К. Семенова-Шелевицька: пахне безперспективністю

Найповажніші ректори зібралися поговорити про законопроект по НАЗЯВО, який вони нещодавно викотили

К. Семенова-Шелевицька: пахне безперспективністю

АвторКСеменова-Шелевицька, секретар Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених НАУ​.

Ректори (не всі, найповажніші) зібралися буцімто поговорити про законопроект по НАЗЯВО, який вони нещодавно викотили.

На ділі вийшов плач Ярославни.

Кілька цитат, для розуміння рівня розмови, вирвано з контексту трохи:

«Ректори отримують найменшу заробітну плату серед керівників освітніх установ у галузі вищої освіти».

«Давайте Академія педнаук розробить показники в контрактах для ректорів, бо як же я можу залучити недержавне фінансування і скоротити».

«Скопус - це корупція», без коментарів).

«Індикативна вартість - це обмеження автономії університетів», далі все зводиться до того, що університети хочуть брати контрактників за ціною меншою собівартості.

«Верніть нарешті все, як було до того, останні кілька очільників міністерства все поламали», це типу верніть ручне керування, нам краще піти домовитися в МОН, ніж грати за рівними прозорими правилами.

«А ви думаєте про дітей, які бродять по Україні і не знають, що їм робити?»

«Непросто зараз справиться», - підсумок від ректора КНУ.

Про НАЗЯВО теж було. В основному бідкалися університети, що не пройшли атестацію. Ну і ще платити хочуть менше, ніж зараз.

Про інновації не говорили, про методологію змішаної освіти не говорили, про цифровізацію не говорили, про державно-приватне партнерство не говорили, про ендавмент фонди не говорили, про енергоефективність не говорили, про інвестиції не говорили.

Коротше, якоюсь державницькою позицією не пахло. На жаль, пахло дикою втомою і безперспективністю. Дійство це викликало жаль.

Позиція високоповажних мене не дивує.

Дивує, що адекватні ректори, реальні роботодавці, представники громадянського суспільства досі не спромоглися об'єднатися в адекватну організацію, яка би реально формувала стратегію вищої освіти. Ви реально думаєте, що те, що відбувається в найбільших університетах країни, вас не стосується?

