О. Коваль: навчальний рік розпочнеться з «поправками»

Уряд планує змінити підходи до адаптивного карантину, а разом з ними – і організацію освітнього процесу

О. Коваль: навчальний рік розпочнеться з «поправками»

Автор: Ольга Коваль, народний депутат України.

Навчальний рік в Україні обов’язково розпочнеться! Щоправда, з деякими «поправками» на епідемічну ситуацію. Уряд планує змінити підходи до адаптивного карантину, а разом з ними – і організацію освітнього процесу. І хоча остаточне рішення по цих питаннях буде ухвалено на наступному засіданні Кабінету Міністрів, головні новації, що стосуватимуться організації освітнього процесу, озвучили на сьогоднішньому засіданні Комітету освіти, науки та інновацій т .в. о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет та головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Коротко про головне з їх доповідей:

 • У залежності від епідемічної ситуації, Україна буде ділитися на зони: «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону». Це можуть бути окремі райони чи міста обласного значення.
 • Освітній процес у навчальних закладах (як і в’їзд/виїзд) буде заборонено лише у «червоній» зоні. Відповідна карта з зонуванням уже розроблена і офіційно буде запущена незабаром.
 • Остаточне рішення щодо термінів закриття навчальних закладів на карантин ще не ухвалено. Наразі найбільш вірогідним є 14 або 7 днів.
 • У «зеленій», «жовтій», «помаранчевій» зонах школи будуть працювати у штатному режимі.

Уряд планує, що навчальний рік в Україні розпочнеться у відповідності до одного з трьох сценаріїв:

 1. Низький рівень захворюваності, відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі.
 2. Високий рівень захворюваності, освітній процес забезпечується повністю дистанційно.
 3. Середній рівень захворюваності: освітній процес забезпечується у змішаній формі – дистанційно та в закладах освіти, з відповідним дистанціюванням та заходами гігієни.

Найбільш вірогідним наразі Кабмін вважає третій сценарій. За його умовами, організація освітнього процесу буде базуватися на:

 • соціальному дистанціюванні;
 • уникненні великих скупчень людей;
 • розмежуванні потоків школярів, у залежності від їх віку;
 • проведенні занять на свіжому повітрі;
 • проведенні зборів педколективів у дистанційній формі;
 • скасуванні масових заходів і екскурсій;
 • застосуванні комбінованого навчання тощо.

Ще з важливого:

 • Щотижневе тестування працівників закладів освіти, з огляду на негативний міжнародний досвід, наразі не розглядається урядом як ефективний варіант протидії захворюванню. Натомість з осені, завдяки розвиткові лабораторної бази, загальна кількість тестів в країні може зрости у три рази.
 • Іноземні студенти зможуть приїхати в Україну та навчатися. З тестами на кордоні, або без них – залежить від епідситуації в країні, з якої вони приїхали.

Більше інформації чекаємо після наступного засідання уряду!

Оригінал

Освіта.ua
16.07.2020

Популярні блоги
Д. Коптило: реформатори не винні, що змін не відбувається Далеко не Клопотенко, Супрун чи Гриневич винні в тому, що змін на краще не відбувається
В. Онацький: репетиторство як альтернатива школі Боротися з репетиторством не варто, але треба покращувати освітній процес у школах
Олег Фасоля: на скільки ж зросла зарплата вчителя? Держава не може забезпечити рівень зарплати, який має відповідати статусу педагога в суспільстві
О. Костюк: Польщі потрібні таланти, а Україні – ні? Система вищої освіти України приречена продукувати масовий освітній продукт, а не унікальний
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
JustLove
Ніякого дистанційного та змішаного! Ресторани, казино, забиті покупцями супермаркети працюватимуть на повну, а у дітей хочете забрати щастя навчатися та спілкуватися? ПРОТИ!!! ПРОТИ !!! ПРОТИ ДИСТАНЦІЙНОГО!
Лариса
Яке відкриття! Новий навчальний рік розпочнеться.Правда, з якимись поправками.З якими уряд ще не вирішив.... Читаєш, і дивуєшся: звідки набрали в уряд отих ,,реформаторів’’? Хто зможе ,сидячи у кабінетах, визначити жовті, червоні і...зони?! Уряд уже так , вибачте, забрехався, що далі нікуди.Ще ніколи так не нищили українську освіту, як тепер отими непродуманими діями! Батькам потрібно заробити хоч якусь копійку, щоби послати дитину до школи одягненою й нагодованою(маю на увазі дітей не олігархів та можновладців) . А якщо у дитини є проблеми зі здоров’ям? Сімейний лікар дистанційно ой як вилікує! Так хочеться, щоби прості українці пожили гідно,як про це написано в Конституції України! Отримали справді безоплатне навчання, лікування, отримали обіцяні індексації пенсій, зарплат, зниження тарифів, поштових зборів(які, до речі, чомусь зросли).... А відносно навчання уряду є над чим задуматися, щоби не допустити кричущої несправедливості по відношенню до дітей, батьків, учителів.
Аліна Іванівна
Нормально, адекватне рішення. Цікаво, чи хтось додумається перевірити в садках, школах та університетах, як відкриваються вікна для провітрювання (чи намертво заколочені, щоб не порозлітались), чи відкриті і працюють всі санвузли з умивальниками (чи пообрізали всі труби, бо десь внизу протікало). Бо в мене на роботі саме так(( Із шести кабінок у спільному чоловічо-жіночому туалеті на поверсі одна відкрита (лайфхак прибиральниці), і, звісно, черга і скупчення і ще й срам до того. Із шести умивальників на поверсі - два робочих, всі решта - ні, а нашо ті руки весь час мити (лайфхак завгоспа) і т.д. Хочеться не то гавкати, не то вити. А влада розводить руками)))
Анонім
Ви серйозно ?Читаю коментарі і розумію що люди самі піднімають таку паніку .Люди які пишуть що нічого з дітьми не станеться на дистанційному навчанні ,мабуть не мають дітей .Як би вони хоч спробували розповісти дитині алгебру за 11 клас вони б так не говорили ,відеоуроки це повний провал (нічого не зрозуміло ),а як здавати ЗНО ? Я вважаю що уряд зробив правильно ,бо при дистанційному навчанні діти зовсім отупіють ,я вже не говорю про їх батьків яким треба і кормити і учити дитину .
Правда
Для Анонім: коментарі пишуть всякі валіки, що діти можуть самі підготуватися до ЗНО в сіті все є,просто вони тупі і не так виховані!Ці валіки освіту добють!
Коментувати
Олекса Позняк
Дебіли, але іншого я не чекав. Зе команда дивляться не на пандемію а на істерику підняту деякими батьками про те що їх дітям не вистачає соціалізації. Ну прям помруть вони без соціалізації. Бо соціалізація з 5-6 дітьми у дворіто не така . Їм треба соціалізація відразу з 35 -135 дітьми. Пенсіонери і ті учителі , які не бажають принести горе в свою сімю - звільняємось. Зараз відкриваються дистанційні школи длдя недурних батьків, які не хочуть бачити своїх дітей у гробу - переходимо туди на дистанційку. Декілька шкіл вже мене запросили, ближче до 1 вересня виберу в яку піду працювати. Вірус надзвичайно заразний, моніторю інтернет - майже щодня спалахи в садках у різни х місцях. Зайдіть на казахські сайти -там повна катастрофа, мруть сотнями в день. Закривати школи коли було хворих 50 і відкривати коли їх 55 000 і то ми точно не знаємо бо мало тестуємо можуть повні зебіли
Аріель
Ідіотизм!