Є. Стадний: вчителі та школярі так жити не можуть

Третина країни точно не буде ходити до школи, а можливо, більше - діти на пальцях будуть вчитись?

Є. Стадний: вчителі та школярі так жити не можуть

Автор: Єгор Стадний, екс-заступник міністра освіти й науки.

У мене таке відчуття огиди від вчорашніх відповідей тимчасово поставленого міністра освіти. Я би не зміг так триматись, як Іванна Коберник.

Навіть переказувати то все не буду, ви, певно, і так бачили.

У мене лише питання до прем'єра Дениса Шмигаля: вам комфортно з таким працювати? Я розумію, що геть не ви підбирали такого міністра освіти, але це саме ви його подавали на уряд. Ви сказали, що в нього три місяці. Може, не треба так довго чекати? Ви ж бачите, що ви не пройдете з ним бюджетний процес. З усього, що вчора сказав т.в.о., поміж нікчемних насмішок та принижень, прозвучало лише одне по суті - МОН підготувало проект змін до шостої постанови, очевидно, щоб доповнити статті, на які можна витрачати залишки освітньої субвенції.

3 вересня тимчасовий очільник МОН каже, що було підготовлено зміни. Не 3 липня і навіть не 3 серпня. Ви ж усі розумієте, що діти вже пішли до школи. Ви розумієте, що зараз цей проект мають в авралі погодити Мінфін та інші міністерства. Після змін ще будуть закупівлі та постачання. Коли вчителі та учні отримають забезпечення? У листопаді? Це про вчасність рішень, які вам пропонують.

І це ми взагалі якось минули фазу аналізу та прогнозування впливу такого рішення? Знаєте, чому? Бо його зараз не роблять в МОН.

Спробуємо забігти наперед? Що з матеріально-технічною базою, що ноутбуками та планшетами для дітей, що з інтернетом, що з навчальними матеріалами - пане прем'єре, це все також купляється за ці залишки. Чи ви думаєте, що школи ще довго будуть відкритими? Ми вже невдовзі перетнемо 3 тисячі, у жовтні перетнемо 4 тисячі на день. У вас третина країни точно не буде ходити до школи, а можливо, більше. Діти на пальцях будуть вчитись, забирати комп'ютери та телефони у батьків?

Ще одне, пане прем'єре: а вас не дивує, звідки беруться залишки? Ви ж питання оплати праці вчителів збираєтесь вирішувати? Це ж правда дещо дивно, коли у нас водночас і зарплата мізерна, і залишки субвенції (яка на цю зарплату йде) щороку зростають? Найгірший сценарій, якщо зараз знову будуть економити на зарплаті, щоб з 1 січня мати залишки...

Пане прем'єре, можливо, сам уряд і може жити сьогоднішнім днем, бо, як мені доводилось чути, «ніхто не знає, що буде завтра» і «жодні прогнози не працюють», але вчителі та школярі так не можуть жити.

