В. Громовий: учитися ≠ перебувати в стінах школи

Косметично-декоративні заходи, які передбачаються у відкритих з 1 вересня школах, точно не спрацюють

В. Громовий: учитися ≠ перебувати в стінах школи

Автор: Віктор Громовий, освітній експерт, заслужений учитель України.

Не хочеться псувати святковий настрій, але... +1723 за добу в Україні. Звісно, це офіційні дані. Реальна картина вималюється, якщо ви помножите цю цифру мінімум на 10.

Уже зрозуміло, що косметично-декоративні заходи, які передбачаються у відкритих з 1 вересня школах, у цій ситуації точно не спрацюють.

Ми ж знаємо, там є багато вчителів старшого віку, які в зоні ризику. Не хочу навіть писати про те, що буде далі... Не важко передбачити, що на вулицях українських міст уже під кінець вересня побачимо протести з гаслами аналогічними тим, які зараз є в Америці: «Ми вимагаємо безпечних шкіл», «Ми не можемо вчити дітей з могил».

Час готувати план Б, який вимагає дуже серйозних інвестицій в освіту. План, який буде зорієнтований на мінімізацію ризиків для вчителів та учнів. Звісно, магістральним напрямком буде переважно змішане навчання (дистанційка, заняття на свіжому повітрі, індивідуальні консультації, групові заняття в соціальних бульбашках тощо).

Звісно, від класно-урочної системи та практики проведення уроків у переповнених класних кімнатах (36 учнів у кімнатці на 48 м2!) доведеться відмовитись раз і назавжди.

Школа (університет) більше не асоціюється з будівлею… Там, на Заході. У нас, це досі «камера зберігання».

Учитися ≠ перебувати в стінах закладу освіти.

Учитися = використовувати його потенціал у найкращий із можливих способів.

Валентина Задорожна пише: «Мене дивує реакція батьків на дистанційку. Готові ризикувати життям та здоров'ям власних дітей, аби лиш спекатись їх з дому. Не бажають помічати, що відкривається безліч можливостей для навчання. Аби було бажання».

Про таких мені якось написала колега: вони хочуть, щоб ми любили і доглядали їхніх дітей, яких вони самі не люблять, і яким ці діти «в напряг». Звісно, життя і здоров'я «учілок» їх тим більше не обходить. Читаю милі коментарі на кшталт, «а хай скоріше вимруть ці пенси (пенсіонери), буде більше молоді в школі», «нет никакого вируса, не придумывайте себе повод не работать и на шару получать деньги».

