А. Заможська: МОНу потрібно спілкуватись з батьками

У нас взагалі з дистанційною освітою була біда: 90% всього, що діти вивчили, - це заслуга батьків

А. Заможська: МОНу потрібно спілкуватись з батьками

Автор: Алла Заможська, співзасновник ГО "Батьки Полтавщини".

Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій написав пост про навчання з першого вересня. У мене волосся стало дибки: люди не розуміють взагалі, що пишуть

Пункт 1. У пріоритеті - дотримання соціальної дистанції та використання засобів індивідуального захисту (за певних умов). По-перше, соціальна дистанція в наших школах можлива лише тоді, коли дітей переполовинять. Це означає, що вчителі працюють понаднормово дві зміни. За це їм потрібно оплачувати кошти. Або навчання буде через день. Масковий режим в класі - це нісенітниця. Чи готові школи до такого - не знаю. У нас нема окремих виходів для кожного класу. У нас не існує нормальних санітарних умов ( читаємо туалетів і рукомийників). У нас невідомо на кого навісять покупку антисептиків. І чи витягнуть місцеві бюджети ці витрати? Більш того, я майже на 100 % впевнена , що за банкет змусять платити батьків.

Далі йдемо до пункту № 3 - Проведення зборів педколективів у дистанційній формі - це що за??? Тобто вчителі (за версією фантазерів з комітету) не будуть заходити до учительської під час навчань і взагалі не будуть контактувати один з одним? Які збори? Добре, що хоч батьківські збори не прописані.

Пункт 4 - Запобігання скупчення великої кількості людей ??? Це про що? Не буде першого дзвоника? Алілуя. Чи ми вводимо шкільний автобус для всіх дітей України? Які масові скупчення людей взагалі існують в школах? Просто цікаво. Але маю надію, батюшок пускати точно не будуть. Пункт 5 - Розмежування потоків школярів, в залежності від їх віку. Тобто частина школярів буде тупо заходити з запасного входу? Ну це добре - розберуть завали на пожежних виходах.

Пункт 6 - Рекомендоване проведення окремих видів занять на свіжому повітрі та застосування комбінованого навчання. Це про фізкультуру? Чи коли, на думку комітету, школи повинні будуть встигнути зробити класи на вулиці? А взимку?

Пункт 7 - Особам з групи ризику (з хронічними, легеневими, розладами імунної системи, захворюванням на цукровий діабет, тощо) буде рекомендовано продовжити форму освіти, що максимально відповідає потребам їх захисту: екстернатна форма чи дистанційне навчання. Тобто ці люди не потрібні цій країні. Вони хворі. Учителів попрохають на вихід. Діти, хто розумніший, потікає в приватні школи - там хоч навчають нормально дистанційно.

Пункт 8 - Повністю дистанційна форма навчання для молодшої школи застосовуватися не буде, оскільки визнана неприйнятною. - прекрасно. Що робити дітям 5-го класу , які чотири роки були в одного вчителя, і тут , як Пилип з конопель, вискочить їх безліч? Підказують про 7-й клас - де вводять нові предмети. Що робити випускним класам? Ви ж розумієте, що якість отого , що у нас було весною, занизька. У нас взагалі освіта десь посередині між Гвінеєю і Сомалі , а ми її ще далі будемо вбивати.

Але це ж не все? Вчора анонсували скринінг температурний в школі. Хто його робитиме – невідомо, бо медсестер нема в багатьох школах, а на ту зарплату ніхто не йде. Учителі? Це в кожен клас потрібно купувати термометр - знову за чий кошт питання? А в кого температура 37,2 є нормою - їм що робити? Як ви бачите вчителя, який контролює «роздачу» антисептика? Чи це знову повісять на батьків, і діти з тими важелезними портфелями будуть тягати ще оцей непотріб? Ви ж коли придумуєте, маєте знати, що в жодній країні світу, окрім пострадянських , книги в школу й зі школи ніхто не носить.

