І. Совсун: про катастрофічні масштаби освітньої нерівності

Перекладати відповідальність на заклади освіти у таких умовах - це розписатися у профнепридатності

І. Совсун: про катастрофічні масштаби освітньої нерівності

Автор: Інна Совсун, народний депутат України.

На засіданні освітнього комітету розглядали питання початку нового навчального року. Говорили головний санітарний лікар і т. в. о. міністра освіти.

Пан Ляшко розповів, що уряд планує продовжувати гнучкий карантин, і рішення про роботу закладів освіти на рівні районів та міст прийматиметься залежно від рівня захворюваності. Закриватимуть заклади освіти лише у місцях з найгіршим «червоним» статусом. Складно передбачити, скільки таких територій буде на 1 вересня, але є надія, що у переважній більшості країни вихованці, учні та студенти розпочнуть навчання не вдома.

Пан Шкарлет розповідав про підготовку МОН до навчального року.

МОН надішле закладам освіти рекомендації щодо організації навчання в умовах пандемії після того, як отримає їх від санітарної служби - орієнтовно після наступного тижня.

Розглядається три сценарії навчання залежно від епідеміологічної ситуації, найбільш імовірний з них - це змішане навчання, коли діти вчитимуться частково у закладах, а частково - дистанційно. Зокрема, йшлося про формат, у якому частина учнів відвідує урок у класі, а решта - спостерігає за ним онлайн. Наступного дня учні міняються.

Також можливе навчання у різні зміни, асинхронні перерви, скасування масових заходів тощо.

І тут виникають питання. Перше - про технічну спроможність шкіл реалізувати змішане навчання - камери, програмне обладнання, швидкість інтернету. Тут пан Шкарлет сподівається на батьків, які допоможуть школам (що робити батькам, які не мають коштів або читали закон «Про повну загальну середню освіт», який гарантує якісну освіту за бюджетні кошти, а не за кошти батьків, - неясно).

Друге - про навантаження на педагогів. Пан Шкарлет сказав, що додаткових видатків ця система не потребуватиме.

Я спитала, чому уряд знаходить гроші на доплату поліцейським, а не знаходить вчителям. У відповідь на це пан Шкарлет порекомендував мені звернутись до Мінфіна. Ні, я-то звернуся, але хто тут очолює Міністерство освіти і науки?

Третє питання: коли вчителі (які зараз у відпустках) мають опанувати нові методи роботи? Адже якщо буде реалізовуватись пропонована модель, то вчителям треба буде навчитись працювати, коли водночас частина учнів перебуває в класі, а частина – онлайн.

Загалом складається враження, що позиція т. в. о. міністра - школи самі все вирішать. Він дуже часто згадував про автономію закладів освіти і казав, що є хороші практики змішаного навчання (наприклад, у Новопечерській школі).

От тільки ми побачили протягом березня-травня, наскільки різну спроможність показали заклади освіти, наскільки нерівною є ситуація по країні і навіть у межах одного закладу. І в таких умовах перекладати відповідальність на заклади освіти - це розписатися у власній профнепридатності. Дитсадкам, школам, профтехам та університетам потрібна підтримка і допомога: фінансова, методична й організаційна. Інакше освітня нерівність, яка і так є величезною проблемою, набуде катастрофічних масштабів.

