В. Бєлий: країна кривих освітніх дзеркал

Псевдоосвіта 30 років поспіль псує поверхню нашого дзеркала освіти випарами академнедоброчесності

В. Бєлий: країна кривих освітніх дзеркал

Автор: Володимир Бєлий, екс-заступник директора з НВР, фізико-технічний ліцей м. Херсона.

Ми настільки довго товчемося у болоті таких освітніх «реформ», модератори яких бояться піднімати вимоги до учнів/студентів з рівня «плінтуса», що нам вже стало ввижатися, що в зараз Україні «… відсоток учнів, які не складуть обов'язкового ЗНО з математики з пороговим балом, що вимагатиме виконати правильно бодай половину завдань буде — 90%».

Насправді у 2019 році 44% відсотки учасників ДПА з математики у формі ЗНО показали достатній і високий рівень підготовленості.

На самому ж ЗНО з математики як вступному до закладів вищої освіти у минулому році 39% абітурієнтів досягли рівня у 160 – 200 балів, що у перерахунку на кількість осіб у розрізі набраних абсолютних балів (максимальних було 62) дає 55% тих, хто успішно долає відмітку у 50% абсолютних тестових балів. Сумарно – це більше ніж 80 тисяч абітурієнтів. І цього є більш ніж достатньо для відтворення державної еліти природничо-математичного профілю.

Замість плодити армію безробітних, у якій 50% мають ніби дипломи про вищу освіту, а у виробничій та сільськогосподарській ніші нікому працювати. Працювати так, щоб із застосуванням сучасних технологій. Відтак українське село не може прогодувати населення країни, бо орудує в основному на присадибних ділянках вилами та сапою, а тому чи не весь асортимент продуктів харчування досі завозиться з Польщі чи Туреччини.

І ЦЕ У НИНІШНІХ УМОВАХ «ВИМОГЛИВОСТІ», коли «… у класі(студентській групі) є критична маса учнів (студентів), які демонстративно не вчаться, що демотивує всіх інших, за винятком 2-3% зацьковано-табуйованих «білих ворон» Віктор Громовий).

Саме ректорам та їх політичному лобі потрібно сказати за це «Щиро вам дякуємо», бо ж тим конче «свербить» «розвивати людський потенціал, а відтак потрібно забрати до сегменту вищої освіти 80% щорічних випускників» хай як там у тих зі схильністю та здатністю до абстрактно-академічного мислення. А те, що університети є тією нішею витрат коштів платників податків, місія яких полягає в акценті на розвиток інтелектуально-наукового людського потенціалу, а не який гіпотетично загальний, то має лишатися «поза дужками»?

Тільки так не буває, чому «душок» псевдоосвіти, який вже третє десятиліття поспіль псує поверхню нашого дзеркала освіти випарами академічної недоброчесності, є прямим свідченням.

Але ж для того, щоб виправити кривизну нашого освітнього дзеркала, всього-то і потрібно лише пару сотень по-справжньому державних менеджерів вищого рівня, які б з тієї частини українців як пристосуванців до «легкого життя» сформували адекватно працьовитих здобувачів освіти та її організаторів на місцях, чому приклад чи не всіх інших країн світу є прямим свідченням.

«Головне — політична воля, сміливість побачити реальну ситуацію в освіті і готовність приймати непопулістські рішення» (Віктор Громовий).

