разі чого було безкоштовним. Вам не треба робити тести на прохання коменданта гуртожитку, тільки за направленням лікаря.

Йдемо далі. Що робити університетам?

Найперше - антисептики, маски, контейнери для використаних масок, контроль температури. Так, на це поки що гроші треба виділити з бюджету університету. Можна взяти приклад з НАУ, вони змогли домовитися з Китаєм про гуманітарну допомогу. На наступний рік у нас з МОН задача добитися виділення окремої статті видатків для забезпечення безпеки в закладах освіти. Я до прем'єра і щодо фінансування з ковідного фонду на цей рік звертався, але поки кабмін нічого хорошого не відповідає.

Багато питань було про ізолятори в гуртожитках. МОЗ дає однозначну відповідь, що в рекомендаціях санітарного лікаря не йде мова про ізолятори для проживання хворих студентів чи студентів, що чекають на результати тестування. Ізолятор - це кімната, де знаходиться студент сам, після того, як у нього виявили температуру, до консультації лікаря.

Тобто алгоритм роботи з потенційно хворими наступний - на вході в гуртожиток чи корпус вимірюється температура. Якщо вона підвищена, студент ізолюється тут на місці, телефонує сімейному лікарю для отримання консультації. Далі всі діють відповідно до рекомендацій лікаря. Лікар може сказати, що немає причин переживати, а може направити на госпіталізацію чи тестування. Університети - не лікарні, вони студентів не госпіталізують.

Одне з проблемних питань - це обсерватори. Якщо студент не підлягає госпіталізації, але має пройти тест, і лікар вирішує відправити його на обсервацію, то...

У Києві є лише обсерватори для тих, хто приїздить з інших країн. Над вирішенням цього питання будемо спільно думати з містом, МОН і університетами. Поки що Держпродспоживслужба запевняє, що студентів є куди розміщувати в лікарнях, потреби закривати на обсервацію гуртожитки повністю чи частково в жодному університеті нема, крім спалаху в 12 гуртожитку КПІ. Далі будемо працювати над вирішенням питання.

Університети мають автономію, тобто кожен університет з врахуванням своїх особливостей може розписати сценарії дій для студентів, викладачів, деканів, гуртожитків. Але я все-таки думаю, що МОН варто такі рекомендовані сценарії прописати, щоб не було перегинів, як з непоселенням в КПІ.

Про Держпродспоживслужбу. Я думаю, на зустрічі всі дійшли згоди, що каральних органів достатньо і без Держпродспоживслужби. Зараз максимальна задача - допомогти всім випрацювати план дій. Не покарати! Не шукати, кого оштрафувати.

Наостанок.

Ми не вбережемо всіх студентів від хвороби. Вони ходять у магазини, їздять у маршрутках. Але грамотними, організованими чіткими і спланованими діями ми можемо мінімізувати небезпеку для них.

Всім здоров'я.

П.С. я бачив коментарі на стрімі з засідання про місця для поселення в НАУ і про орендарів не студентів. Домовилися і з НАУ, і з КПІ про окрему зустріч про коронавірус, все проговоримо, напрацюємо детальні рекомендації.

Оригінал

Освіта.ua
10.09.2020

Популярні блоги
Іван Осадчий: про оцінювання учнів 5 класів НУШ За пропонованим у Методичних рекомендаціях підходом неможливо виставити оцінки за семестр
М. Гриньова: виховуємо ще одне покоління, яке не читає Нашим учням треба давати медаль за відвагу, бо толерантно терплять усі хвороби нашої освітньої системи
І. Лікарчук: чиновники не уявляють життя без олімпіад Життя змінюється, формується абсолютно нова суспільна ментальність, а в батьків отих олімпіад – «скрєпи»
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Правник
Коментар цього зе- депутата - це оцінки лунатика, який нічого не тямить, не може і не здатний... Нахрена знищили студполіклініку? Терплять ворюгу Кличка, його банду/?
Студент
Из этой говорильни понятно одно, что студентам за зе-команду на местных выборах голосовать нельзя, денег нет, но вы типа держитесь, у Китая гуманитарку просите, а нахрен нам такая Ненька, что мы должны за антисептиками с протянутой рукой ходить.
Правда
Позакрывали благодаря реформе Супрун студенческие поликлиники, дебилы. А может вы считаете удобным возможность студенту заключить договор только с одним врачом? Кто-то об этом подумал? Студенты на 2 дома живут, на 2 города. Если заключил договор в Киеве, а в условиях карантина сидишь на дистанционке дома в Николаеве или наоборот! Это удобно? Это нормально? Или приехал на выходные домой и заболел что делать, если твой семейник в Киеве? Или у нас студенты имеют огромные стипендии, чтоб лечиться платно?