Г. Новосад: на освіту виділено 0 грн з фонду протидії covid-19

Завтра учні прийдуть до школи, якій уряд чомусь не захотів виділити коштів для забезпечення заходів безпеки

Г. Новосад: на освіту виділено 0 грн з фонду протидії covid-19

Автор: Ганна Новосад, екс-міністр освіти і науки України.

Завтра перше вересня. На систему освіти виділено 00,00 грн з фонду протидії covid-19 (забрано в нього з освіти навесні 5 млрд грн). Може, ще встигнуть?

Тільки школа - це 443 тисячі педагогічних працівників (з них 70 000 пенсіонери), більш як 4 мільйони учнів.

Завтра більшість з них прийде до школи. До школи, якій уряд чомусь не захотів виділити коштів для забезпечення заходів безпеки та матеріальної підтримки педагогів.

Як виконати рекомендацію МОЗ/МОН про поділ класів, якщо кошти пораховані і видані на з/п одного вчителя одного класу? Усьому засновники шкіл мають дати раду самі.

Якщо ж у якийсь момент ми всі знову повернемось до жорсткішого карантину і навчання дистанційно, то, як це завжди буває, постраждають найбільше ті, хто і так страждає від соціально-економічної нерівності і обмеженішого доступу до якісної освіти. Зокрема, 1,2 мільйони дітей з сільських шкіл, для яких дистанційне навчання може означати відсутність будь-якого навчання.

Знаєте, що мене найбільше дивує в цьому всьому? Що не те, щоб шукали, шукали кошти і не знайшли. А те, що навіть не обговорювали.

Оригінал

Освіта.ua
31.08.2020

Популярні блоги
І. Лікарчук: вчитися мають ті, хто хоче здобути освіту Повна загальна середня освіта повинна бути не обов’язковою, а загальнодоступною
Д. Ламза: ніхто не хоче йти в освіту або школа без учителів Від Кабінету Міністрів немає жодних дій щодо підвищення значимості професії вчителя
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Жашків- Кий
Сьогодні гидке каченя Совсун із грантошурупчиками пікетували міністерство. Їм не подобається Шкарлет, бо несоросівськоі віри. Як вони вже задрали всіх!
ДепартаментДюсолей
А навіщо дбати про тих пасивних плебеїв педагогів? Вони і далі, як стадо овець, буде послушно мовчати! Гідності в них ніякої, навіть небезпека своєму здоров’ю їх не лякає, то чого за них має переживати держава і виділяти гроші з фонду Ковид?
Не вчитель
А хтось перед навчальним роком піднімав це питання у міністерстві, Верховній Раді? Хтось з вчителів (я не кажу про профспілку - вона васал влади) піднімав питання про зарплату, свою захищеність перед короновірусом? Починається навчальний рік - почали чухати заднє місце.А де ви раніше були?
Віктор Логвін
Закриття секцii плавання у харкiвському басейнi Гарт i неможливiсть для дiтей кiлькох районiв Харкова займатися цим видом спорту - такий незабутнiй слiд залишила по собi панi Новосад у Харковi.
Хрунов
ПаніНовосад, ви хоч щось зробили своіми руками чи головою? Це з вашоі подачі відмінили повну безкоштовну середню освіту Законом про середню освіту, це ви разом із своєю вихователькою Гріневіч відмінили індексацію середньоі зарплати вчителя до зарплати в промисловості ... Безталанне дівчатко- соросятко. А щодо уряду , то вони однакові.
Анатолій
Для Хрунов: Ера рукожопих соросят не повина повторитись!
Для новосад
А скільки коштів виділялось на освіту за правління Ганусі. І цікаво де вони ті кошти. Ганя пішла іди, ну чого ще тепер виператись із своєю думкою. Поїдь у Крижопіль у свою школу, повчителюй (якщо можеш) може порозумнішажш.
Коментувати
Лісніченко
А в нас в д.саду вже відбулась педрада.І говорили не про безпеку учбового процесу для всіх учасників,а лиш про занятття,заняття,і ще раз заняття.Ще рік не розпочався,а вже заняття.Мила рідкого нема,рушничків паперових нема і т.д.А керівництво лиш думає про заняття.А ми хвилюємось про інше.
Торба
Не довіряють тво, якого самі проштовхували, а гроші в регіони не дають, бо бояться, що витратять їх на вибори проти самих же зе. І як ви могли в такому зе брати участь? Соромно за вас.