Олександр Мірошниченко: для чого займатись самообманом?

Вибір простий - між продовженням навчання в звичному режимі і імітацією навчання під соусом онлайн-навчання

Олександр Мірошниченко: для чого займатись самообманом?

Автор: Олександр Мірошниченко, актор, режисер, драматург.

Про прірву…

Ну давайте чесно. Ми ж наче дорослі та відповідальні люди. Так для чого займатись самообманом?

Ситуація доволі проста. Якщо дивитись об’єктивно. З одного боку є ситуація з короновірусом. З безглуздими заборонами, з фейковою статистикою, з доведенням всього до абсурду. Зрозуміло, що тут більше політики ніж медицини.

З іншого боку є повна неготовність української освіти до переходу на онлайн-навчання. Окремі успішні зразки - це лише окремі успішні зразки, і не більше. Відсутність розуміння базових принципів онлайн-навчання, відсутність знань і вмінь у вчителів, відсутність відповідних навчальних програм.

Звичайно, є спеціалісти з онлайн-навчання. Але це все дуже локально і аж ніяк не вирішує проблему глобально.

Отже, насправді дилема проста. Вибір простий. Між продовженням навчання в звичайному режимі і імітацією навчання під соусом онлайн-навчання.

Зрозуміло, що перелякані телевізором люди зараз воліють думати не про це, а про здоров’я дітей. І це нормально. Але що отримаємо в результаті? Дітей зі «вбитим» карантином імунітетом. Бо сидіння по домах та фактична заборона всіх спортивних секцій - це прямий шлях до «вбивства» імунітету і, відповідно, прямий шлях до хвороб. А до цього ми отримуємо ще й заміну навчання імітацією навчання.

Прекрасна перспектива? Ні. Звичайно, ніхто тотально не перейде на онлайн-навчання. Бо немає на що переходити. Але попереду місцеві вибори. Критична ситуація в країні. Тому карантин будуть посилювати і посилювати. Фейкова статистика буде зростати і зростати.

А що в результаті? У результаті першою жертвою стане саме освіта. Власне, освіта стане( і вже стала) розмінною монетою політиків.

Що робити нам всім? Бодай почати говорити чесно. Почати говорити жорстко. І почати відрізняти фейки влади від реального піклування про дітей. Бо інакше вже завтра ми опинимось у такій глибокій освітній кризі, з якою вибратись буде нереально…