Оригінал

Освіта.ua
14.08.2020

Популярні блоги
С. Колебошин: 3000 спартанців (задача про молодих вчителів) 3000 молодих вчителів на 15000 шкіл, що в середньому – 1 новий вчитель на 5 шкіл
І. Совсун: як надовго ще вистачить запалу учителів? Існує гігантська прірва між переможцями світових олімпіад і базовим рівнем українських шкіл
Тетяна Сердечна: зарплати у вчителів мають бути різні Є шанс, що колись держава буде в змозі оплачувати роботу людей, які працюють із її майбутнім
І. Лікарчук: замість виховання – шароварщина і звіти Виховної роботи як системи формування людини вже давно немає, а є гам, шум, тріскотня
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ульянівка
Громік все хоче бути оригіналом, все йому не так, все життя колотить, а результат нульовий, пустопорожній чел.
кассир АТБ и медсестра
Прикольно - пока у учителей оплачиваемый отпуск все лето - они довольные сидят и молчат. А как на работу выходить - так бузить начинают.
Олекса Позняк
Для кассир АТБ и медсестра: имете дело с взрослыми которые в масках и дистанцируете. Школа это всё равно что попасть в горный поток
Коментувати
Володимир
Років десять тому, вчителька біології та екології Цуканова Є. О. розповіла мені про «запозичення» вірусу СНІДу. Вона член Міжнародного Комітету Червоного Хреста і відома Женеві, експерт МОН, автор ряду посібників. На жаль, п’ять років тому вона змушена була продати квартиру й виїхати до Росії, щоб мати змогу лікуватися. Щось подібне відбувається й зараз. Біологи-генетики Індії та Чехії, допускають, що це штучний коронавірус. Але в США стверджують, що у всьому винні кажани. Якщо «іспанка» вражала всіх, хто мав недостатній імунітет, то цей вірус діє вибірково. І не зрозуміло, як давно людство його отримало. Дружина перехворіла грипом важко, а я в легкій формі. Чим це було визвано? Про загрозу економічної кризи пишуть вже давно. Можливо, потрібно було рознести заразу по всьому світу, а потім – враз частково оприлюднити? Якщо так, то й зброя ядерна не потрібна. Можна нанести удар біологічною зброєю, а економічна криза прийде сама собою.
Поясніть
Для Володимир: іспанка:помирали люди віком від 20-40 років це якраз з хорошим імунітетом.А все решта погоджусь з вами,земля перенаселена людьми вони і трують і ніхто не підкопається.Літом вже розказують який штамб грипу буде,звідки вони знають,якщо ніхто зі смертних не знає що завтра буде.
KVP1248
Як сказав колись Фішер Карпову: «Анатолій не потрібно в дебюті мудрити, ходіть Е2-Е4» Істина в тому, що помиляються ті люди, які думають, що зменшення населення – благо. Нескінченність, яка лежить в основі будови світу тривіально приводить до необхідності експансії, яку неможливо спинити. Парадокс полягає в тому, що самоізоляція приведе до збільшення народжуваності. Як сказав Опенгеймер, коли побачив перший ядерний вибух: «Все, це кінець! Глобальних воєн більше не буде». Раніше командири, які приймали рішення про початок війни з своїх захищених бункерів, не боялись загинути. Тепер ядерна зброя, націлена на штаби, зрівняла ймовірність загибелі генерала та простої людини. Політики придумали новий спосіб ведення війни, це бактеріологічна зброя. Вся ця самоізоляція нагадує підготовку до глобального удару, як недавно бомбосховища мали захистити від ядерної зброї.
Коментувати
KVP1248
Діалектика полягає в тому, що самоізоляція відкрила можливість людини прожити без тісного контакту з соціумом. Виявляється, що самодостатній людині не потрібні політики, царі…. Комуністи вбивали «куркулів», розуміючи це. Все, що необхідно зробити школі – сформувати навики такого нового мислення.
активісти
Рознесуть Covid19, точно рознесуть. До жовтня знову заборонять громадський транспорт, міжміські маршрутки, роботу кафе ну і так далі. І що тоді? Знову ті самі вийдуть страйкувати і так кожного разу по колу.
Олекса Позняк
Не буде чистої дистанційки я звільняюсь. Закінчать дистанційку у жовтні - я звільняюсь у жовтні. Жодного дня я не буду проводити уроки з 35 учнями у класі, поки мені не вколють сироватку. Монівські ідіоти та забороніть категорично проводити директорам нарадиводній залі якщо у всіх є ЗУМ. Монівські придурки забороніть районовським їздити з перевірками готовності шкіл до 1 вересня. Невже ми без цих ідіотів школи не підготуєм? Не розвозьте ковід, дебіли
К
Для Олекса Позняк: вже сказано,що не буде!,так що вже звільняйтесь,пишіть заяву поки немає навчання,дистаційно як заяву напишите?потім знаєте що в школах буде творитися як почнеться навчальний рік як у вулику і заразитися ризик великий.А чому заборонити перевіркам їздити нехай вже їздять і побачите статистику по зараженні.Підготуєте,в нас не раз плакатами дири закривали і квіточками з кольорового паперу.А класи майже готові,ремонт зробили,залишилось батькам вікна помити.