Оригінал

Освіта.ua
17.07.2020

Популярні блоги
Є. Кравченко: невже наявність іспиту гарантує знання? Треба створювати не іспити, а систему нормального патріотичного виховання у школах
Я. Абрамейцева: у чому ціль обов’язкової математики? Випускники 2023 найважливіші роки майже не мають можливості опановувати предмети взагалі
Ігор Лікарчук: хайп навколо оцінювання учнів Оцінка давно втратила дидактичну значущість і перетворилася на холодну формальність заради звіту
Є. Козолуп: чому вчитель має доводити свою необхідність? «Менеджери» довели освіту до такого стану, що вчитель має робити свою роботу на 150% за будь-яких умов
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
винить одного
"І тут виникають ПИТАННЯ. Перше - про технічну спроможність шкіл реалізувати змішане навчання - камери, програмне обладнання, швидкість інтернету." - это при вас должно было быть-все это реализовано. Кабинеты не оборудованы,до сих пор. Почему не было контроля за администрацией ШКОЛ? Пиар устраивали и все.
KVP1248
Що є головним в школі? По-перше, необхідно забезпечити дітей якісним харчуванням. Утворення, завдяки глії, синапсів між нейронами – дуже енерго- та матеріально- затратний процес. Формування структурних зон неокортексу, які відповідають за основи інтелекту, завершується в основному до десяти років! Завдяки ефекту Мауглі школа має пріоритетне значення перед університетами та технікумами. Звідси другим по важливості завданням в школі має бути соціалізація дітей. Конкретно це означає що треба навчити їх адекватно вести себе в суспільстві. Наслідком прогресу на сучасному рівні еволюції є поява необхідності уже в школі виявляти геніїв, які раніше знищувались завдяки тому же ефекту Мауглі. Раніше школа мала виявляти та розвивати таланти схильних до інженерії учнів. Завдяки штучному інтелекту та автоматизації виробництва зростає значення геніальних творців здатних замінити працю мільйонів біороботів. В найближчому майбутньому це завдання по пошуку геніїв, має вийти на перше місце.
Оракул
З коментарів стає зрозуміло, на якому рівні у нас освіта
Владислав
Для Оракул: Отож-бо. Читаю і жахаюся.
Коментувати
Владислав
От читаю коментарі і сподіваюся: їх пишуть не вчителі. Можливо, їх пишуть невдячні батьки, туповаті учні, диванні екшпєрди - але не вчителі. Не хочеться мені вірити у те, що вчителі (інтелігенція, холєра!) можуть випромінювати стільки негативу і щиро вірити у "соросят", "масонів" та інші американські лабораторії. Не вірю!
Елена
Для Владислав: кастрюлю с башки сними и выключи украинский телевизор на долго, может тогда и до тебя дойдет, что происходит в реальности.
Владислав
Як все просто виявилося - Ольгінці! А я то думав!
Елена
Для Владислав: это у тебя единственное объяснение собственной тупости? Ну если тебе так легче жить , утешай себя этим самообманом. Мне тебя жаль. Скоро прозреешь, но будет поздно.
Коментувати
Клізьма
Совсун- де не посій, там і вродиться. Скрізь без мила лізе із своіми тьмутараканськими порадами. Саме ні бе, ні ме ,а всіх повчає.
М
Пані Совсун:ви не хочите з таким питанням звернутися до депутатів хоча б в своїй партії,та ви самі не хочите одну свою зарплату,віддати вчителям так за них "переживаєте",від пільгів відмовитися.Ви бачите міліції піднімають-вам видно,а те що під носом обслуговування будинку в рік скільки там-30 мільйонів за державний рахунок норм?
Лебідь
Для М:Ця совсун ще побіснується поки не зникне ця штучна партія Голос, створена із самозакоханих телят
Совсуниха
Для М: Если депутаты так много получают - почему вы еще не депутат?
М
Для Совсуниха:інтересне питання,дякую задумаюсь!Чому якщо вам зробили зауваження-пропозицію за вашу зарплату то вас зачепило!А якщо ви хочите допомогти вчителям,щоб їм підняли зарплату,то чого ви до того ще когось чіпаєте? -зарплату міліції,деякі такі мають захмарні зарплати без підняття,чому ви про них не говорите?