Оригінал

Освіта.ua
27.07.2020

Популярні блоги
Л. Булигіна: про щоденну хвилину мовчання в школах Все, що за вказівкою і не від серця, – все обернеться проти дітей і проти суспільства
Л. Гриневич: діти за кордоном мають подвійне навантаження Щоб уникнути подвійного навантаження, необхідно напрацювати механізм перезарахування результатів
О. Северенчук: для дітей важлива якість розкладу Не так важливе навантаження, як грамотний підхід до формування розкладу і робочого дня дитини
В. Співаковський: у батьків дуже змінилися пріоритети На перше місце вийшла безпека дитини, на друге – соціалізація, і лише на третє – знання
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Горбань
Повністю підтримую автора! Для людини з нормальним імунітетом - все одно, що коронавірус, що грип. Нас залякують невідомою небезпекою, а саме страх різко знижує імунітет. Мені 70 років, живу без ліків і лікарів 35 років. Не думаю, що у 90% відсотків школярів імунітет гірший за мій, бо у молодих він ще дуже високий, якщо переляконі батьки його не угроблять таблетками. Дистанційно фізику викладати неможливо, бо потрібно розв’язувати десятки задач, а батьки в цьому не допоможуть. Я й не імітував викладання. Карантин вибив з колії підготовку до ЗНО. В нашому районі не було жодного хворого, то ж введення карантину - абсолютно безглузде! Крім великої шкоди, користі ніякої!
Олекса Позняк
Для Горбань: ти кретин. Я викладаю фізику і розвязую десятки задач і розміщаю їх на власному ютьюб каналі. Ти не імітував викладання бо ти повний придурок нездатний опанувати дистанційку. Карантин не вибив підготовку , бо учні написали цього року краще ніж минулого фізику. Бо замість того щоб слухати твої бредні вони могли знайти підкасти кращих учителів світу
Горбань
Для Олекса Позняк: Пане Позняк, як я зрозумів, Ви навчаєте сильних учнів. А як мені бути зі звичайними, яким марно задавати домашні завдання, бо вони їх ніколи не виконують, яким на уроці потрібно "розжовувати" кожну просту задачу, а до складніших вони навіть не приступають. Вони і простеньких не розв’язували б, але ж я обов’язково поставлю в журнал "1". А потім з таким відношенням до навчання йдуть на ЗНО здавати фізику. Слава Богу, поріг подолали всі. Мабуть, Вас зачепило, що я не боюся коронавірусу і не довіряю своє здоров’я медикам. Поцікавтесь як навчають в медичних навчальних закладах, там студентів "задовбують" латиною, а валеологія не вивчаюється. Лікарі - спеціалісти по хворобах, а спеціалісти по здоров’ю серед них велика рідкість. Справи в охороні здоров’я ще гірші, ніж у нас в освіті. Можна жити без хвороб - так навчають Валерій Синельников, Сергій Лазарєв, покійна Галина Сергіївна Шаталова, колишій начальник підготовки космонавтів Іституту космічних досліджень. З повагою.
Олекса Позняк
Для Горбань: вибачаюсь, я дуже гарячкуватий дідусь
Коментувати
Дмитро
Шановні, учні та студенти. Хватає грати дурацькі ігри! Ніхто не засуне в голову Вам знань, якщо ви не хочете вчитись! Ві повинні уміти вчитись, бо це потрібно робити все життя! Не соромно Вам жити, коли вами керують ті, хто нічого не знають? У владі сидить багато випускників 2010 року, які або провалили ЗНО, або через мізерні бали протирали штани на контракті! Як вам життя під правлінням неуків? Л звичайний час - не прогулюйте та не сидіть без потреби в телефоні! Хватає списувати абл купляти роботи! Це вам не принесе користі! Ви, своіми танчиками, війнами, порнограми та всяким іншим непотребом не доб’єтесь. Якщо ви таке любити, то краще пройдіть курси програмування, від чого буде більше користі! Хватає хабарі давати! Візьміться за ум!
для Дмитра
Для Дмитро: Ну и где логика? По-вашему - хочешь сидеть в раде и много зарабатывать - учиться не нужно.
Євгеній Тєплоухов
Для для Дмитра: а ви у нашій раді бачите море розливанне інтелнкту?)))
для Дмитра
Для Євгеній Тєплоухов: ключевые слова "много зарабатывать", а не "интеллект"
Коментувати
Дмитро
Судячи по результатах ЗНО багато здало на 180-200. Це кращий результат, ніж минулих років. Тому дистанційка майже не вплинула. Навпаки, дехто зміг підвищити свій рівень.
Надія Кудюкова
Абсолютно согласна. Судя по результатам ЗНО, уже в этом году всего лишь после 2-х месяцев а-ля учебы онлайн школы выпустили примерно 13% имбецилов, т.е. каждому 7-му выпускнику аттестат вообще нельзя было выдавать.
мнение
Пока не будет создана действенная вакцина обучение начинать нельзя.
Val
Для мнение: Не будет никакой вакцины. Переболеть придется всем. И тут уже не отвертишься.
Коментувати
Katarina
