В. Онацький: чи варто з себе вичавлювати раба?

Є чимало педагогів, які відчувають приниження, хто не може заспокоїтися, відчуваючи несправедливість

В. Онацький: чи варто з себе вичавлювати раба?

Автор: Володимир Онацький, заступник директора з навчально-виховної роботи.

Учора ми відзначили День Конституції України, а сьогодні стрічка у ФБ нагадала, що відкритою залишається проблема порушення конституційних прав педагогів-пенсіонерів.

Примусове переведення на контракт, а саме так і відбувається, пояснення деяких керівників про те, що гарного вчителя завжди залишать на роботі, і показує, на мій погляд, що ставлення у нас до педагогів, як до рабів, та й самосприйняття дуже часто у нас рабське.

Очевидно, ми всі є рабами чогось. Мабуть, немає жодної абсолютно вільної людини. Чехов присвятив значну частину життя тому, щоб позбутися своєї рабської сутності.

Чи актуально це для мене? Безумовно. Як борюсь з цим? Постійно навчаюсь, намагаюсь здобути нові знання, навички, бо, зупинившись, буду розчавленим тим натовпом, що біжить позаду.

Зараз кажуть про те, що вносяться законопроекти, які відновлять права педагогів-пенсіонерів, які були переведені на контракт. За правовою логікою, це зробити неможливо, адже педагог сам власноручно написав заяву про зміну умов трудового договору. І навіть якщо положення ст.22 ЗУ «Про повну загальну середню освіту» скасують, то це стосуватиметься лише майбутніх пенсіонерів, а не тих, хто зараз погіршить умови своєї праці. В одному з блогів я докладно розглядав юридичні аспекти дії ст. 22, тому не буду тут повторюватись, їх можна прочитати за посиланням.

То що ж робити? Заяви написані, накази підготовлені. Скажу так: за цей період кожен вчитель-пенсіонер мав би опрацювати всю нормативну базу, розібратися в перевагах та недоліках строкового трудового договору, оцінити свої сили щодо подальшої роботи і визначитись у подальших діях. Будь-яке рішення педагога – це його рішення. Я вітаю тих, хто вирішив піти з роботи, бо вже не має сил працювати, - це чесний і сміливий крок. Вітаю тих, хто вирішив звільнитись через рік. Вітаю і тих, хто сподівається на чесність та щирість своїх керівників.

Але є чимало педагогів, які відчувають приниження, хто не може вже кілька місяців заспокоїтися, відчуваючи несправедливість. Що робити? Змиритись або боротися. Ще можна відкликати свою заяву про зміну умов трудового договору з 1 липня 2020 року, адже перше липня ще не настало.

Які наслідки це може мати? Практично ніяких, адже ви у відпустці. А звільнити працівника, який перебуває у відпустці, неможливо. А якщо ви не у відпустці, то чим загрожує відкликання заяви? Тут все залежить від того, наскільки керівник розбирається в законодавстві, наскільки він готовий до виконання законів, що суперечать Конституції України.

Ще раз хочу нагадати, хто відтепер може замінити вчителя-пенсіонера.

І ще один старенький допис, який, здається, і досі не втратив актуальності.

Оригінал

Освіта.ua
30.06.2020

Популярні блоги
С. Новікова: ЗНО з математики для вступників-медиків При вступі на всі спеціальності галузі знань «Охорона здоров'я» другим предметом є математика
В. Громовий: в освіті вже пройдена межа незворотності Негативний відбір і зворотна селекція в освіті тривають, адже йдуть кращі, а «лава запасних» практично порожня
Є. Стадний: ідея збільшення ваги атестата хибна по суті Чим більше враховуватимуть атестат, тим меншими будуть шанси дітей з хорошими знаннями з суворіших шкіл
Д. Бабурін: реальність освіти за ширмою рейтингової шкали За ширмою рейтингової шкали 100-200, яку нам кожен рік презентує УЦОЯО, ховається реальний стан освіти в Україні
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
СЛУГА НАРОДУ: Звучить, неначе, романтино. Для дурнів - як симфонія. Та все, насправді, прозаїчно, бо в назві цій - іронія!
Батько абітурієнта
Подивився на Ютубі передачу: «Все краще - дітям сєпарів. Українські діти - в прольоті: Дроздов позиція», з приводу того, що діти сєпарів тепер будуть вступати до українських університетів без ЗНО. Все правильно Дроздов каже, що українські діти – це діти низької якості, а діти сєпарів – це нова еліта. А ви кажете: "Вичавлювати раба..."
Val
Для Батько абітурієнта: на сколько знаю, дети с республик Донбасса поступают по отдельному конкурсу на определенный список специальностей, на который каждый год идет жуткий недобор (машиностроение, металлургия, горное дело, электротехника, химия и т.д.). Поэтому дети украинских нищуков особо от этого не пострадают.
Правдоруб
Ми зі своїм "недобором" можемо розібратися і без задрипаних даунбасят. Хай їх путін за свої гроші навчає.
Коментувати
Вчитель
Можна але неможна. В таку ситуацію поставили всіх пенсіонерів, цим законом. Антиконституційно дискриміновано досвідчених вчителів за віковою ознакою, без права вибору. Або подовжуй на рік, або будеш звільнений. А тому, кожен вчитель-пенсіонер законослухняно уклав договір. І у випадку змін і відміни дії цих прикінцевих положень, людям повинні повернути їх законні конституційні права, в тому числі і на працю.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!