Суум, а не Zoom
Для Олекса Позняк: Найбільша помилка влади це силою проштовхувати Zoom який не працює на не дуже нових компах і смартфонах. Чому не Google Meet ?
Олекса Позняк
Для Суум, а не Zoom: та я взагалі Мудлом користуюсь. ЗУМ то збирний образ всього тогощо використовують учителі.
Коментувати
Ромео Альфа
Громовий в дитинстві трохи ів не те... Завжди незадоволений, критичний, нігілістичний і хоче всім сподобатися, тож без мила в ж ... лізе. А суть- дупель- пусто!
Олекса Д.
Для Ромео Альфа: забанили, а це точна оцінка цього пустозвона.
Коментувати
Не лох
Пане Громовий:дитина 2 клас,батьки на роботі як дитину залишити саму вдома?-це лиш спекатись з дому?Мама буде вдома з дитиною,хто буде ходити на роботу,а якщо щось вдома з дитиною станеться?-хто буде нести відповідальність?-звичайно батьки.
Олекса Позняк
Для Не лох: а як заразиться у школі та помре? Чи тебе цікавить щоб на тобі не було відповідальності?
Не лох
Для Олекса Позняк:по перше на ти ніхто не переходив!-ти так до всіх не знайомих звертаєшся?-"вчитель"!А по друге:мене все цікавить,як бути з тими дітьми батьки яких працюють? В Мене знайома має таку дитину,тягає її то в село то в місто.В селі-немає інтернету і з ким уроки робити,і в місті (вдома)немає з ким залишити-обоє батьків на роботі.В нас посилений карантин:дітей на майданчику не по четверо,хто заходить в магазин аптеку-маска,на базарі,по вулиці-без масок.Кажуть стільки заражених,а перший дзвоник має бути,на прибирання класів батьки мають прийти то який це в дупі карантин!А на рахунок відповідальності,я з тих батьків які несуть відповідальність і я хочу забрати на дистаційне навчання але в нас такого не має,я вже давно питалася,на папері є,а реально-та ви що в нас такого немає для здорових дітей.А зараз під час коронавірусу хоча б дали можливість вибирати хто хоче нехай йде в школу а хоче -на дистаційне.Я думаю,що старші класи більшість вибрали б дистаційне,коли був карантин-то ходили на репетиторство і гуляли і не буде потрібно стільки часу в школі сидіти.
Олекса Позняк
Для Не лох: Вибачте я думав це преЗЕдент. А з ним ми на ти. Він сам просив називати Вовою і на ти.Я вже оформив внука у дистанційну школу 1400 грн в місяць і ВАМ раджу. Таких шкіл багоато. Атестат видають, до ЗНО готують
Коментувати
Мама і вчитель
Усі такі розумні, усі бережемося від химерної хвороби. Підраховуємо, кількість хворих кожної доби. А давайте чесно зпрогнозуємо, скільки дітей може загинути від перебування вдома без догляду дорослих, скільки може трапитися вибухів будинків, скільки уражень електричним струмом і тому подібних страхіть. Рівняємося на Америку?Так в Америці батьки будуть покарані, якщо залишать дитину віком до 12 років без догляду. А наші мами не ожуть дозволити собі не працювати. Яка дистанційна дляпочаткових класів, тим паче для першачків? Хтось взагалі думає про дітей, як шестирічні діти підключатимуть гаджети, чи зможуть сприймати вчителя, якого раніше в очі не бачив, з екрану планшета, копа, телефону? Хто боїться захворіти - нехай сидять вдома, боятьсявчителі - нехай ідуть у відпустку без збереження. А хто хоче і не боїться захворіти, нехай вчаться і працюють. Краще порахуйте, скільки померло за добу в Україні від раку, туберкульозу, інфаркту та інсульту. І зпрогнозуйте, скільки захворіють на аліргічні хвороби від безкінечного носіння масок, рукавичок, митття рук антисептиком. Можливо, на початок навчального року необхідно подивитися з різних кутів зору.
Олекса Позняк
Для Мама і вчитель: у таких дуреп треба забирати диплом
Поясніть
Для Олекса Позняк:що карантин з людьми зробив,ви якщо злі чи переживайте так само дітей в школі називаєте?Оце вчитель з ВЕЛИКОЇ"букви-не передавайте всі свої знання учням"дурепа",після таких слів не знати хто дурік.
Олекса Позняк
Для Поясніть: Дурепа це почесне вання тих чарівних жіночок які вірять у пласку Землю і не вірять у вірус
Коментувати
Taya
Молодці американці! А наші отримали "рекомендації" і вже побігли закупати антисептики і маски, бо ще на роботу не пустять!!! І мити будуть, і температуру міряти, і обдзвонювати батьків за власні кошти, якщо дитина не з’явилась (бо ж їм ніколи повідомити вчителя чого дитини в школі немає), і терпіти звинувачення, що невчасно повідомили, промоніторили, прозвітували... А уроки... то вже фоном до цього театру абсурду!!! Рік математики???? Не смішіть!!! Не до жиру...