В Одессе по данным МОЗ начинают действовать больницы "второй волны" с 27.07. Так опасность есть или её нет? У нас заявления МОН идут вразрез с заявлениями МОЗ. Господин режиссер считает, что вирусная опасность- фейк. Допустим. МОЗ, судя по всему, другого мнения. Но остаётся неотвеченным главный вопрос- если до 31 августа карантин продлен, то 1 сентября все идут в школу как ни в чем не бывало? Рассказывать, какое плохое онлайн обучение могут все. МОН за все лето не озаботился созданием хоть чего-нибудь, отдаленно напоминающего платформу для онлайн обучения. Но сейчас МОН сложил лапки и ждёт.... А кто будет отвечать, если 1 сентября в школу не придут многие учителя? Те учителя, которые не хотят подвергать себя неизвестной опасности за их зарплату. Ведь если подсчитать стоимость реального рабочего часа учителя, то выгоднее идти куда угодно на минималку и не париться ни о чем. А если есть возможность, то и онлайн репетитором можно работать. Всё э ж безопаснее и лучше, чем в школе.
Галина
Для Katarina: чого це вчителі не прийдуть?Ніхто з нас не сидить вдома,всі працюють.Усі однаково наражаються на небезпеку,що вчитель,що продавець в магазині.Ніхто ще від вірусу не заховався,треба вчитися з ним жити,бо це надовго.
Katarina
Ну Вы можете идти, раз Вам больше некуда деться. А кто сможет сменить место работы, тот сменит, уже сменил. Или Вы думаете, круг контактов онлайн репетитора выше круга контактов учителя оффлайн школы? Многие профессии не требуют постоянного контакта с большим количеством людей, не заботящихся о средствах индивидуальной защиты.
Коментувати
ДепартаментДюсолей
О, як швидко змінив свою орієнтацію (думку) режисер! Зразу видно, що зовсім "непродажна" людина! )))
Олекса Позняк
Падлюка бородата. Маю дуже багато знайомих (довго живу) . 2 вже померли від ковіду. Перехворіли точно знаю 11. Дуже важко хворіли, багато ускладнень, печінка, нирки, легенева недостатність. Один ходить з балончиком.Як казав депутат Дубінський ... твій собачий рот
Володимир
Сегодня в Киеве активных больных на 10 населения больше , чем в Италии на пике эпидемии. К 1 сентября ситуация скорее ухудшится. Давайте отправим детей в школы, получим новый всплеск заболеваемости и далеко не фейковый. Хочу успокоить автора, у нас ни онлайн обучение, ни оффлайн на таком уровне, что ,если его не будет какое то время, никто не пострадает
Учитель
Мужик, ты кому это здесь рассказываешь? Власть имущих на таких сайтах не тусуется, иногда соросята заглядывают. Защищай свои права перед Кабмином, МОН, плакат и флаг тебе с руки, и вперёд за будущее своих детей, если не хочешь, чтобы онлайн зомбаками стали.
Olexandra Basatska
З огляду на те, що до керівництва освіти повертаються умовні табачніки, існує замовлення на вирощення значної маси неосвіченого (а, отже, покірного і байдужого ) населення, хоч я скептично ставлюся до конспірологічних теорій. Але девіз "чим хлоп ґлупєй, тєм лєпєй" залишався на наших теренах ще з часів польської колонізації , про що постійно говорила моя покійна мама, котра була ґімназисткою і за Польщі, і за німецької окупації. Зараз жертвою стануть сільські діти, в яких дома нема ПК, яким батьки не можуть допомогти з налаштуванням онлайн-навчання. Взагалі не можуть допомогти, бо масово на заробітках, а діти полишені на бабусь, яким город важливіший за школу. Були випадки, коли в дитини полетіла батарея, завис (розбився і т.п.) смартфон, а полагодити ніде, бо до райцентру автобуси не ходять, майстерні закриті - карантин! Яке, в біса, онлайн-навчання, якщо надворі весна (літо), велосипед (м"яч, ліс, річка) чекають? Це я вчителюю в порівняно просунутій школі, де більше 500 дітей, а що має бути в гірських селах, де нема інтернету чи навіть покриття мобільного звязку?
Олекса Позняк
Для Olexandra Basatska: хай ТБ уроки дивляться якщо батьки на заробітках по 1000 євро отримують а дитині за 500 грн планшет не куплять
Дмитро
Ім’є, вживан й можна купити. І то там тільки можна буде вчитись. Час на дурні ігри не треба витрачати.
Олекса Позняк
Для Імя: http://tablet-pc.kiev.ua/search_all.php?price_s=1000
Коментувати
Ілля
піклуються не тільки про дітей, а як бути з вчителями, які також в зоні ризику, особливо пенсіонери, чому вчитель повинен ризикувати своїм життям, ще й за три копійки?
Надія Кудюкова
Для Ілля: пенсионеры пусть сидят дома, в школах от них толку, как с козла молока, и берегут себя.
Ілля
в зоне риска не только пенсионеры, а в равной мере и молодые, в селах некому работать кроме пенсионеров, пенсионеры работают не хуже молодых а часто и лучше, "старый конь борозды не испортит"
Коментувати