Оригінал

Освіта.ua
27.07.2020

Популярні блоги
О. Калинич: відверті висновки про дистанційне навчання З поняття «дистанційне навчання» треба прибрати слово «навчання», замінивши на «імітація»
Ігор Лікарчук: освітній процес втрачає сенс Результати екзаменів не повинні бути підставою для оцінки роботи вчителя, це оцінка роботи учнів
Н. Глюз: ми продовжуємо старі схеми і подвійні стандарти На ЗНО живе страшний вірус, що через маску і антисептик не вб'ється, а випускний гулятимуть без масок
О. Мірошниченко: поради вчителям від кіноактора Навіть примітивна камера збільшує всі емоції і розкриває великі й маленькі секрети
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
совесть
Мало хто згадає, але Володимир Іванович не тільки ЕКС-завуч, але й ЕКС-начальник Міського управління освітою. Чому він протримався на цій посаді менше року і навіщо Бєлого знову забрали до завучів – ми згодом прочитаємо в його мемуарах…
Владимир Белый
Для совесть: Не протримався, а сам залишив, попередньо передбачивши повернення на посаду завуча (наступники працювалт на 0,5 ставки), бо прагнув реформування структури та змісту освіти, а не процесу постійного "затикання" дірок у недолугій пострадянській моделі її організації. Мій приклад невдачі є підтвердженням того, що системи із середини самі себе нездатні реформуватися. Втім, віра завжди є як засіб до продовження... пошуку інших шляхів чи варіантів.
совесть
..."пошуку інших шляхів чи варіантів", - Ребе, у мене дохнуть кури. Що робити?
Tet-a-tet
Для "Совесть":У нашому місті кілька років був мер, колишній секретар ОК ЛКСМ.Коли помер-жаліли усі. Усі наступні крали, аж за плечима гуділо. То ж не докоряйте п.Бєлому, гіркі слова якого Вам очі колять. Чи Ви самі "ортодокс-бувший" і не можете вибачити комусь прозріння?
Коментувати
Лазар Натанович
Шановний пан Бєлий не знає, що це тільки офіційні безробітні? Що офіційні безробітні складають тільки 20% від кількості безробітних в Україні, визначених Міжнародною організацією праці? Зрозуміло, що люди з вищою освітою з більшою вірогідністю офіційно зареєструються як безробітні, що призведе до подібних викривлень реальної ситуації. Навіщо писати статтю, займатись моралізаторством, якщо не розумієшся у проблемі?
Наталія
Если вы самодостаточная личность , с потенциалом , знаниями , навыками вас любой работодатель с радостью возьмёт и даже не спросит диплом . Вы совершенно отстали от реалий . Сейчас хороший программист становится до университета , а не наоборот . Уровень преподавателей в основном очень низкий и они чаще всего сами нереализованы в жизни и в профессии .
Tet-a-tet
Ми погрузли у брехні і продовжуємо на чорне казати біле.Спочатку ділки від освіти наплодили масу ВНЗ та їх"філіалів",знаючи про марнославне бажання українців мати папірець під назвою диплом.Відтак пішла торгівля вченими ступенями, тобто "освітня еліта" збиває первинний капітал. Відтак заробітки на оренді навч.приміщень і т.д. І коли хтось каже, що це марнотратство наших податків глаташаї всезагальної ВО починають кричати про розвал ВО в Україні і лякати нас, що ми перетворимося знову у мавп. Квіт і Гриневич-соросята, Совсун,Новосад і Стадний-грантоїди, а хто вони, ці псевдопатріоти, які раптом так полюбили свій народ?Так люблять дійну корову, але вони, на відміну від селянина, її не годують, вони люблять її тільки доїти. Вихід: незалежний міжнародний аудит наших ВНЗ і позбавлення ліцензій усіх тих ВНЗ, які такими не мають права називатися. Гнійники радикально вирізають. І тоді наша ВНЗ виздоровіє і нарешті дипломи наших ВНЗ почнуть визнавати у всьому світі. Де той сміливець, озвись?
Владислав
От-от! Ще з часів СрюСрюСрюРю диплом про вищу освіту став чисто формальним папірцем. І досі у людських головах сидить фраза "Ну як же жити без вищої освіти?". Через це страждають усі, в першу чергу - роботодавці та непрацевлаштовані. Просто через те, що всі з "дипломами" і спробуй побачити - де він здобутий працею, а де - через "пробивних" батьків та через Бенджамінів Франклінів.