Тепер питання про фізичну культуру, музику, трудове, малювання: може, визначимося з їх оцінюванням і важливістю цього ? Бо такої дурні, як з цими предметами, важко було придумати. Особливо з контрольними по вайберу і відео з завданнями.

У нас взагалі з дистанційною освітою була біда - 90% всього, що діти вивчили, - це заслуга батьків. І оті уроки по телебаченню ситуацію не врятували. Ви пропишете норми здачі виконаних завдань? Кількість параграфів? Учителі реально будуть викладати предмет, а не накидувати все для самостійного вивчення?

І ще є дуже велика проблема: сільські школи. Я наполегливо рекомендую поїхати в глибинку усім комітетом. Ви дізнаєтесь, скільки там є інтернету, який він і чи взагалі є. Як вчителі будуть надавати дистанційно нормально уроки? Там буде безліч відкриттів.

І ще: ви подумали про тих, у кого більше одної дитини в школі, і про тих, хто не має комп’ютера чи смартфону? Ні? То рекомендую.

Наостанок. Ви знаєте, я дуже поважала пані Гриневич і її команду. Безвідносно до її політичного амплуа. За те, що вона чула батьків. Вона чула про проблеми не від дядь, які востаннє в школі були Першого вересня, коли «толкали речь», а від нас, звичайних батьків, які водять дітей у звичайні школи. Може, ви також почнете спілкуватися з нами? І таки почуєте нас?