Коментувати
Правда
Пан Шкарлет нехай на батьків не сподівається,ми з березня були на карантині і на фонд школи здали і ще самі батьки в класі ремонт робили і прибирали,не знаю де ті прибиральниці ?,в батьків також є робота!Нехай Шкарлет гроші перевірить чи пішли по назначенню все на ту освіти виділяються і виділяються! (парти не такі закупили,книжки друкуються і друкуються-це все гроші і не малі),а зараз надіятись на когось,на батьків.Ми також надіялись на багато чого прийде нова влада,стільки було обіцянок!Чому уряд знаходить доплату поліцейським,а вчителям-ні?-це нічого спільного між собою немає всі хто працює має мати зарплату,всі хочуть жити і мають мати за що!Чому Соболєв міліони має вдень,Чому той,що пошту розносить кожному під двері таку зарплату має,а міліціонер все на роботі,водиться з різними людьми не знає коли прийде додому і чи живий(в міліції різні люди працюють і з різними зарплатами,але це окрема тема і в кожній професії таке є)! А про це все говорити може хто небудь,а ви є там щоб робити,а не говорити що хтось не робить!А щоб знати як робити,потрібно було починати зі школи і вище,а не з корабля на бал!
cos
Для Парадокс: В політику йде молодь, підготовлена європою та американцями, яка виконує їх всі вказівки, які написані в методичці. А в методичці написано- зменшити населення до 10-15 млн, знищити освіту, продати Землю, набрати кредитів МВФ, продати ліс, продати українців у рабство Європи. Ось ці завдання і виконує та виконувала влада, яку обрали в 2014-х та 2019-х роках. Українцям більше не потрібно голосувати за Порошенка, Зеленського, Тимошенко, акторів, співаків, боксерів, директорів заводів чи подібних постатей. Це висуванці Європи, які продовжать курс на знищення України. В рабство нас продадуть, коли продадуть Землю, а це відбудеться у жовтні місяці 2021 році.
Торба
Для cos: перешли посилання на свою методичку
Правда
Для Торба:це правда,що пише "cos",але слово "в меточичці"в лапках-це в переносному значенні.Це все робиться для того ви більше читайте в інтернеті з різних джерел,не один і той самий канал!На рахунок лісу ,місцеві люди багато в чому самі винні,як самі вирізають і дозволяють це добре,а як затопило-біда.В нас який ліс був вирізають,і ніхто ніякий Путін нізвідки не прийшов,в багатьох випадках все роблять місцеві.
Торба
Для Правда: Інтернет це смітник. Читайте в інтернеті теж саме, що читайте на паркані. Це ваші джерела? Це смішно.
Коментувати
Парадокс
Пані Совсун заст.міністра освіти не працювала і при ній не було нерівності в доступі до всіх рівнів освіти за рівнем доходів батьків дитини? Хтось пам’ятає, щоб Совсун тоді так гаряче волала про фундаментільну нерівність дітей в доступі до освіти? Чи пані Совсун, як політикан, у власному оці бревна не помічає, а про пилинку в чужому оці обурено пише? Пані Совсун, у Вас совість є? + просто цікаво, це політика так погано впливає на мораль молодих людей як Совсун, чи в політику йде вже морально розкладена молодь?
Прокл
Для Парадокс: Совсун - просто безсовісна, нахабна істота.
Парадокс
Для Прокл. В тому ж і проблема, що обидва лагері, умовно кажучи, старі кремені, табачники, ніколаєнки, та молоді "реформатори", квіти, совсуни та новосади, по сутності і по результатах їх діяльності досить подібні - їх цікавить лише своє власне буття у владі. Але цей спільний особистий інтерес до влади вони просто загортають в різні лозунги-обгортки ... ця тривала низька якість менеджменту в укр. освіті і науці вже дає за 27 років своє плоди - ми фактично втратили гарну освіту і високу науку як системне явище; завдяки поганому менеджменту ми перетворюємось на європейських папуасів 21 сторічча.
Лещенко
