А. Задоя: ступінь бакалавра – це теж вища освіта

Поступово збільшується кількість бакалаврів, які відмовляються від навчання в магістратурі

А. Задоя: ступінь бакалавра – це теж вища освіта

Автор: Анатолій Задоя, завідувач кафедри, Університет імені Альфреда Нобеля.

В останні роки можна спостерігати, що поступово збільшується кількість бакалаврів, які відмовляються від навчання в магістратурі. Чи пов’язано це з тим, що:

  • Усе більша кількість бакалаврів усвідомлює, що ступінь бакалавра – це теж вища освіта, і його достатньо, щоб нормально влаштуватися у житті;
  • Перепони, які з’явилися в останні роки на шляху вступу до магістратури (зокрема іспит з іноземної мови), не може подолати значна частина випускників бакалаврату;
  • Держава зменшила фінансування навчання у магістратурі;
  • Усе більше випускників бакалаврату намагаються продовжити навчання за кордоном;
  • Відбулося знецінення магістерського ступеня;
  • Молоді люди намагаються якнайшвидше стати незалежними та почати працювати?

Чи є якісь інші причини? І як слід оцінювати цю тенденцію: як «перемогу» чи як «зраду»? Що ви думаєте з цього приводу, колеги?

Оригінал

Освіта.ua
22.07.2020

Популярні блоги
О. Калинич: відверті висновки про дистанційне навчання З поняття «дистанційне навчання» треба прибрати слово «навчання», замінивши на «імітація»
Ігор Лікарчук: освітній процес втрачає сенс Результати екзаменів не повинні бути підставою для оцінки роботи вчителя, це оцінка роботи учнів
Н. Глюз: ми продовжуємо старі схеми і подвійні стандарти На ЗНО живе страшний вірус, що через маску і антисептик не вб'ється, а випускний гулятимуть без масок
О. Мірошниченко: поради вчителям від кіноактора Навіть примітивна камера збільшує всі емоції і розкриває великі й маленькі секрети
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ВBC
Вважаю, що багатo факторів на це повпливало, а особливо, слід зазначити ЗНО Так іноземну потрібно знати, володіти нею, АЛЕ, зауважу, не для того щоб здавати її на ЗНО, вступаючи в магістратуру, ми навчаємось в УКРАЇНІ, державна мова -УКРАЇНСЬКА, кожний другий громадянин не знає рідної мови, за те англійську ти зобов‘язаний здати, бо ж ,,який ти магістр без англійської‘‘! Краще просто б дали англійську мову від 1 до 5 курсу, а не тільки на 1 курсі, а потім здавайте ЗНО!
Юлія
Для тих хто вважає що вища освіта не дає сучасних знань, зараз є велика кількість онлайн курсів як платних, так і безкоштовних, наприклад https://womengoit.com/ безкоштовно навчають затребуваним професіям і таких курсів дуже багато, варто лише поставити собі мету знайти
Коліівщина
Такі гидкі тексти про нашу вищу освіту і школу за гроші поляків пишуть прокляті соросята! Їх треба судити!!!
Успіхів
Для Коліівщина: Ви праві, насправді наша вища освіта найкраща у світі! Куди там задрипаним європейським університетам до українських! У нас же в кожному університеті найсучасніші лабораторії, є кошти на дослідження, працюють справжні кафедри, а не кімнати-вчительські з табличкою "кафедра", всі професори володіють кількома іноземними мовами, публікуються в провідних наукових журналах, ну і звісно, за це держава платить їм високу зарплату, щось середнє між зарплатою вантажника і касирки в супермаркеті!! Ми найкращі :)
Мороз іван
Гидити дітей, себе- це патріотизм?
Диво
Для Мороза І.: До чого тут діти? Що, Ваші діти 27 років керують українськими університетами та МОН? Не перевертайте все з ніг на голову. Навпаки, безвідповідально вводити дітей в оману, розповідати дітям неправду про успішні українські університети, які такими НЕ є і близько. Безвідповідально перед дітьми, забирати у них шанс на отримання більш якісної освіти в сусідніх Європейських країнах. Дурити дітей при виборі життєвого шляху - це форма людиноненависництва, яку охоче вживали лицемірні комуняки!
Коментувати
Tet-a-tet
Відбулося знеціння магістерського ступеня, його наявність не гарантує тобі ні працевлаштування, ні кар*єрного успіху в роботі. Окрім того, ділки від освіти роздули програму бакалаврату шляхом дроблення передметів до 4 років. Годин стало більше для зарплати викладачів, а зміст знань не покращився. Наші дипломи про ВО у більшості країн не визнають, знаючи ,що у багатьох наших ВНЗ не дають і не вимагають знань, а часто видають папірці під назвою диплом. Тому правильно роблять ті студенти, які магістратуру проходять за кордоном, витрати ті ж самі, а результати набагато кращі. А для задоволення власного марнославства бакалаврату достатньо, а щоб нормально влаштуватися потрібен блат, протекція і хабар.