Оригінал

Освіта.ua
04.08.2020

Популярні блоги
Д. Коптило: реформатори не винні, що змін не відбувається Далеко не Клопотенко, Супрун чи Гриневич винні в тому, що змін на краще не відбувається
В. Онацький: репетиторство як альтернатива школі Боротися з репетиторством не варто, але треба покращувати освітній процес у школах
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Це звичайна тотальна корупція.
Сторонній
Прикра ознака часу- незаслужено ображати людей . При цьому ясно, що авторка Семенова просто не дотягує до рівня дискусіі, тож вирішила плюнути, раз не зрозуміла про що дискусія. «Не ведают, что творят»- це про нинішніх «експердів».
Олеся
На цій нараді все було поділу, окрім виступу хвороі на голову пані Пархоменко. Видно бажання всіх загризти, обмазати брудом. Цікаво- саме нічого не пише, а всіх критикує.
Адвокат
Для Олеся: Точно- намахана Пархоменко!
Коментувати
Огидно все це
Не пройшли акредитацію, а не "атестацію", автор! Ви б хоча б у термінології підкачались.
Сергей Степаненко
На мій погляд, яскравий приклад повної упередженості авторки, коли потрібно відібрати окремі речення, що підтверджують її позицію. Да, дійсно були виступи "плачи Ярославни", але й були і зовсім інші (наприклад, в.о. ректора НУ "ХП" та й інші), в яких наводилися конкретні пропозиції та зауваження щодо удосконалення системи забезпечення якості вищої освіти. Але, авторка про це повністю умовчує, тому дискутувати з упередженою людиною не має жодного сенсу. Просто наведу посилання, за яким можна побачити та прослухати повний запис цього засідання та зробити особисті висновки https://www.youtube.com/watch?v=7AKuYPiiCrY&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0QgXOlQpSvyMbcKzt_rLvZBa0xIBWKD-QXOcSdTju1wg1A2D91Busvf5M
XPXU
Ну і де тут спростування того, що казали ректори? "«Ректори отримують найменшу заробітну плату серед керівників освітніх установ у галузі вищої освіти» (якщо це не так, дайте посилання), "«Давайте Академія педнаук розробить показники в контрактах для ректорів, бо як же я можу залучити недержавне фінансування і скоротити» (що не так?, незрозуміло...), «Скопус - це корупція» (100% правда, бо для рейтингу університету викладачі платять по 1000$ за статтю, щоб був рейтинг! Про якість статті мова не йдеться, головне, щоб була надрукована у скопусі і грошики пливуть за кордон), «Індикативна вартість - це обмеження автономії університетів» (хіба не так?), «А ви думаєте про дітей, які бродять по Україні і не знають, що їм робити?» (звісно, не думають). А гребти по 64 тис. за акредитацію, це нормально? Зараз в освіті, де не повернися, кругом гроші, ті ж захисти дисертацій і т.п.!
реальність
Для XPXU: 1. Див. щорічні декларацвї ректорів, більшість з них офіційні мільйонери.2. Академія пед.наук нічого розробити для покращення менеджменту не зможе, див. хто очолює її - еліта комуністичної парт.номенклатури, екс. працівник ЦК КОМПАРТІЇ В.Г.Кремінь. 3. Статті для журналів з бази Скопус друкуються БЕЗКОШТОВНО, і лише малограмотні псевдонауковці мусять за них платити (купувати особисто собі право імітації приналежності до науки). 4. Індикативна вартість введена для запобігання відвертому демпінгу на ринку освітніх послуг, бо ще трохи і кожен корівник буде за 3 гривні видавати диплом про вищу освіту замість самої освіти ...
Торба
Для реальність: На жаль, реальність саме така, а іноді ще гірша - Академія педнаук до наук відношення не має і її потрібно найскоріше розігнати, як і когорту "вчёних". Дипломи вже видають за описаною схемою і це дипломи навіть докторів. Все інше РЕАЛЬНІСТЬ.
XPXU
Для реальність: Подивився: Ось декларації двох ректорів:https://declarations.com.ua/declaration/nacp_f07250b6-6aa4-4b20-bd15-5011df724ba5, https://declarations.com.ua/declaration/nacp_7ba4f4cb-8874-4d02-b43e-eaf78c5565de: Глухівського і Бердянського педуніверситетів, заробітна плата за рік 507382 і 357356. Де тут мільйони? Тут конкретні цифри, може ми у різні декларації дивимося, то дайте посилання. В Академії педнаук усі старі пердуни? То може поміняти склад? Щодо безкоштовних статей у скопусах, то це відверта брехня, бо дійсно є безкоштовні, але треба довго чекати і має бути якісна стаття, а для рейтинга і якщо треба терміново видати якийсь опус, то є куча платних скопусів, тільки плати гроші. Найкраще запобігання джемпінгу - це якість надання освітніх послуг і працевлаштування випускників. Абітуриєнт буде вибирати той виш, диплом якого котирується. А якщо є дурні, які хочуть мати тільки "корочку", то їх нічого вже не врятує!
Коментувати
Небайдужий
Термінологія "соросята" запущена сусідами-мокшанцями, а в Україні підхоплена прихильниками "рускага міра" і совкодрочерами. Так що одразу за термінологією видно, звідки віє вітер, як би хто не прикидався і якими благими намірами не прикривався... Краще долати незначні недоліки і рухатися вперед, ніж вертатися в совково-мокшанське минуле. Але, на жаль, дотримання керівниками ВЗО традиції "чего изволите-с" можуть перемогти... Стає страшно... І все ж ми не совок і не "рускій мір", будемо боротись. КГБ не здолало дух і волю, то якимось тупим зелебеникам тим паче не вдасться!
:(
Для Небайдужий: тільки не треба цей конфлікт подавати як боротьбу західного і радянського світоглядів. Обидва лагеря борців належать до примітивної, ненажерливої української бюрократії від освіти та науки, і борються вони між собою за право збирати грошенята з освітнього бюджету. Звісно, за лозунгами і декларацією намірів вони різняться, але не за сутністю.
Правда
Для Небайдужий: у тебя, друг, на башке не просто кастрюля, выварка! Этож надо такое молоть!)
Коментувати
:)
Насправді, стара і молода бюрократія воюють за доступ до грошей. По своїй сутності вони практично одакові - живуть з народних грошей на освіту. наука і освіта обом сторонам потрібні лише щоб приховувати особисті корисливі інтереси. Результати 25-ти річного керування старої гвардії вже бачимо (Шкарлет=зіц председатель старої гвардії), а те що пропонує нова бюрократична група - це просто ще один спосіб збирати кошти з університетів і науковців. От, за ці гроші два угрупування і зчепились, молода квітуча бюрократія проти старої бригади від бюджету на освіту.
Скептик
Про адекватних найповажніших ректорів можна детальніше?
Євгеній Тєплоухов
Що таке ендавмент фонди??
Правда
А мне, например, противно было слушать Квита. Все вокруг врут, по его словам, а они розовые и пушистые. Стандартный набор отмазок грантоедов-соросят. Присоски-паразиты это НАЗЯВО. Легко было их допустить, а теперь сложно избавиться от них. Вся страна в руках иностранных агентов, которых привёл Порошенко - мразь продажная. Приятно было слушать Шкарлета. Лучший министр!
Дмитро
Напевно наші аспіранти в Нау не мають роботи, не роблять досліджень, гуляють.ще й не все добре із совістю , страждає виховання. Для них - у нас в краіні всі сивочолі - заморені, нікчемні. Це в Америці в президенти йдуть в 70 -75 років. Там мудрість треба. А в нас старших ми зневажаємо , навіть оббріхуємо. Дивився професійну дискусію, апломб і викручування Квіта, аргументи міністра і виступаючих. Назява- надуманий пустий орган.
:)
Для Дмитро: дійсно, стаття написана досить коряво, це правда, але Ви написали не кращий коментар. Ніхто не повинен забирати у аспірантки право критикувати помираючу вищу освіту в Україні. Поважати ж старших корупціонерів від освіти взагалі аморально, чи Ви не згодні пане Дмитре? П.С. зверніть увагу, що ректори в провідних західних ун-тах не сидять пожиттєво на своїх посадах, в змінюються через 2 терміни. Чи Ви поважаєте людей за міцність щелеп і за здатність до смерті сидіти в креслі ректора? З нас вже сміються в розвинутих країнах за 100 річного президента НАНУ, невже того недостатньо?
Лапка
Сергій мироновіч Квіт , о чем ₴ви? Ваша зарплата- 115 тис грн без премии?? Ви мільйонщик!
Коментувати
Власенко , журналіст
Пані Семенова ще на копійку не зробила, а вже «найповажніших» ректорів знеславила.... А мова йшла про те, що Назяво на чолі із головним соросятком Квітом обдирає студентів, виші при акредитаціі. Плата за одну справу- 64 тисячі грн. За рік державна установа незаконно здирає десятки млн грн. А Квіт має з/п 115 тис грн без преміальних ... Що хочуть, те і роблять... Мало того- додумалися за захист дисертацій брать 150 тис за грн . За докторську, закандидатську - 50 грн??? І це беззаконня кВітне... те і роблять.