Вы перепутали легкие и сердце. Были министры, которые работали на государство. О чем свидетельствует их рейтинг, проведенный менее года назад...
Коментувати
Olena
Ну а в нас як завжди це з кишені вчителів. Бо школа на 40% роми, хочеш якісно викладати, навчися з власної кишені купувати
Камсчедал
Можна эту залипалу Совсун прибрать с экрана. Такое мелет , одна жесть! Ты ей плюй в глаза- она говорит: божья роса!!
Свирид Петрович
Для Камсчедал: Такую личную нэприязнь испитываю, просто кушать не могу
Коментувати
родители
Сделайте детям нормальную образовательную платформу с объяснением нового материалa, с тестовыми заданиями! Ну начали же нормально - "Всеукраинская он лайн школа"! Пересмотрите уроки, хорошие оставьте, плохие нужно переписать, ошибки и оговорки убрать, добавить тесты - и не будет никакого неравенства! И пригодится такая платформа даже если статус снова станет зеленым! PS: учителям вообще не нужно будет платить!
Кока
Для родители: Совсун, піди на рік в школу, тоді будеш вчити!
К
Дистаційне?на фонд школи не потрібно буде здавати, а на рахунок грошей на день народження будуть здавати чи ні,дистаційне було а в класної день народження на карточку скидали,його ж не відміняють-то що вона не вчить(поскидала завдання оцінку поставила,а де помилка і чому помилка діти здогадуйтесь самі-це тайна) то таке,а день народження раз в рік.
Люба Горобчик
Для Коки: А що Совсун неправильно сказала? Як сам сидиш у школі, то це вже й індульгенція на те, щоб одна твоя думка була правильною? Напиши, що зробити треба
Коментувати
Кобруня
Знову це Совсуненя мутить воду, забуло, як з Квітом провели Закон про вищу освіту, яким позбавили викладачів права на житло, подвійну зарплату середньоі в промисловості,як зменшили стипендію із 75% до 45% як зруйнували перелік спеціальностей.... І вонощещось вякає...
Асмель
Для Кобруня: вони збільшили розмір стипендії для тих, хто реально навчається. Підвищена стипендія з 900 стала 1800 завдяки цьому) тому велика їм подяка
Валентин
Ця ідіотка відібрала у 79 тисяч студентів стипендію, діти пішли на приробіток в кафе, на каси і забили на навчання....
Владислав
Ну то нащо вони пішли здобувати вищу освіту, якщо їм це так важко? Вища освіта - це ж не комсомол, що для всіх "поголовно" обов’язкове. Зараз у світі є багато можливостей самоосвіти і такий досвід цінується більше.
Коментувати
Коментатор
Дуже цікава позиція. Після місяця (чи щось таке) карантину у виші МОНом був розісланий лист підписаний І. Совсун, в якому вимагався звіт про вжиті заходи щодо продовження навчання. Але ж саме МОН нічого не зробило щоб організувати цю роботу, отже МОН вирішило, що «виші самі все вирішать». Коли МОН видало рекомендації щодо роботи закладів освіти на період карантину? — на початку червня!, коли вже маячів кінець навчального року. Тому не варто пані Совсун тепер дути бульку під носом, бо і за попереднього міністра освіти МОН намагалось лише вимагати від вишів, а самі навіть рекомендації видати. НАЗЯВО таке саме.
полонез
Нормально! Родители потеряли работу из-за карантина, обеспечили полностью учебный процесс, а доплаты нужны учителям! Совсун, вы с дуба упали? Какие доплаты учителям, за что, за рассылку домашних заданий? Многие учителя даже этого не делали!
Мамаше
Для полонез: а государство обеспечило учителей компьютерами каждого..? Ты, дура, из дому тешишь на работу свой компьютер, забираешь у ребёнка планшет, чтобы порадовать руководство, что могут на таких дураках денег сэкономить и не тратиться, радуйся, что вообще что-то выслали по Вайберу ...
Грей
Для Мамаше: государство учителям оплатило три месяца карантина (непонятно за что!) и сейчас, сидят жопы свои отъедают, три месяца отпуска!! полностью оплачивается!!! тебе мало чтоб компьютер купить?
петрович
Грею. якщо вчителі так багато отримують то чому ти ще не вчитель
Коментувати