Оригінал

Освіта.ua
04.09.2020

Популярні блоги
В. Громовий: в освіті вже пройдена межа незворотності Негативний відбір і зворотна селекція в освіті тривають, адже йдуть кращі, а «лава запасних» практично порожня
Є. Стадний: ідея збільшення ваги атестата хибна по суті Чим більше враховуватимуть атестат, тим меншими будуть шанси дітей з хорошими знаннями з суворіших шкіл
Д. Бабурін: реальність освіти за ширмою рейтингової шкали За ширмою рейтингової шкали 100-200, яку нам кожен рік презентує УЦОЯО, ховається реальний стан освіти в Україні
В. Громовий: як врятувати освіту від остаточного розвалу Як викликати шалену ненависть, але врятувати шкільну освіту від остаточного розвалу
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Поясніть
А в мене питання до вас Стадний-ви були заступником,зараз бачите недоліки Шкарлета,скажіть що саме ви зробили для освіти?,для школи,для університету-де це все можна прочитати?Соломинку в чужому оці кожен бачить,а бревно в свому-нікому не заважає!
Стадоєгорка
Для Поясніть: доповідаю-« накосив» на квартирку та авто за півроку в Мон.
Людина працює
Для Стадоєгорка:це чисто українець-патрійот!Попрацював на освіту на 12 баліа,можна комусь лапшу вішати!Коли це все закінчеться і ті патріоти не будуть на когось срати,а покажуть що вони зробили.Не можливо з добрим апетитом свиню від корита відігнати.
Коментувати
Дементій
Мені огидно читати, бачити Стадного. Нічого за душею не має, а паплюжить Шкарлета. Він же знає , що лише місцева влада відповідає за школу.
за державу
Для Дементій: Десь я вже таке чув? Згадав "мені болить за Україну" (невиліковно хвора на ковід). Це САМ ТВО чи підлабузник написав?
Коментувати
Алекс
Всі тріпаються і тріпаються,а у нас ,в селі ,як не було нового для нуш,так і нема,а інтернет -це просто береш з дому свій ноутбук,модем,ставиш,збираєш всю школу,якщо якийсь великий захід і всі ми дивимось,ніби 90-ті знаєте. Ніхто ні те щоб на ремонт щось дати, а самі за свої кошти,а вони виступають лише один перед одним.Коли ж ви всі особисто приїдете в села,чи ви й не знаєте,що є така місцевість?
Ображена
У вчителів забирають всі законні доплати, тобто вчитель роботу робить, а оплату праці не одержує. А потім залишки, за які отримують премії. Такі реалії сьогодення. І біля влади одні хами і невігласи, яким неможливо щось пояснити.
Климент
Для Ображена: треба згадати 1991 рік, коли ми відмовились від справедливості і рівності
Коментувати
Для  Аліна
Для Аліна: Ви подружка Совсун, чи Новосад, чи може Стадного. Нехай Стадний відзвітує що він зробив. І доречі люди не шиплять.
Ось- ось
Стадний , щоб не писав , є убогим кадром. Дилетант і заздрісник. Ні те ні се!! Таких до влади пускати не можна. Тільки і думає про заробіток.
совесть
І всі мовчать про забезпечення новими підручниками школярів. Залишається сподіватися, що з цим вперше за роки незалежності все в порядку. І хай що кажуть, гарний підручник під час ізоляції, поганого інтернету чи його відсутності - найкраще, що може допомогти не випасти з системного опанування новим навчальним матеріалом. І чому не звітують про це керманичі галузі?
гість
ексів слухати і читати нічого, вони екси, самі нічого не зробили, але наводити критику специ
Аліна
Не шипіть там, правильно каже. Ціле літо було, шоб на глянц все відпрацювати, всім забезпечити, всіх вчителів навчити працювати в різних режимах. Можна було гори перевернути від березня.
...
Для Аліна: правильно каже? А чому ж тоді він з березня по липень НІЧОГО не відпрацював, не забезпечив і жодної гори для вчителів і дітей не перевернув перебуваючи (бо роботою це не назвеш) на посаді в МОН.
Коментувати
Вчитель
Щось не дає спокою Єгорові і його славнозвісним соратницям. Що б не відбувалось з ініціативи МОН - все буде не так. Критики, які самі дуже далекі від проблем освіти, бо не працювали ні вчителями, ні викладачами. Остогидли.
Для вчитель
Для Вчитель: Підтримую на 100%. Але ж у них немаж розуму навіть на нормальну конструктивну критику. Те що не зробили самі, тепер звинувачують Шкарлета. Мабуть соросівські стипендіати усі такі недолугі. Чогось забулось як при Квітові і Совсун діти зимою сиділи по 3 місяці на канікулах, а потім сиділи в аудиторіях в яких температура була 11 градусів. А Єгорка як їздив по закладам освіти двох слів не могло зв’язати, що також викликало почуття огиди. А це, ОЙ, розговорився. Чи може хтось написав за нього
Коментувати
Якось так
Пан Єгорчик спробував повчати недосвідчених прем’єр-міністра і т.в.о. міністра, який його вигнав (попри формальну відставку) щодо бюджетування. І ніби все правильно сказав про тривалі процедури погодження урядових рішень і ще триваліші терміни тендерів для закупівель. Але вкінці голосно сів у калюжу. Бо, якби Єгорка мав хоча б один рік стажу державної служби чи обіймання політичної посади заступника міністра, то знав би, що вся економія, яка не витрачена до 31 грудня (а в минулому році ще в здається в першій декаді грудня були заморожені всі виплати окрім зарплати і комуналки) "пробачається" і забирається з рахунків назад в бюджет. Звучить дико, але такі реалії держуправління. І, як бонус в наступному році асигнування розпорядника бюджетних коштів з державного бюджету зменшуються на суму такої "економії". Тому ніяких залишків 1 січня не може бути апріорі. Я вже мовчу, що ці проекти Постанов КМУ мав би запустити Єгорка ще перебуваючи на своїй попередній посаді в МОН.
Андрій
Для Якось так: не може бути залишків? Ви школу ближче кілометра бачили? Я працюю 24 роки, і у моїй т у сусідніх щороку залишки у Київ повертаються.
Якось так
Для Андрій: так я ж про те і кажу, що в адекватного, компетентного керівника школи, департаменту, МДА, міністерства залишків на кінець року не залишається. Бувають звичайно випадки, коли гроші кидаються на рахунок в 20 числах грудня в розрахунку, що їх не встигнуть освоїти, але це окрема історія.
Папа Джон
))) Наша школа за сутки полляма освоила. Мастерство не пропьешь!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!