Коліівщина
Для Tet-a-tet: оце написавКвіт чи Совсун, Шаров чи Стадний- ці злочинці, які по вказівці Сороса за кошти поляків плюндрують в ЗМІ нашу освіту. За це їх потрібно судити!!! А за такі статті в тюрму садити!!!
tet-a-tet
А ще треба відновити сталінські трійки, тоді порядок буде по-вашому.
:)
Якась дивна Коліївщина, від якої тхне луб’янкою, сталінізмом-путінізмом і кремлем.
Коментувати
за державу
Та відбулося знецінення не тільки магістерського, але й бакалаврського ступеня, бо відбулося знецінення університетів та вищої освіти взагалі. Раніше ніхто б не назвав університетом контору, яка ліпить дипломи, яким би ім’ям вона не прикривалась.
Наталуха
Для за державу: Так міг написати тільки ворог Украіни!!
за державу
Для Наталуха: Дурниці не меліть - це реальність, до якої довели освіту вороги України
Петро
Для за державу. Всім відомо, що відбулося не тільки знецінення магістерського та бакалаврського ступенів, а тотальне знищення освіти України взагалі. Школи "оптимізуються", учні, в яких знання нижче плвнтуса поступають в УНІВІРСІТЕТИ, а бувші технікуми мають за щастя абітурієнтів, які не вміють читати. Така державна політика НЕЗАЛЕЖНОЇ.
Коментувати
Виктор Викторович
На рахунок іноземної мови погоджуюся повністю. Наприклад, коли я навчався у школі вона нікому не потрібна була, а тепер мені її здавати.Незнання мови іноземної держави - це заборона на право вчитися. Здав зно з права, а ЄВІ ні, то ти не юрист.
?
Для Виктор Викторович: не повірите, іноземна мова і зараз нікому непотрібна, крім тих, хто хоче її вчити. Тоді, коли, Ви, ходиди в школу, Вам особисто вона була непотрібна. Тому, нащо Ви узагальнюєте і приплетаєте "всіх", говорячи, що ін.мова нікому не була потрібна. Кажіть за себе самого! Та і що це за особа з вищою освітою, яка не володіє хоч 1-єю ін.мовою? Це буде особа з укр. дипломом, але без вищої освіти. Вам слід визначитись, що Ви хочете, освіту чи бумагу про освіту.
Коментувати
Повністю погоджуюся з Вами,
що відбулося знецінення магістерського ступеня. Магістрами мають ставати щонайбільше 40% випускників бакалаврату. А то зараз той, хто чотири роки не вилазив з хвостів на сесіях, плачеться, що йому створюють перешкоди здобути повноцінну освіту. А для того, щоб через це не відбувалося знищення спеціальностей, зробити мінімальну наповнюваність групи магістрів 5-6 студентів, а не 12 як є зараз.
Галина
Для Повністю погоджуюся з Вами,: справа не в исельності груп. групи по 5-6 чоловік економічно дуже дорогі. Справав тому, що в половини містечкових вишів треба відізвати ліцензію на магістерський рівень освіти. І тоді наповнюваність груп в провідних вишах буде цілком рентабельною.
Коментувати
Майбутній касир Сільпо
Я бакалавр і мені не буде місця для навчання,адже хто зацікавлений в якісній освіті,якщо можна заплатити і мати під боком свою людину.Дякую державі за освіту,яка все частіше нікому не потрібна.
:)
Для Майбутній касир Сільпо: дивіться на це з оптимізмом, принаймні як касир Ви відразу будете отримувати мінімум зарплату професора університету, того професора, який би викладав у Вас в магістратурі :) це Україна і її реалії!
Коментувати
Кравчук
Розваленій краіні не потрібні фахівці, треба поліцейські. А розвиненій державі без освіченоі молоді не обійтися. Курс сросоідів: квіт, гриневіч, новосад, стидний, шаров— потрібно змінити!!!
Бакалавр
Усі основні чинники автор навів. Це не «перемога» чи «зрада», це наші реалії. Де у нас попит на магістрів, все рівно візьмуть свою "девочку".
Майстренко, підприємець
Всілякі обмеження на вступ в магістратуру(єві) - знищення спеціальностей, особливо інженерних. Випускні кафедри - в магістратурі!! Оці шкідники- соросята натворили справ. Новий міністр мусить це виправити. Розігнати цих Шарових. Правда гидкий Бабак там в парламенті все тормозить , але треба змінювати ситуацію. Краіні треба фахівці.