Оригінал

Освіта.ua
16.07.2020

Популярні блоги
І. Редько: про ненормовану розумову роботу школярів Когнітивний дисонанс на фоні любові до своєї країни і бажання жити, вчитись і розвиватись саме тут
Віктор Мисан: про що думають українські учителі У школах – повний розгул «демократії» та «академічної свободи», що зверху, що знизу
Т. Єфімова: коли зникне зі шкіл совдепія з подарунками? Коли зникне зі шкіл совдепія разом з подарунками, підлабузництвом і нікому не потрібними активностями?
Н. Борисенко: чарівна паличка й валеріана для вчителя Учителі просто вигорають, і в них не вистачає життєвих сил дати дітям все те, що вони могли б
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Євгеній Тєплоухов
Офігенна історія.
І мама, і педагог, і керівник
Пані Лілія Гриневич чула не лише батьків, а й тих, хто відповідає за організацію освітнього процесу. Дуже шкода, що політичні "правила" заважають професіоналам залишатися на посадах. Це було б набагато ефективніше, ніж стартувати спочатку.
Selebrate
Для І мама, і педагог, і керівник:Гриневич- соросівка: ліквідувала початкову школу своєю Нуш, зменшила безкоштовнуосвіту в внз, накрила мідним тазом профучилища...
К
Для І мама,І педагога,і керівник:ви самі себе чуєте,що ви розказуйте?Гриневич зробила 12 років,відчувають батьки які діти розумніші стали?При Гриневич були виділені гроші на дистаційне навчання,бачили яке воно було?!Гриневич чула Сороса,ще трохи,думаю зробили б платну школу,робила все те що їй казали.А інтересами української освіти і майбутнє наших дітей,як вам це правильно сказати :"вона ложила",вона не вас чула а свою кишеню.
Євгеній Тєплоухов
Для Selebrate: профучилища організовувалися піід потреби конкретних виробництв і галузей. Зараз в Україні виробництва і навіть окремих галузей вже практично немає, тому бурси елементарно не потрібні, просто трата бюджетних грошей. Так само як і вишів у нас забагато.
Коментувати
Аріель
Учнів необхідно відгороджувати від школярів скляною перегородкою інакше про очну освіту прийдеться забути взагалі. І тоді батьки завиють ще сильніше вовків!
Аріель
Для Аріель: Учнів необхідно відгороджувати від вчителів скляною перегородкою інакше про очну освіту прийдеться забути взагалі. І тоді батьки завиють ще сильніше вовків!
Коментувати
Vlad
"...я дуже поважала пані Гриневич і її команду." Підтримую! С. Ніколаєнко, Л. Гриневич - це ті міністри освіти, які знали проблеми школи. І не треба тут відразу кричати про "соросят" та "грантоїдів".
родители
В случае карантина дети переходят не на "дистанционное", а на "домашнее" обучение, при котором учитель - лишнее звено, обучение осуществляет родитель, поэтому и деньги должны поступать не учителям, а в семьи - ведь каждый ребенок в семье должен быть обеспечен компьютером. Учителя в подавляющем большинстве на дистанционное обучение не способны, о чем они тут сами признаются.
родители
Для начала, пусть учителя сдадут родителям на шторы - дети ведь учатся дома!
Роман
Для родители: стесняюсь спросить, а Вы лично, кому из учителей покупали шторы домой?
Олекса Позняк
Для родители: Для того чтоб учить ваших детей купил ноут, принтер, сканер на сумму 30 000 гривен. С детей НИКОГДА не брал ни копейки ни на бумагу ни на заправку, не беру конфеты к дню учителя. Так знаете что услышал от родителей? Стою в универсаме, задумался. Вдруг слышу в паралельной очереди группа мам обсуждает кому какие конфеты берут. Слышу - физика вычёркивай - этот придурок ничего не берёт. Я бочком начал выходить из очереди подальше от них и тут они меня все увидели. Немая сцена. Гоголь отдыхает
злой учитель
Они правильно тебя охарактеризовали. Я беру все, потому что родители обгадят по -любому. Так хоть не очень обидно будет.
Коментувати
Мирослава
Я вважаю,що рішення щодо організації навчання повинно прийматися кожною школою окремо, відповідно до ситуації в мікрорайоні школи..Якщо у сільській школі, в середньому 8 учнів у класі, хворих в районі не має, то можна навчатися в школі. І свято Першого дзвоника провести.
гість
Для Мирослава: Хто знає, що дітки привезли з канікулярних мандрів....
Witalina
Для гість: Які мандри? Хіба що були на морі.
Коментувати
Абсурдище
Самое главное забыли добавить - кто и как будут обеспечивать учителей компьютерами, планшетками для дистанционки? За свой счёт не получится, данная аппаратура стоит бешеных денег, учителю не потянуть, да и с какой стати. Это где ещё придумали, что работники должны ходить на работу со своими компьютерами или обеспечивать за свой счёт, в каком министерстве чиновники тащат из дому компы на работу, какой бухгалтер или менеджер устраивается на работу и несет из дому компьютеры и оргтехнику. Наши чинуши с головой дружат? Учителя в большинстве будут использовать телефон и Вайбер, и точка.
Скляр Яна
Для Абсурдище: я вважаю, що потрібно бути чесним перед собою. Коли частина вчителів за 2,5 місяці отримали 100% зарплатню, при цьому "працювали" тільки в вайбері, то це не зовсім чесно. Я не знаю жодного вчителя, у котрого не було б комп’ютера вдома.
Петро
Скляр Яна. Я не знаю жодного вчителя, у котрого не було б комп’ютера вдома. Значить, пані Яна, Ви ще дохрена не знаєте.
родители
Для Петро: Нормальный компьютер стоит около 10 тысяч. Тебе, гамнюку, за полгода карантина заплатили около 40 тысяч, все равно не хватает?
Коментувати
)))
В больницу, от которой я живу неподалеку, пришли бабушка и внучка, которые плохо себя почувствовали. Их отправили "куда надо". Но за десять минут!!! прибывания в этой самой больнице они прошлись по этажам b перезаражали весь медперсонал (мама привезла корону из командировки). Этот вирус тем и опасен, что очень легко передается. Так что маски и дистанция на уроках - это бред.